Jump to content

W dniu dzisiejszym została dodana do menu forum wyszukiwarka google 

Link google

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

smolak

Wymiana całego zawieszenia tył

Recommended Posts

Zabrałem się za wymianę całego tylniego zawieszenia i teraz mam kilka nie jasnych kwestii a nic nie mogę znaleźć na forum 

Po pierwsze wymiana tulei wahacza wzdłużnego z tego co znalazłem w tisie to musi być w odpowiedniej pozycji wprasowana ( ale to najmniejszy problem bo natrasuje pomierze myśle że sprasuje +- 0.5 mm) ale problem robi się z skręcaniem do łapy nadwozia bo trzeba skręcić ja w odpowiedniej pozycji żeby jej nie zerwało i moje pytanie. jak to zrobić? Kolejna sprawa jest przykręcenie banana do wózka który też musi mieć odpowiednią pozycją przy skręcaniu.i nadmieniam że cały wózek i zwrotnica jest ściągniętą z auta.

Masz kanał? Bez tego troche ciezko:) W przypadku banana dokrecisz w kanale kiedy auto bedzie stalo na kołach. W wachaczu wzdłuznym(wleczonym) ja poluzowana tuleje, skreciłem lekko jak auto stało na kołach, bujnełem autem aby sie  ułożyła , zaznaczyłem i dokreciłem po ponownym zdemontowaniu, nastepnie wszystko skreciłem podnoszac piaste lewarkiem aby sie nie zerwała guma. Dodatkowo zakonserwuj belke cała.

Edited by jamal8000

Też o tym myślałem ale myślałem że jest jakiś sposób tak jak robiłem w Fordzie Focusie ustaliłem odpowiednią wysokość i wszystko dokręcalem. A co do konserwacji wózka to oczywiście będzie trzeba  zakonserwować

opisałem mój przykład bo wymieniałem wszystkie tuleje w maju. Od tamtej pory auto czuc ze tyl lepiej sie trzyma. Co do wózka zrobiłem tak, ze najpierw szlifowanie, APP-STOP na korozj,  farba corina 2x, oraz sika gard do konserwacj. Sprawdzone bo 2 lata temu przedni wozek tak samo robiony.

Witam Panowie wczoraj wymienialem tuleje tylne wahacza przedniego i łączniki stab.przód .  Czy po tym zabiegu trzeba ustawić zbieżność ? I jeszcze jedno pytanie na wiosnę biorę się za cały tył wahacze proste banany tuleje amory montować coś z wyższej półki Swag Febi czy jakąś średnią półkę jeżeli chodzi o części ponieważ do tanich zamienników jakoś nie bardzo jestem przekonany . Pozdrawiam . 

Please login or register to see this quote.

Jak po wymianie tulei nic z prowadzeniem auta sie nie zmienilo to mozesz odlozyc ustawienie zbieznosci na po wymianie zawieszenia tylnego.Wtedy zrobisz geometrie calego zawieszenia.

Co do wymiany zawieszenia tylnego masz temat.Wszystko juz zostalo napisane 

Kolego będę jeszcze potrzebował twojej pomocy chodzi mi o ten wahacz dolny prosty aluminiowy i ta tuleje co do piasty się przykreca podeslal byś jakiś numer tej tulei bo nie mogę jej znaleźć a i jeszcze druga tuleja tego wahacza od strony wew wyczytałem że są problemy z jej rozmiarem jeśli chodzi o zamiennik ale zobaczę w jakim jest stanie . pisałeś że lepiej kupić używane z dobrymi tulejami niż wyciskać tulejki . mam jeszcze prośbę czy tuleje wahacza wzdłużnego ze swaga to będą o takim nr 40930625 ?  Dobrze trafiłem ? Pozdro .

Tuleja piasty: 

Please login or register to see this link.

klikasz w ,,odpowiada czesci OE numer'' i masz numery.

Tak.Numer tulei Swaga do wachacza wzdluznego sie zgadza.