Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Piraniaaaa

Raz grzeje raz zimne

Recommended Posts

Witam serdecznie mam taki problem raz auto grzeje ładnie pięknie, a raz zimne jest otworzyłem korek od zbiorniczka i ukazał się taki widok jak na zdjęciu. Dodam że uszczelka pod głowica była wymieniana. I możliwe że ktoś tu wlal wodę zamiast płynu. Również nadmienię że dotykając palcem nie jest tłuste no może delikatnie ani nie czuć oleju. Vectra 1.8 98r gaz Przypomina to taka jakby rdzę 

Please login or register to see this attachment.

Edited by Piraniaaaa

Skoro była robiona uszczelka to zapytaj co zalano,do wymiany na płyn + płukanka układu i zobaczyć co dalej będzie.

Nagrzewnica i chłodnica pewnie przytkane.

Edited by Rysu

Gość twierdzi że litr płynu i reszta wody. A płukanie można zrobić np 2/3 litry octu silnik zagotować i zlac płyn?.

To teraz niech poprawia,jechać na reklamacje,niech wymienia na płyn i robi płukankę.

Nawet zwykły rolnik(nie urażając żadnego) wie że do chłodzenia silnika w ciągniku leje się płyn a nie wodę i nie chodzi o Fent-a John Deere a o zwykły Pancerny C330 czy C360.

No ja auto kupiłem z 200kilometrow od siebie więc trochę nie po drodze :) Odpowiesz czy mogę octtem to wypłukać? 

Please login or register to see this quote.

Kiedyś w OB robiłem płukankę octu z wodą, bo miałem zawaloną chłodnicę. Jakiś tam syf wypłukało ale i tak z czasem musiałem nową chłodnicę zakładać. Za dużo była zakamieniona. Takie są skutki jeżdżenia na wodzie ;)

Ile czasu jest tam woda?

Wymieniaj jak najszybciej na płyn.

I jak nie pomoże to chłodnica,nagrzewnica do wymiany.Choć ja bym jeszcze osobiście termostat i zawór trójdrożny czy jakoś tak wymienił.VB ma klimę?

Wszystko zależy jak długo chcesz auto trzymać? czy ma być tylko na dojazdy do pracy?

Z ciekawości można tym spróbować, może coś to da

Please login or register to see this link.

Czego to nie wymyślą,warto spróbować koszt trochę większy niż za ocet he he.

Pamiętam jak w Vb wymieniałem wkład nagrzewnicy,po wymianie był piekarnik w aucie:D.

Nie wiem jak w VB, ale w OB wymienić nagrzewnicę, to masakra. Trochę podrutowałem, bo nie chciałem deski ściągać :D

Jeśli climatronic to chwila roboty

W vb jak jeszcze wersja z klimą to sama przyjemność taka robota,do tej pory grzeje jak wściekła,dziś myślałem że mi skaję z butów stopi:leze:

Bo w wersji bez klimy króćce wychodzą w ścianę grodziową jak się nie mylę a rozpiąć węże po 20 latach lub lepiej to może być krucho...

Edited by Rysu
Orto.

Dziękuję panowie za liczne odpowiedzi. Klimatyzacja niby jest ale nie szczelna i nie działa., zwykła klima. Auto planuje jeszcze mieć z rok no jest naprawdę oszczędne potrafi na 100km za 23zl przy spokojnej w trasie jeździe także to plus. I to comibi. Woda w nim no jest jakieś pół roku. Dolalem płynu ale chyba trzeba by cały zlac. Od powietrzylem  niby układ, nagrałem auto do włączenia się wentylatora nawiew na full, i delikatnie odkrecilem korek by uszlo ciśnienie. Z litr wszedł płynu spokojnie. Auto grzeje ale jakiś tydzień temu lepiej grzalo. Czytałem forum i gdzies na yt był film ze bardzo pomaga ocet. Co do klimy mechanik mówił że chłodnica może być gdzieś dziurawa, nie wiem czy jedna chłodnica jest do silnika a 2 do klimy? Czy są dwie? Może to banalne pytanie Fo was no ale ja nie wiem. Też mam problem rano zapalić auto bo odpala na 2tak jakby garyy, ale tu usterka jest czujnik położenia walka rozrządu. Czasem rano gdy jest zimno aż szczela silnik, i to nie od gazu bo jest odpalam na paliwie, i tu chyba nie ma dwóch zdań że to winny ten czujnik? Tak pokazał komputer. 

Edited by Piraniaaaa

Na pewno czujnik położenia wałków rozrządu a nie położenia wału ? U mnie przy sinikach X20XEV i X18XE jak poszedł czujnik wałków rozrządu, to nie miałem problemów odpalaniem, normalnie wg mnie chodził tylko była odcinka przy 4,5 tys obrotów. Przy padniętym czujniku położenia wału był cholerny problem z odpaleniem, auto mułowate, spalało więcej i w ogóle ujowo chodziło.

Tak są dwie chłodnice.

Z czujnikiem wałka najlepiej wymienić na ori. nowy ale jak są to cenią się lub ori. używkę.  

Lej płyn a na wodę to są wielbłądy w afryce

Edited by Rysu

Czujniki tylko ori. Za grzyba nie chcą działać na zamiennikach ;)

Jakie błędy? tzn.kody usterek?może być wina po stronie wtyczki też.

No i czujnik wałka był pod owalną i prostokątną wtyczkę...

Edited by Rysu

Cretux Tak pokazał komputer czujnik położenia walka rozrządu i też czasem mi odcina zapłon przy 4.5 W dodatku komp pokazuje sondę lambda czy jak to się pisze, no ale mechanik stwierdził że nie warto sondy wymieniać bo to gaz. Chciałem naprawić klime ale minimum 1000zl 

To czujnik położenia wałków rozrządu. Jeśli masz X18XE, to problem. Oryginalny Siemens / VDO jest dość drogi i teraz trudno dostępny.

Niby ten by mógł być ale pewnie to chińczyk 

Please login or register to see this link.

A takie pytanie z allegro jaka chłodnica by musiala być do klimy? 

Edited by Piraniaaaa

Jaki masz kod silnika ?

Nie wiem, jak mi powiesz jak to sprawdzić to to zrobię! Mogę iść i zrobić zdjęcie silnika 

Edited by Piraniaaaa

Już wiem. Bo nie pamiętam roczników

Masz taki ?

Please login or register to see this image.

/applications/core/interface/imageproxy/imageproxy.php?img=https://d.allegroimg.com/s512/03ecc1/dc653c6941ecbb958d9c41f03afd/SILNIK-X18XE-1-8-16V-115KM-OPEL-VECTRA-B-odpala-Producent-czesci-Opel-oryginalne-OE&key=338309d4144def2a34d1a3ea7103dd6c1bf3164824aa2f66ed80b5a7c7deeb03" />

Nie to że się czepiam ale zaczynamy odbiegać od tematu.

Na resztę pytań odpowiedzi są w odpowiednich działach.

Co nie znaczy że nie pomożemy.

Jak wyżej big blok obstawiam bo 98 to jeszcze by był ten

Edited by Rysu

Czujnik który podałeś w linku możesz sobie darować. Lepiej te 30zl wydać na piwo. Akurat problemy z odpalaniem mogą być spowodowane przez gaz. To akurat potwierdza błąd sondy. Jeśli mechanik mówi żeby nie przejmować się błędem sondy bo jest gaz to niech lepiej idzie do łopaty