Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Qiuru

Problemy z płynnym ruszaniem

Recommended Posts

Witam wszystkich

Chcialem was prosic o pomoc w rozwiazaniu problemu moze nie jakos bardzo powaznego ale irytujacego, otóz posiadam wersie polift 2000 edition i podczas ruszania  samochod zachowuje sie tak jak by ktos lekko trzymał mnie z tylu za hak, lub gdy samochod dostaje za malo obrotów, objawami jest taka trzesawka samochodu.  Napewno nie jeden z nas ciagnal zaladowana przyczepke i gdy podczas ruszania dodal za malo gazu własnie takie cos sie robilo ze z powodu braku mocy silnik wpadal w turbulencje, Z drugiej str jak dodam wiecej gazu to silnik wyje z powodu zbyt duzych obrotow a wlasnie dostosowac takie idealne obroty jest dosc trudno zeby plynnie ruszyc, oczywiscie bralem pod uwage to ze moge byc kiepskim kierowca ale jest to moja druga vectra i w poprzedniej takich objawow nie bylo. Od czasu do czasu jezdze tez innymi samochodami i tam tez jest wszystko z kultura pracy. Nie wiem z czym to moze miec zwiazek ale... wymienialem sprzegło, docisk i wysprzeglik na luka, nic sie nie zmienilo, egr mam zaslepiony i duzo to pomoglo, zniknely calkowicie szarpniecia podczas zmiany biegow. Mam jeszcze taka cicha nadzieje ze moze trzymaja klocki z tylu bo nie byly ruszane, a co do przednych to byly calkowicie rozebrane wyczyszczone jarzma pomalowane, prowadniczki nasmarowane, dalo to tyle ze spalanie spadlo do w miare normalnego bo wczesniej 50zl to bylo 50 km sporo troche teraz za ta sama cene robie 100 po miescie wiec jest ok. Samochod ma silnik1.8 16 v sedan, swiece mam championa sprzedawca polecil mi jakies tytanowe z jedna elektroda. Ma ktos jakis pomysl ???  Pozdrawiam wszystkich fanatyków VB.

Wypadałoby sprawdzić tarczobębny. Klocki i szczęki.

Ręczny zaciągasz ?

Edited by Cretux

jeśli to nie sprzęgło - bo wymienione, a podejrzewasz tylne hamulce to sprawdź jak samochód zachowuje się przy jeździe na luzie. Rozpędzasz się do ok.50 km/h i wrzucasz na luz i obserwujesz czy auto przypadkiem zbyt szybko nie zwalnia. Albo po prostu rozbierz tylne hamulce i zrób z tym porządek. 

Nie masz problemów generalnie z utrzymaniem stałych obrotów na luzie? Albo po delikatnym odpuszczeniu gazu podczas jazdy np. na 5 biegu masz takie szarpnięcia? Jeżeli to jest tylko takie odczucie trzymania a problem sprowadza się do tego że po prostu masz problem z utrzymaniem odpowiednich obrotów podczas ruszania to ja bym się skłaniał ku układowi dolotowemu a w szczególności EGRowi który może być przycięty w pozycji uchylonej i może powodować takie objawy. Ale jeżeli ewidentnie trzyma Cię, to do sprawdzenia hamulce i tyle. Nie grzeją Ci się nadmiernie felgi? Nie czujesz jak dojeżdzasz do świateł z górki/pod górkę że auto nie ma ochoty się staczać?

Dzieki za odpowiedzi ale przeszukując internet stwierdziłem ze to nie wina hamulców tylko poporostu nie umiałem tego dobrze opisać. Wydaje mi sie ze to bardziej przypomina szarpanie silnikiem podczas ruszania z niskich obrotów, poszukałem trochę i będę musiał sie przyjrzeć poduszka silnika, ta jedna przy alternatorze byla wymieniana ale byla dość tania wiec moze to zamiennik słabej jakości, Dzis przy otwartej masce ruszałem do przodu i tylu i widać jak silnik przesuwa sie, ugina i drzy podczas puszczania sprzegła. Mam w planie dla sprawdzenia dorobic jakis płaskownik i zamontowac go zamiast tej łapy, zobaczymy co to da.

Please login or register to see this quote.

Spróbuj zaślepić też EGR na próbę. Ja jak kupiłem moją VB miałem podobne objawy jak Ty, nie potrafiłem utrzymać stabilnych obrotów aby płynnie ruszyć, utrzymywać prędkość czy hamować silnikiem bez zrobienia "kangurka" po odpuszczeniu gazu. U mnie winowajcą był EGR który nawet w pozycji "zamkniętej" był uchylony. Po zaślepieniu okazało się że znowu potrafię jeździć :P

Hej, mam właśnie taki objaw po odpuszczeniu gazu auto robi znaczące szarpnięcie na wszystkich biegach, jest to jedno szarpnięcie nie spadają wtedy obroty ale na midzie spalanie od razu sie zeruje i wskoczy dopiero jak znów dodam gazu co odpowiada za pokazywanie spalania chwilowego w midzie, że zeruje go po szarpnięciu? Auto normalnie przyspiesza, ale przy naciśnięciu sprzegła trzyma obroty w okolicy 1100-1200 obrotów/min, po wrzuceniu na luz stabilizuje się miedzy 800-900 z niewielkimi wahaniami
Obstawiam jakaś nieszczelność w dolocie albo ten egr przepuszcza świeże powietrze i sonda może wariować?

No przecież to normalne, że jak hamujesz silnikiem to spalanie wynosi 0 bo sterownik całkowicie odcina paliwo. Za takie szarpnięcia można winić wiele rzeczy: nieszczelności w dolocie, zacięty EGR, zerwane poduszki i wiele innych atrakcji. Trzeba poszukać i tyle