Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. Od początku zakupu mojej viki 1.8 122 wywalało co 3 tyg błąd p0420. Założyłem emulator sondy. Niby na miesiąc spokój. Później znów zaczęło wywalać checka co jakieś 2 tyg ale tym razem nie błąd p0420 tylko p0136. Zaczyna mnie to irytować. Wymieniałem niedawno wydech i po odłączeniu od katalizator wydechu widać było że wkład siedzi. Czyli teoretycznie katalizator chyba jest. Zbierać też zbiera się raczej normalnie. Czy może problem leżeć w samej sondzie? 

U mnie przy 2 sondzie, to wracały ciągle błędy P0036 i P0136. Sprawdziłem sondę ELM i praktycznie nie chodziła. Po wymianie jest spokój. Prócz zapalającego się check żadnych innych objawów nie było.

Posted (edited)

U mnie też żadnych objawów. Dobra zrobię tak. Odkręcę emulator wkręcę sondę spowrotem normalnie i zobaczę jakie ma parametry. Wgl jakie wartości powinny być w op comie tej drugiej sondy? Na zimnym i ciepłym silniku? Żeby sprawdzić czy jest dobra czy nie? 

Edited by mates08

Na ciepłym silniku. Ja mierzyłem ELM. Na pw podeślę Ci jak to u mnie wyglądało.

wkręciłem dziś sonde tak jak była bez emulatora i nagrałem filmik jej pracy na zimnym i ciepłym. Proszę o odpowiedź czy to może być problem że wyrzucała błąd p0420?

Praca sondy na zimnym po zejściu z ssania:

Please login or register to see this link.

A tu praca sondy na rozgrzanym do 90 stopni silniku

Please login or register to see this link.