Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ArchieVederchie

Przewód Serwa Hamulcowego - Problem

Recommended Posts

Witam pasjonaci Vectry mam maly problem.

Miałem awarię hamulcową chodzi dokładnie o przewód podciśnienia serwa z trzema końcówkami w  zaworze. Pytanie brzmi tak. Jak go poprawnie wpìąć bo wiem że jeden wlot wchodzi do serwa a gdzie dwa pozostałe? Na chwile.obecną w warsztacie powiedzieli abym załatwił.caly gotowy przewód i oni to wepną bo poki co to zaślepili jakiś wlot tymczasowo wstawili dwuzaworowy (nie trzy) i mam twardy hamulec da rade go ogolnie wcisnąc ale czesto chrupie (a czasem nie). Czy pomożecie? 

Taki oto złożyłem przewód czy wie który koniec gdzie co i jak leci i mógłby jakoś chociaż opisać jak to sprawnie zamontować? :)

Please login or register to see this attachment.

Posted (edited)

Jedną końcówkę  w serwo zgadza się a druga żółto-czarna w kolektor dolotowy/ssący szukaj z prawej strony koło przepustnicy (stojąc przodem do komory silnika przed autem) do zaworka też powinno być gdzieś podciśnienie wolne? w komorze od strony grodzi musisz znaleźć,tego przewodu coś długo ale przymierzysz to skrócisz ile będzie trzeba.

Jakieś foto z pod maski jak to teraz wygląda?

Edited by Rysu

Może ten temat w czymś pomoże

Posted (edited)

A tu widać gdzie w kolektor wpiąć

Please login or register to see this image.

/monthly_2020_05/x18xe1.jpg.eeee95609a70eb22c535108099d93a60.jpg" />

A tu podciśnienie zaworek na czerwono

1335946474_x18xe1zaworek2.jpg.938f6b55e68eaf619ad6c30f5773c680.jpg

Edited by Rysu

Super Panowie ! Dzieki za informację na weekendzie będę z tym walczył. Dzięki

Please login or register to see this link.

za opisanie dokładne schematu wlotu końcówek, fotek nie robiłem jeszcze jak to pod maską wygląda zrobię w weekend jak się do tego zabiorę to wrzucę tutaj i dzięki

za ten link do tematu zaraz będę czytał. Dam znać na dniach jak to ogarnę (lub nie to podpytam :) ). 

Please login or register to see this quote.

Chodziło Mi bardziej teraz jak jest by łatwiej było naprowadzić co i gdzie ale foto inne poglądowe znalazłem.

Jak co to pytać postaramy się Pomóc.

Zrobie fotkę jak będzie widno zobaczę jak to jest wykombinowane na chwilę obecną  i tu wrzucę :) Dzięki Wielkie!

Posted (edited)

Wrzucam fotki jak to u mnie wyglada w realu i mi sie wydaje, że ta fota co jest rurka zaślepiona uwaga - śrubą :D to jest ten trzeci wylot z zaworku przewodu? :) wychodzi ten przewod za serwem. Co o tym sadzicie

? Jeśli to ten to jaki powinien byc przewod gdybym łączył to obejmą? Tez podcisnienia jakiś elastyczny wewnatrz zbrojony ? ( Średnica fi jest wewnatrz mała w tym wężyku).

Edited by ArchieVederchie

Posted (edited)

O proszę można tak było od początku są foty to widać co jest grane.

Dokładnie tam gdzie siedzi śrubka wepniesz króciec pod zaworkiem nie skrecamy go niczym ma w miarę ciasno siedzieć te kolanko gumowe a resztę dotniesz ile trzeba przewodu i podepniesz gdzie trzeba.

Sam też mam w vb podciśnienie od egr tak zaślepione śrubka+troszku sylikona

Edited by Rysu

No to lux , teraz przynajmniej wiem, że to właśnie to miejsce dla tego trzeciego zaworu. Czyli tego kolanka gumowego co tam śruba teraz jest nawet nie powinienem wymieniać wpiąć po prostu i finisz ? :) Czy powinienem to kolanko jakoś "przedłużać"?

Posted (edited)

Dokładnie usunąć śrubkę,nasunąć na króciec od zaworka kolanko i powinno być ok.Zobaczysz jak będzie się układało bo fabryczny przewód jest odpowiednio wyprofilowany a ten co masz nie da się go wyprofilować jak fabryki.

Edited by Rysu

Po chwilowej nieobecności kilku dni testów chyba udało rozwiązać się ten problem :) Chrupanie w hamulcu po zmianie przewodu zniknęło (oby na zawsze) prawdopodobnie to właśnie wina tego przewodu podciśnienia serwa, którego nie mogłem nigdzie w całości fabrycznego kupić więc go złożyłem z elementów =) Dzięki 

i

za pomoc. Podsyłam foteczki jak zostało to ogarnięte może komuś na przyszłość to pomoże. 

Hehe butekowa zieleń jak w mojej vb💪🏼.

Poradziłeś Sobie :brawo: ,serwo widać już rudek atakuje trzeba uważać.

A do góry tego króćca nie lepiej było dać czy przewód za sztywny?

Czase bywało że te zaworki padały i były podobne objawy.

@Rysu dokładnie tak zielonkowa butelka😃 już serwo trochę bierze , ale jeszcze myśle pośmigam trzeba na to patrzeć. Tego przewodu to troche za dużo zrobilem, ale już nie chciało mi sie docinać i opasek od nowa zakładać założyłem jak sie ułożyło żeby sprawdzić czy to bedzie sprawnie działać i chyba tak zostawie bo działa:) ten króciec to on troche za krótki jest i troche skierowany w dół a jak założyłem nowy przewód to troche ten hamulec "pochrupał" a potem jakby to zniknęło. Pojeżdżę zobaczymy jak się będzie wszystko zachowywalo 😃

Niech śmiga dalej Bezawaryjności!

Wzajemnie bezawaryjnosci i jak najmniej rdzawości :)