Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

VC 1.8 140KM Problem z wchodzeniem na obroty


Recommended Posts

Witam,

mam vectrę c 1.8 140KM 2008r  LPG , silnik ma już 315 tyś. km, do tego momentu było z nim wszystko okej, ale ostatnio zacząłem mieć z nim problemy, mianowicie:

Silnik osiąga temperaturę czasem do 93/94 stopni, jak na ten silnik nie jest to nic niezwykłego, ALE po zrobieniu kilku/kilkunastu kilometrów na rozgrzanym silniku zaczyna tracić moc, przy wciśnięciu pedału gazu zaczyna "buczeć" (jakby był wydech dziurawy, ale idzie to z dołu silnika bodajże) zamiast znacząco przyspieszać (nie ma mocy, ciężko jest wejść na obroty powyżej 2500 +/- ), jest tak na wszystkich biegach (oprócz luzu), na benzynie czy gazie to bez różnicy. By to "naprawić" muszę zgasić silnik i ponownie go odpalić, wtedy zaczyna jechać znowu elegancko, aż do przejechania kolejnych kilku/kilkunastu kilometrów. I tak w kółko.

Nie wyświetla żadnego błędu, a wygląda na to że nie jest to problem mechaniczny,  tylko coś może związanego z czujnikami, ponieważ po odpaleniu na nowo pracuje normalnie czyli świetnie. 

Dodam, że ostatnio miałem problem z jednym czujnikiem położenia wałka, pokazywał na luzie nawet 50 tyś obrotów, w celu naprawy zostały wyrzucone sitka od tego czujnika i w tym momencie działa poprawnie. 

Link to post
Share on other sites

Czym czytałes błędy? Po włączeniu zapłonu nie świeci się samochód z kluczem? Skąd wziąłeś sitka na czujniku walka jeśli go tam nie ma?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP