Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z20NET - problem niskiego ciśnienia w kolektorze dolotowym

Recommended Posts

Witajcie,

Pytanie dotyczy Signum 2.0T Z20NET, modelowy rocznik 2004 + LPG. Seryjne wtryskiwacze, zregenerowane turbo, które lało olej do dolotu i na silnik oraz miało wydmuchany zawór bocznikowy.

Problem na chwilę obecną polega na niskiej wartości ciśnienia absolutnego w kolektorze dolotowym. Wartość wskazywana w jakimkolwiek sofcie to prosta kreska na wykresie na wartości 120kPa podczas buta w podłodzie. Powoduje to krótkie czasy wtrysków i jak mniemam obcięcie kawałka mocy.

• Wykluczyłem czujnik MAP za przepustnicą - czujnik MAP od instalacji gazowej wskazuje taką samą wartość,
  • Wykluczyłem przepływomierz - wartość na postoju przy wyłączonej klimatyzacji waha się w okolicach 30-32kPa (nie zwróciłem tylko uwagi jakie max wartości są osiągane przez ten czujnik w momencie buta w podłogę – ktoś może mi podrzuci taką wartość?)
  • Turbo dmucha max 0,45bar według TECHa.
  • Sprawdziłem szczelność dolotu na odcinku za filtrem powietrza do przepustnicy – bez żadnego syczenia (puszka po sprayu od strony filtra, butelka od strony przepustnicy i powietrze wpompowane w układ od strony cienkiego wężyka, który idzie od turbo do rury pomiędzy filtrem powietrza, a zimną stroną turbo)
  • Zaktualizowałem i resetowałem ECU. Więc na chwilę obecną mam seryjne mapy. Sytuacja nie zmienia się po resecie ECU.
  • Przepustnica pracuje prawidłowo.

Byłbym wdzięczny za sugestie co mógłbym jeszcze zweryfikować, bo pomysły mi się skończyły. I w głowie mam teraz demontaż dolotu i szukanie pęknięć (przy okazji wymiana uszczelnień oraz weryfikacja montażu instalacji gazowej).