Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ZenekOk

Sens kupna "nowej" trzyletniej opony zimowej

Recommended Posts

Witam!

Zastanawiam się czy jest sens pakować się w trzyletnią oponę premium, która jest sprzedawana w cenie poniżej klasy średniej z rocznika bieżącego. Teoretycznie polskie prawo dopuszcza sprzedawanie nawet 36. miesięcznych gum jako nowe. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Mowa o oponie Bridgestone 195/65/15 95H DriveGuard Winter Runflat (175 pln/szt).

Ja tam kiedyś kupowałem w IC nowe opony, przy odbiorze patrzę opona ma prawie 3 lata. Odmówiłem odbioru i zażądałem opon tegorocznych. Bezproblemowo wymienili w nowym zamówieniu. Pewnie i tak sprzedali je komuś innemu, kto sie nie zna lub nie sprawdził daty.

Ja wychodzę z założenia, że skoro kupuję oponę nową to ma być ona nowa, a nie 3 letnia na dzień dobry. Przy oponie zimowej myślę, że może mieć taka data znaczenie w awaryjnej sytuacji. Nie wiemy przecież jak i gdzie są magazynowane te opony. Tymbardziej, że opony teoretycznie 5/6 letnie uważa się za stare. 

BTW zastanów się dobrze czy chcesz RunFlaty, i to jeszcze na zimę. Są to opony o mega sztywnych bocznych ścianach, zawieszenie dostaje w pupe...

Nigdy nie wiesz jak były sezonowane/magazynowane. Nie pakował bym sie w takie cos.

Dzięki za uwagi. Właśnie tym magazynowaniem się najbardziej przejmuję bo to jest nie do zweryfikowania...

W takim razie trzeba będzie zainwestować w WR D4. Poprzednie budżetowe Frigo 2 zajeździłem w 6 sezonów ale teraz są droższe od Nokian? :D

Sam fakt, że opona ma 3 lata to jeszcze nic złego, pod warunkiem poprawnego magazynowania, czyli bez narażenia na promienie uv. Jeśli sprzedawca zweryfikowany to nie podejrzewam, aby na zewnątrz takie opony trzymał. 

Cena jest niska, bo każdy myśli, że to stara opona i nikt nie kupuje ;)