Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Tarcze hamulcowe Mikoda GT

Recommended Posts

Witam serdecznie,koledzy mam pytanie odnośnie tarcz hamulcowych Mikoda GT 314/292,czy ktoś na nich śmiga.Jak one się sprawują,bo są w atrakcyjnych cenach,tylko czy coś są warte.Jeśli ktoś ich używa bardzo proszę o opinię.Zgóry dziękuję i pozdrawiam.

Mam tylko przód 314 i do normalnej jazdy są Ok,a VC kombi z 3.0 potrafi szybko je nagrzać(ciężka kluska)

Tylko nie kup malowanych,bo ta farba popłynie jak temp. złapią.

Edited by Rysu
1 godzinę temu, Rysu napisał:

Mam tylko przód 314 i do normalnej jazdy są Ok,a VC kombi z 3.0 potrafi szybko je nagrzać(ciężka kluska)

A nie popiskują przy hamowaniu ? pytam bo sam jestem zainteresowany do mojej kluski Omegi na tył.

Edited by wigo

@wigo popiskują ale klocki przy delikatnym hamowaniu,ale są żele by klocki nie wpadały w rezonans,podkładki tłumiące drgana lub mocowanie na "taśmę samoprzylepną" 3M.

• 2 weeks later...

Z tego co widzę to Mikoda jest malowana na czarno.

Cały czas mam dylemat,muszę wymienić tarcze na obu osiach.Cena w sumie atrakcyjna,polski producent niestety jest to jakieś ale.W końcu chyba się jednak zdecyduję.

Miałem w VC i Insigni do pracy dojeżdżałem prawie 400km więc i jazda w mieście i po autostradzie.  I mogę polecić. 

Jeśli zdecydujesz sie na takie tarcze to musisz wiedzieć że będą głośniejsze i bardziej pylą ale to dotyczy każdych nacinanych/nawiercanych. 

Do passareti też wpadnie mikoda jak przyjdzie czas .

Edited by michalm83

Ja zakładałem mikody gt do moich aut i zawsze byłem mega zadowolony. Jezdziły w  moich autach np accord 2.2 vtec, v40 t4 , v70 t5  wszystkie ponad 200 hp.

Panowie idę w ATE lub Brembo,Mikody podobno bardzo zeszły z jakości.Sprzedający w sklepie odradził mi ich zakup.

Ja kiedyś miałem mikody w poprzednim Volvo. Co prawda nie GT, tylko zwykłe i się skrzywiły w bardzo krótkim czasie pomimo, że jakoś mocno nie szalałem. Niestety tak mnie zraziły, że nigdy już bym w tą firmę nie wszedł bez względu na to czy GT czy zwykłe czy nie wiadomo jakie. Kupiłem ATE i miałem spokój na lata. 

1 godzinę temu, darioG73 napisał:

Mikody podobno bardzo zeszły z jakośc

Teraz to już chyba wszystko zeszło z jakości :39:czytałem że nawet na ATE ludzie narzekają .

Nie wiadomo kto co produkuje . A chyba części do starszych aut znane firmy zlecają podwykonawcom . 

25 minut temu, wigo napisał:

Teraz to już chyba wszystko zeszło z jakości :39:czytałem że nawet na ATE ludzie narzekają .

Skoro nowe samochody dawno zeszły z jakości, to części trzeba dostosować ;) To se ne vrati

No tak bo zamiennik nie może być lepszy od części na pierwszy montaż :D 

Panowie stanęło na tarczach i klockach Textar,jak założę dam znać co są warte.

• 2 weeks later...

Hamulce po swapie już się ładnie dotarły.Zestaw tarcze plus klocki Textar sprawują się bez zarzutu.Układ zalany świeżym płynem więc na jakiś czas spokój.

20200522_182053.jpg

20200522_184307.jpg