Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Obroty spadają do zera silnik wraca do pracy

Recommended Posts

Cześć i czołem! 

Z tym jeszcze się nie spotkaliście, moja Vectra podczas jazdy lubi sobie zgasnąć . Sprawa wygląda tak: Jadę około 50-80km/h nagle obroty spadają do 0 zapala się kontrolka od oleju i aku. Ale w momencie kiedy nacisnę pedał gazu (wciśnięte sprzęgło) obroty po 1s opóźnienia normalnie się podnoszą i wracają do normy silnik się podnosi i jadę dalej bez jakiegokolwiek szarpnięcia itp.

Robi się tak po około przejechaniu 3km drogi od zapłonu 

Proszę o pomoc bo jeżdżę w trasy i podczas wyprzedzania czy cos zgaśnie i nie chce wiedzieć co się stanie...

Błędów brak, jakiegos stukania pukania itp brak wszystko git 

Silnik Z18XE  +gaz 

Dodam że silnik był wymieniany parę tyg. temu. Nic się nie działo aż w tym tygodniu 2x taka sytuacja. 

Z góry dziękuję 

Pozdrawiam! 

Jesteś pewny że silnik gaśnie? Jeśli zgaśnie to nie możliwe jest żeby sam się uruchomił

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, cichy117 napisał:

Jesteś pewny że silnik gaśnie? Jeśli zgaśnie to nie możliwe jest żeby sam się uruchomił

Obroty spadają do zera i pala się kontrolki aku i oleju tak jak by mi zgasł, postaram się upewnić na 100%czy gaśnie. Ale wtedy co się z nim dzieje że obroty do 0 spadają 

1 godzinę temu, cichy117 napisał:

Miał silnik wymieniany, może gdzieś na wiązce robi się krótka przerwa w zapłonie i silnik przestaje chodzić. Potem z biegu uruchamia ponownie.

Przy wciśniętym nie, ale zrozumiałem, że sprzęgło zostało wciśnięte i puszczone, bo dalej jedzie normalnie

17 godzin temu, Cretux napisał:

Przy wciśniętym nie, ale zrozumiałem, że sprzęgło zostało wciśnięte i puszczone, bo dalej jedzie normalnie

Zdarzyło mi się to 2x więc ciężko mi jest opisać szerzej co gdzie i jak. Zrobiłem że tak powiem przy gazówkę jak spadły do 0 obroty to nacisnąłem sprzęgło dodałem gazu obroty wróciły i popuściłem powoli sprzęgło 

Dnia 25.04.2020 o 13:07, cichy117 napisał:

Czyli obroty nie spadły do 0 bo silnik nie odpali od samego wciśnięcia gazu. Obroty spadły do 0 jadąc na biegu?

Jechałem 50-80km/h 3bieg 3tys obrotów i nagle obroty spadły do zera zapaliła się kontrolka akumulatora i oleju, wcisnąłem sprzęgło następnie gaz(trzymając sprzęgło) i obroty się podniosly od 0 do około 3 tys(bo więcej nie dodałem) puściłem sprzęgło obroty zostały i jechałem dalej bieg cały czas był zapięty 

Ok, silnik mógł zgasnąć w takim sensie że nie wykonywał pracy, ale przy jeździe na biegu bez wciskania sprzęgła obroty (rzeczywiste, nie na obrotomierzu) nie mogły spaść do 0. Nie mogła też z tego powodu zaświecić się kontrolka ładowania i smarowania. Jeśli to byłoby możliwe to przy każdym hamowaniu silnikiem byłyby takie objawy, więc albo kolejność wydarzeń była inna albo silnik nie gaśnie a problem jest tylko w tym co pokazują zegary

13 godzin temu, cichy117 napisał:

Ok, silnik mógł zgasnąć w takim sensie że nie wykonywał pracy, ale przy jeździe na biegu bez wciskania sprzęgła obroty (rzeczywiste, nie na obrotomierzu) nie mogły spaść do 0. Nie mogła też z tego powodu zaświecić się kontrolka ładowania i smarowania. Jeśli to byłoby możliwe to przy każdym hamowaniu silnikiem byłyby takie objawy, więc albo kolejność wydarzeń była inna albo silnik nie gaśnie a problem jest tylko w tym co pokazują zegary

Jak zdarzy się jeszcze raz taka sytuacja to postaram się dokładniej zbadać sytuację o dziwo miałem tak narazie 2x więc ciężko mi o szczegóły