Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czujnik położenia wałka z19dth

Recommended Posts

Witam kolegów, czy ktoś mogłby podrzucic jak sparwdzic wiązke czujnika wałka rozrządu w sensie ktore piny ? Poniewaz okolo 2 lata temu mialem dziwna sytuacje z tym czujnikiem , auto wtedy wywalalo blad i przestalo odpalac , po podmianie z auta kolegi blad dalej byl a auto odpalalo z trudem , po założeniu nowego firmy eps za okolo 200 zl problem zniknal , az do teraz kiedy to znow zaczelo wywalac blad , blad wywala kilka razy podczas dojazdu do pracy okolo 15 km , zapala sie i gasnie auto z kluczykiem i tak na zmiane , dodam ze blad wyskakuje zawsze dopiero po lekkim rozgrzaniu silnika jak ujade ze 2-3 km nigdy na calkiem zimnym , op com zapisuje blad o czujniku walka ze przerwany obwod , blad czasem sie da skasowac ( chociaz i tak sie zapala w niedlugim czasie po skasowaniu)a czasem nie, narazie auto odpala bez problemu ale poprzednio co padl czujnik tez z poczatku byl blad jezdzilem az wkoncu nie odpalil . I teraz mam dylemat czy padl znow czujnik i kupic nowke moze jakiejs innej firmy , czy szukac moze w wiazce problemu, bo raczej skoro przerwany obwod wywala to chyba w kole pasowym walka nie ma co szukac przyczyny? Mogby ktos cos doradzic?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Podziękował kolego serdecznie, w weekend moze uda mi sie pogrzebac/ sprawdzic , a czy ktos ewentualnie ma jeszcze jakies pomysly w tej sytuacji ? Czy stawiac na czujnik czy bardziej na wiazke ?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka