Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Duplikaty dokumentów

Recommended Posts

Witam niedługo przegląd, a ja zgubiłem dokumenty od instalacji. Gdzie teraz mam się zgłosić i co dokładnie będzie mi potrzebne, żeby zrobić przegląd? 

Do przeglądu potrzebny jest paszport od butli. Zależnie od firmy duplikat wyrobisz na stronie producenta lub stronie TDT. Koszt ok 50 zł. Homologacje instalacji wyrobisz u instalatora. Czasem o to pytają na przeglądzie ale przejdzie bez. Jeżeli masz mało czasu zapytaj na stacji diagnostycznej, na której ostatnio robiłeś przegląd. Może być tak, że mają w komputerze wprowadzone do kiedy jest butla ważna i nie będą prosić o papier.

No to jest tzw paszport butli. I to jest właśnie to co jest potrzebne do wykonania przeglądu. Ale czegoś nie rozumiem.

Zgubiłeś taki dokument i wklejasz tu poglądowo czy to jest Twój dokument? Bo jeśli tak to tam chyba jest rok prod. 2008. Po 10 latach butlę należy zmienić lub wykonać jej ponowną legalizację co jest średnio opłacalne.

To nie jest mój to jakiś z Google ja zamówiłem sobie taki od producenta zapłaciłem 44zl a na przeglądzie mnie pytali co to jest ze to złe. Byłem na dwóch stacjach i powiedzieli to samo

10 minut temu, bartek611 napisał:

a na przeglądzie mnie pytali co to jest ze to złe

Bardzo to dziwne. Musieli Ci chyba wyjaśnić w czym leży problem. Może domagali się homologacji montaży instalacji?

Napisz więcej informacji, żeby bardziej rozjaśnić temat: 

- instalacja nowa czy od dłuższego czasu?

- lpg wbite w dowód?

- numery na zbiorniku i w paszporcie zgadzają się?

Instalacja z 2016, LPG wbite w dowód sam zakładałem auto kupiłem bez instalacji, numery się zgadzają. Facet zobaczył ta kartkę to nawet nie podchodził do samochodu i powiedział że ma być inne i mi tam coś pokazywał na komputerze

No dobra to teraz tak. Kiedy ją zakładałeś, czy ta instalacja wcześniej siedziała w innym aucie i czy miałeś już przegląd z tą instalacją w swoim aucie?

Jest to nowa instalacja zakładana w prawdziwym zakładzie który się tym zajmuje w 2016. Dostałem od nich wszystkie papiery, które zgubiłem i zamówiłem duplikat nie pamiętam dokładnie z jakiej strony 

No to już rozumiem. Moja rada:

opcja 1: wróć do diagnosty i zapytaj dokładnie jakiego dokumentu potrzebuje. Zapewne będzie to homologacja, którą otrzymasz od zakładu w którym montowałeś LPG.

opcja 2: z paszportem butli ale bez homologacji szukaj diagnosty, który zrobi Ci przegląd ( przed badaniem pokaż papier, że masz tylko to i zapytaj czy wystarczy)

Dostaniesz duplikat do butli. Trochę to dziwne bo jeśli instalacja jest wbita w dowód to nikt nie chce homologacji. Wystarczą dokument który pokazałeś na zdjęciu albo duplikat. W tdt wydadzą to samo tylko drożej

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Witam powieniem przejsc z tym co wkleiles tutaj na zdj , ja pokazywalem wlasnie ten świstek i bez problemu przechodzil zalezy od stacji diagnostycznej moze jezdz na inna i powinno wszystko przejsc..

Zależy od diagnosty. Ja jeżdżę na jedną stację co roku i nie potrzebują

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka