Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

X16EL - lekka strata mocy na ciepłym silniku

Recommended Posts

Witam,

w styczniu gdy odebrałem samochód od mechanika (wypalony zawór), przez 2 tygodnie mój problem polegał na tym, że 10-15 minut po odpaleniu (w momencie nabrania temperatury) wyskakiwał błąd 0200 - uszkodzenie w obwodzie wtryskiwacza. Po jakimś czasie sprawdziłem (dopiero wtedy dowiedziałem się o metodzie odczytywania błędów "na kabelek") i okazało się, że listwa była lekko wysunięta. Wciśnięcie na miejsce naprawiło cały problem. Czasami się zdarza, że na jakimś wysokim garbie na drodze, znowu listwa wyskoczy, ale mniej więcej 2-3 razy w tygodniu przyciskam ją dla pewności.

Problem polega na tym, że od tamtego czasu po nagrzaniu silnika, już nie włącza się check i tryb awaryjny, tylko lekko traci na mocy. Na paliwie 95 jest to najbardziej odczuwalne, na 98 minimalnie, na "setce shellowskiej" w ogóle (btw. na tym paliwie z Shella, nie ma nawet problemu z objawami niezaślepionego EGR).

Dla świętego spokoju, warto wymienić po prostu całą tę listwę wtryskową? Czy to może być przyczyna już czegoś innego.

Dodam, że w momencie gdy jeszcze zapalał mi się check, przed samym zapalaniem go, silnik na 2gim biegu w okolicach 4k obrotów lekko się przyduszał, później szedł normalnie. Teraz dalej czuć to samo przy 4k obrotów, lecz nie tak mocno jak wcześniej i tylko na 2gim biegu. Może na wyższych nie odczuwam tego.

Z góry dziękuje za pomoc 😁