Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Nazwa producenta GM gniazda PDC zderzaka Signum / Vectra C lift

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem nowy, więc za pochopne stworzenie tematu przepraszam. Starałem się znaleźć informację na forum, ale przeszukując kilkanaście tematów, nawet ściśle związanych nie znalazłem informacji, na której mi zależy. Posiadam Opla Signum rocznik 2007. Poprzedni właściciel informował mnie o niewielkiej stłuczce, która skończyła się malowaniem przedniego zderzaka. Zakupiłem nowy zderzak, bo poprzedni mimo regeneracji nie wygląda najlepiej. Widać, że ktoś robił na sztukę całą renowację. Czujniki po przeciwnej stronie wyglądają równie słabo, zupełnie jak lustrzane odbicie. Jakby środkowe były całkowicie wymienione, a zewnętrzne za bardzo przetarte papierem ściernym i zalane farbą.

1.jpg.e95a60b9816e62d56f06f5ee7e0d1b32.jpg2.jpg.83f793341267d97a3a4017c57a5e3739.jpg

Jak widać na zdjęciach czujniki PDC wyglądają słabo, ale nimi już się nie przejmuję bo kupiłem nowy zderzak, który pasuje do rocznika i wyposażenia. Niestety, problem w tym, że nowy nie posiada czujników, a powinny wyglądać mniej więcej tak:

494084667_3powinnowyglda.jpg.7b94405a0b3646f509f738da218b0bf7.jpg1778358272_4powinnowyglda.jpg.395b838f12e86110836570da8b007324.jpg

Jest ogromna różnica, która jest bardzo widoczna. W chwili obecnej oba zamontowane PDC na środku przy tablicy rejestracyjnej robią wrażenie jakby zostały przeniesione z vectry c z 2002 roku i to w mało estetyczny sposób. Jak można się domyślić nie mogę ich przenieść ze starego zderzaka do nowego, muszę zakupić nowe. niestety nie wiem jaką mają nazwę kodową producenta GM i literkę, oraz  w jakiej kolejności mają być montowane. Na internecie znalazłem wiązkę PDC do vectry c przed liftem, która posiada dodatkowe oznaczenia literek A,B.C,D lub zamiast D też było B, bo nie jest czytelne. Czyli A,B,B,C.

ABCD.jpg.03aec37bbd76a07a1863bfca0db006a1.jpg

Wiem, że te elementy się różnią i osobiście bardziej podoba mi się wersja LIFT, która pasuje do rocznika auta, ale nie mogę dostać tych prawidłowych elementów.

Przeszukując allegro znalazłem taką aukcje, na której znalazłem możliwość zakupu na sztuki:

oznaczenia.jpg.227987b436b55efcdc488233384d0357.jpg

Niestety nie wiem, jakie znaczenie mają te literki, domyślam się tylko, że muszą być odpowiednio rozmieszczone by pasowały do lewej, prawej strony i do środka. Posiadają inne oznaczenia J,K,L i nie wiem czy jest jeszcze jakaś literka przed czy po nich w kolejności. Może jedna się powtarza.  

5.jpg.15832e71a84c474e5f7d12b164eaf2dd.jpg

Podsumowując

1. Jaki numer GM mają gniazna PDC do Vectry C/Signum Lift?

2. Czy mimo innej literki mają ten sam nr GM?

3. W jaki sposób mają być rozmieszczone w przykładowym zdjęciu  1- / 2- / 3- / 4-/ ?   np:( 1-J) (2-K) itd...?

4. Jeżeli otrzymam pomoc z waszej strony i uda mi się zakupić taki gniazda na co je kleić? (klej czy spawanie plastiku?)

5. Gdzie mogę zakupić nowe/używane gniazda PDC?

6. Czy ktoś z forumowiczów posiada komplet na sprzedaż?

Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale wyjaśniłem z czym mam problem. Pragnę także uprzedzić pytanie: "czemu nie ściągnę swojego starego zderzaka i nie sprawdzę?". Otóż nigdy tego nie robiłem i nie chcę teraz płacić komuś za sprawdzenie tego, a sam boje się uszkodzić. Inna sprawa, że aktualnie zainstalowane gniazda PDC mogą nie być fabryczne. Nie chce się sugerować czymś do czego mam wątpliwości.

Jesli chodzi o czujniki nie ma znaczenia ktory gdzie wlozysz mozesz sobie wkladac gdzie chcesz , co do wiazki tez inaczej nie zamontujesz jak w jednym kierunku  duza kostka od strony kierowcy . Cala sztuka polega na zamontowaniu odpowiednio tych koszykow do czujnikow na zderzaku  , aby fizycznie czujniki lapapy pod odpowiednim katem . O ile masz pri zderzak to raczej nie powinno byc z tym problemu , gorzej jesli jest to zderzak nie fabryczny .

Edited by ost32v6

w po lifcie jest na przodzie j k k l liczac od lewej strony

Lewa strona to strona kierowcy

Edited by Rafalg

Na podstawie waszej wypowiedzi zrobiłem podstawową ilustrację, która przedstawia przypisane nr gm i kolejność montażu. Mam zamiar zrobić otwory, ale nie widzę wszystkich oznaczeń. mam tylko dwa. planuje zrobić otwory pomalować zderzak i dopiero zamontować także pomalowane gniazda PDC by wyglądał jak fabrycznie. Niestety nie wiem jak jest średnica otworu. Czy m najlepiej to zrobić? Mały otwór i poszerzać go?

975519917_PRZYPISANIEGNIAZD.jpg.7fc8695c750b6a43a79128b649fab97a.jpg

Jest możliwość zakupić w Polsce taki zestaw gniazd w fabrycznym zestawie (4 nowe szt.) ?

Czy gniazda PDC mają oznaczenie, która strona to góra ?

Zostało ostatnie pytanie. spawać gniazda PDC czy kleić na jakiś klej?