Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Błąd P500 - samochód gaśnie


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam problem  (czytałem trochę na tym forum ale nie znalazłem nic zbliżonego co mogłoby pomóc) , mianowicie w trakcie jazdy (ale ważne!!- dopiero gdy temperatura na wskaźniku wzrośnie do ok 80 stopni) - zapala się kontrolka "check" - jeżeli jadę ze stałą prędkością to po chwili jakimś czasie gaśnie lub potrafi się świecić przez nawet przez kilkanaście kilometrów. Natomiast jak się zaświeci a je w tym momencie wcisnę sprzęgło - samochód gaśnie ale po puszczeniu sprzęgła - jak mam w tym momencie jakąś prędkość - silnik "zaskakuje" (tak jakby był odpalany przez pchanie)

1. Po podłączeniu komputera wywala błąd P0500 (czujnik prędkości własnej pojazdu). Czujnik w lewym kole został sprawdzony - jest ok, a dodatkowo prawidłowo pokazuje prędkość pojazdu w trakcie jazdy .(sprawdzone dokładnie i to przez :)  radar policyjny)

2.Ktoś mi zasugerował że to może być uszkodzony sterownik silnika (sugestia wynikała z tego że błąd pojawiał się przy wysokiej temperaturze silnika to przy okazji wzrastała też temperatura sterownika i jeżeli ścieżki na płytce były uszkodzone to przy wzroście temperatury mogła któraś się odkształcać i robić jakąś przerwę przez to ten błąd.   Mam znajomego z taką samą vectrą i takim samym silnikiem x16xel więc wziąłem z jego samochodu sterownik , immobilizer , oraz pestkę z kluczyka - włożyłem do mojej viki......najpierw zrobiłem próbę rozgrzania silnika na postoju - pracował z 15-20 min i nic - kontrolka się nie zaświeciła , więc po jakimś czasie - jazda próbna ...... i niestety dalej ten sam objaw (zapala się check i samochód gasnie). 

Zaznaczam , że silnik odpala prawidłowo,obroty trzyma idealnie, nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie mocy silnika (jak na benzynie tak i na gazie)

Hmmmmm...... teraz jak piszę te moje wypociny i się zastanawiam nad tym wszystkim to jak mi się teraz wydaje  (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie) to ten błąd najczęściej wywala przy hamowaniu silnikiem (jak w trakcie jazdy puszczę z gazu albo przy dojeździe do krzyżówki lub świateł.

Może Wy moi drodzy mnie oświecicie i zasugerujecie przyczynę tego gaśnięcia silnika bo w sumie szkoda mi by było się pozbywać viki ze względu na ostatnie doinwestowania (wymiana oleju , filtrów , pompy paliwowej , sterownika ABS-u , przewodów hamulcowych , klocków itd.)

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Kolega czytał któryś z tematów ?

 

 

 

i parę innych ?

Edited by Cretux
Link to post
Share on other sites

Tak czytałem ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi "co ma temperatura silnika do wywalania błędu i gaśnięcia silnika ale tylko w trakcie jazdy" Widziałem sugestie na temat radia ale... przy wiązce radia nic nie było grzebane i wcześniej wszystko pracowało ok..... kiedyś miałem problemy pomiarem prędkości ale po wymianie sterownika ABS wróciło wszystko do normy. Miałem też ptoblemy  z odpalaniem na benzynie ale ten problem też załatwiłem dając do naprawy sterownik silnika. Po naprawie Viki odpala na "strzał" ale pojawił sie właśnie ten wyżej opisany problem.

Acha.... byłem też u elektryka - sprawdził wiązki kabli oraz czujniki w kołach - wszystko jest ok ..... zresztą ABS działa prawidłowo jak i również prędkość na zegarach pokazuje prawidłowo

Edited by marvvid
Link to post
Share on other sites

Być może sterownik aby jest nie do końca sprawny i czasami nie podaje prędkości samochodu do sterownika silnika.

Link to post
Share on other sites

Być może sterownik aby jest nie do końca sprawny i czasami nie podaje prędkości samochodu do sterownika silnika.

Link to post
Share on other sites
Dnia 13.05.2020 o 15:39, cichy117 napisał:

Być może sterownik aby jest nie do końca sprawny i czasami nie podaje prędkości samochodu do sterownika silnika.

Widzę , że ze sterownika idzie jedna wiązka kabli do kabiny - więc mam pytanie  czy ze sterownika idzie sygnał oddzielnym kablem na sterownik silnika a innym na prędkościomierz czy tez idzie jednym a potem pod deską jest "rozdzielony" na 2 kable - jeden na licznik a drugi na sterownik ?(sterownik ABS raczej bym wykluczył bo jest "świerzak" wymontowany z jeżdżącego do niedawna samochodu)

Cały czas nurtuje mnie dlaczego błąd wyskakuje w trakcie jazdy ale dopiero gdy temperatura wzrośnie na ponad 70 stopni. Jeżeli robię krótkie jazdy (silnik nie zdąży się nagrzać - błąd nie wyskakuje) Gdzieś , ktoś mi powiedział że to może być czujnik położenia wału :(:( ....... ale w/g mnie co ma ten czujnik do błędu P0500? Jakoś tego racjonalnie nie potrafię wyjaśnić

 

Edited by marvvid
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP