Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pomocy ratunku pilne 😱😱

Recommended Posts

Dzień dobry część i czołem potrzebuje waszej pomocy. Otóż zabrałem się dziś za tegenrscje lamp vc polift okazało się po ukończeniu papierkiem itp że lampa jest gorzej matowa jak przed zabiegiem myślę coś zwaliłem. Jeszcze raz tylko że z otluszczeszniem okazało się że po przedni właściciel zabezpieczył go dużo ilością kleru ścierałem ścierałem lampa koszmar płakać mi się chce kolega podsunął pomysł żeby zamówić lampę od anglika i przełożyć klosz czy da się to zrobić? Rozkleic polifta czy szukać lampy?

Pytanie jakim papierem gradacją?

A lakierowanko bezbarwnym?

Zawsze po papierze jest matowa dajesz bezbarwny to wyjdzie co jest spartolone lub nie

I tradycyjnie poszukaj powertuj podobne tematy byly poruszane jak wykonać dobrze polerkę i jakich błędów nie popełniać.

1min szukania

Edited by Rysu

Matowa właśnie ma być gdy pomaluję się lakierem wtedy wychodzi przejrzystość,lecz jeśli zrobiłeś to niedbale złą gradacją papieru to efekt może być marny, Zamieniać klosz póki co daruj sobie najrozsądniej zawieź lampy gdzieś gdzie się zajmują regeneracją dobrze je zmatowią później niech pomalują lakierem bezbarwnym i będzie ok .

Problem. Jest taki że poprzedni wlasciel już to zrobił. Ja nie wiedziałem o tym. Wziąłem papierki i do dzielę lewa lampa wyszła jak nowa a na prawej po polerce była jeszcze gorsza jak przed po polerka. Wziąłem delikatnie nitro na róg okazało się że na całej jest kler z 8 wartsw zacząłem to ścierać i jest masakra normalnie. 

Tak samo zrobiłem na drugiej lampie i nic jej się nie stało przetarłem aby żeby odtłuścić. I wyszła jak nowa. Na prawej zaczęły się dziwne zeczy. Gdy oczyscielem ja wziąłem pod słońce myślę lampa poleruje okazało się że to kolej a warstwa kleru. Ale na szczęście dostałem już info na priv że da się rozkleic polifta i jak mam to zrobić. Więc czekam na lampę dawce. 

A po co lampe rozklejac ? Jesli to tylko zew warstwa lakieru bezbarwnego to w czym problem ? Bierzesz papier wodny gradacja 1000 albo nawet 800 potem 1200 , 1500 , 2000 do 2500 na koniec jakas pasta polerska i lustro wyjdzie . Koszt paru zloty + 30 min roboty

Edited by ost32v6
  • 4 weeks later...
Dnia 23.04.2020 o 09:41, ost32v6 napisał:

A po co lampe rozklejac ? Jesli to tylko zew warstwa lakieru bezbarwnego to w czym problem ? Bierzesz papier wodny gradacja 1000 albo nawet 800 potem 1200 , 1500 , 2000 do 2500 na koniec jakas pasta polerska i lustro wyjdzie . Koszt paru zloty + 30 min roboty

Dokładnie. Na koniec zabezpieczyć jeszcze odpowiednią pastą od UV i nie trzeba lakierować. Należy pamiętać tylko aby co kilka miesięcy profilaktycznie przejechać ta pastą UV.

Dnia 23.04.2020 o 09:33, LukaszLu napisał:

Tak samo zrobiłem na drugiej lampie i nic jej się nie stało przetarłem aby żeby odtłuścić. I wyszła jak nowa. Na prawej zaczęły się dziwne zeczy. Gdy oczyscielem ja wziąłem pod słońce myślę lampa poleruje okazało się że to kolej a warstwa kleru. Ale na szczęście dostałem już info na priv że da się rozkleic polifta i jak mam to zrobić. Więc czekam na lampę dawce. 

Możesz zdradzić jak rozkleić taką lampę z polifta? Robiłem podejście ale klej jest strasznie twardy. Chciałem się dostać do odbłyśnika a nie chce ciąć lampy.

Edited by Robyn212