Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Siemanko Vectro-maniacy, :D 

Pacjent Vectra C kombi 2.2 direct 2004 (przed lift).
W wyżej wymienionym aucie zaistniał problem ze wspomaganiem kierownicy, manewrowałem na parkingu, maksymalnie skręcając do oporu kierownicą (już teraz wiem, że raczej nie jest to zbyt zdrowe :P), ustawiłem auto jak trzeba i w momencie gaszenia silnika usłyszałem dziwny dźwięk dochodzący z przodu auta, jakby taki specyficzny strzał, od razu mnie to zaniepokoiło. Po jakichś 30 min odpaliłem samochód, a przy zegarach pojawiła się kontrolka kierownicy z wykrzyknikiem, wspomaganie przestało działać, na kierownicy jest odczuwalny duży opór. Wyjąłem i sprawdziłem bezpiecznik F9 7.5A brązowy - jest ok. Od tego momentu kontrolka już się nie świeci ale problem oczywiście nadal istnieje :(.
Po wstępnej konsultacji z kilkoma elektromechanikami prawie każdy stwierdza, że najprawdopodobniej przestała działać pompa wspomagania. Na konkretną diagnozę do warsztatu udaję się za parę dni. Przygotowując się chciałbym zapytać czy jest ktoś z Was zorientowany jaka wersja pompy zamontowana jest w moim modelu? Znalazłem informacje, że jest niby 6 rodzajów tych elektryczno-hydraulicznych pomp wspomagania do Vectry C/Signum, m.in.:
• na dwie wtyczki aktywne, montowana pod zderzakiem z prawej strony auta; czujnik kąta skrętu w module cim
• na dwie wtyczki aktywne, montowana na przekładni kierowniczej; czujnik kąta skrętu w module cim
• 
na trzy wtyczki aktywne, montowana pod zderzakiem z prawej strony auta; czujnik kąta skrętu w przekładni kierowniczej (maglownicy)
Czy w razie coś ta część od Brytyjczyka Vauxhall'a będzie kompatybilna?
Koszt używanej zregenerowanej z gwarancją od firmy z dobrymi opiniami na ten moment oscyluje w granicy 450-500 zł.
Poza tym czy wie ktoś jaki płyn/olej do wspomagania powinien być oryginalnie zalany do tego auta? Czy jednak nie sugerować się tym i dolać czy wymienić na ten, który obecnie jest? Doradzacie jakiś ze średniej półki? :) PS. Umiejscowienie tego zbiornika to jakaś paranoja...
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie rady i chciałbym nadmienić, że w sprawach mechaniki samochodowej niestety jestem laikiem.

Pozdrawiam!

Pompa ja bynajmniej mam tę pierwszą więc ty raczej też może być od Anglika tu nie ma różnicy a co do płynu jest specjalny zobacz na YT bodajże Janusz zagórzak wymiana płynu wspomagania Vectra c signum on tam dokładnie opisał jaki jest płyn

Regeneracją to sciema, uzywka ładna nie po przebiegu 300+ u mnie 250zl

7 godzin temu, Rafalg napisał:

Regeneracją to sciema, uzywka ładna nie po przebiegu 300+ u mnie 250zl

Ogłaszasz się może z częściami na jakichś serwisach (jeżeli tak to uprzejmie proszę o linka tutaj bądź w wiadomości prywatnej) czy prowadzisz sprzedaż bezpośrednią? Bo w sumie skoro jak twierdzisz regeneracja to ściema to po co przepłacać. ^_^

Edited by slavko9o