Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

krzysiek16v

Viki do Bułgarii

Recommended Posts

Skoro jest temat o Chorwacji który powoli umiera 😐 ( ale na pewno pomógł nie jednej osobie, na pewno mi👍) postanowiłem założyć podobny o Bułgarii. 

Od paru lat co roku jeździłem do CRO ale w tym mam pomysł żeby wykorzystać jeszcze tydzień urlopu i zrobić wypad do BG. 

Oczywiście Vectra 🙂

Ktoś był w tym sezonie? 

Jakieś wskazówki i porady? 

Interesuje mnie Słoneczny Brzeg, trasa przez Rumunię 🙂

Ja byłem dwa lata temu w Bułgarii swoją byłą vectrą. W złotych piaskach. Droga dała w kość, też jechałem przez Rumunię a tam autostrad bardzo mało. 17 godz za kółkiem w jedną stronę. Jeździmy zawsze na noc ze względu na to, że dzieci śpią to można spokojnie jechać. Więcej się tam autem na pewno nie wybiorę. Do Chorwacji na spokojnie 11 godz i jesteśmy. Z tym, że tam coraz drożej ...

Dzięki za pierwszą odpowiedz 😀

Drogę mniej więcej znam bo do bliskiej Rumunii jezdziłem służbowo więc wiem co mnie czeka.

Chodzi mi o to czy infrastuktura( apartamenty ) w miejscowościach nadmorskich jest podobna do tych w CRO. Raczej wyjazd w ciemno i po prostu tam gdzie będzie ładnie tam się zatrzymam.

Co do cen w CRO to faktycznie co rok średnio 10% drożej, ale mimo to warto 🙂

Widzę że chyba Bułgaria nie cieszy się wycieczkami wśród klubowiczy 😏 Więc skrobnę swoje obserwacje z pierwszego wyjazdu 🙂

Wyjazd absolutnie w ciemno, zero rezerwacji, wróciłem z pracy o 23, rano rzut monetą i i... jedziemy. Miałem tylko tydzień więc trzeba było się śpieszyć 🙂

Szybkie pakowanie,  minuta na otwarcie maski, sprawdzenie wzrokowo olej OK, płyn jest więc lecimy, w końcu Vectry są niezawodne prawda? 😀

Wyjazd ok 11 rano z Siedlec, trasa na Lublin, Rzeszów, Barwinek, i dalej Słowacja, Węgry, Rumunia, no i Bułgaria.

Droga w PL dość słaba, jedynie obwodnica Lublina i Rzeszowa ratuje sytuacje, do Barwinka średnia prędkość max 60km/h.

Słowacja spoko, trochę wiosek, górek a od Koszyc nawet Autostrada 😉  Winietę kupiłem w Preszovie na Lukoilu. Koszt ok 10 Euro, 7 dni

Granica SK -H mijamy autostradą ale zjechałem na pierwszym zjezdzie ( tam gdzie ciężarówki na wagę ) żeby kupić winietę i coś zjeść. Winieta 7 dni 13 Euro.

Pierwsze km Węgier to zwykła krajówka ale od Miszkolca wpadamy na autostradę i można pędzić. Ruch mały, zero remontów więc km lecą.

Na rozjedzie Budapeszt Debreczyn był jeszcze pomysł żeby polecieć do Chorwacji ale jednak ciekawość Bułgarii zwyciężyła 😀

Z Węgier kierowałem się granicę BORS i Rumuńskie miasto ORADEA. Na granicy pusto, 2 sekundy na zerknięcie na dowody przez Rumuńskiego celnika i ok 22 wjechałem do Rumunii.

Please login or register to see this link.

Winietka na pierwszej stacji koszt 3 Euro na tydzień.

Pierwsze km w Rumunii dość powolne ze względu na brak autostrad i niekończące się wioski. Całe szczęście że w nocy wszystko jedzie 80-100 🙂

Z Oradei kierowałem się na CLUJ NAPOKE i tam zaczęła się autostrada. Można było odpocząć a i prędkość podróżna wzrosła. Jednak za po jakimś czasie znowu krajówka i związane tym niedogodności. Z Cluj leciałem na Sebes, Sybin, Ramnicu, Pitesti i stąd do Bukaresztu znowu lecimy autostradą.

Stolicę mijamy średniej jakosći obwodnicą, która trochę się korkowała ale po pół godzinie pedziłem na RUSE czyli granicy RO-BG.

Tutaj granicę przejeżdżamy wielkim płatnym mostem ( 3 euro) który zapewnia piekny widok i po chwili stoimy pod budką celnika Bułgarskiego.

Standardowo rzut oka na dowody osobiste, uśmiech i wjeżdżamy do BG. Winieta zaraz za budką celnika po prawej, koszt 9 Euro za tydzień.

Pierwsze km w Bułagarii i miłe zaskoczenie. Dobre jakości droga w standardzie 2+1 a po 80 km autostrada do samej Warny.

No i tu zaczął się dylemat dokąd jechać. Miał być Bałczik, potem Albena ale po przejrzeniu opinii i zdjęc wybór padł na OBZOR czyli miasteczko na południe od Warny. Wjeżdżając do miasteczka już wiedzielismy że to dobry wybór 🙂

0k 13 byliśmy na miejscu.

Jadać wzdłuż wybrzeża stanęliśmy żeby rozejrzeć się za apartamentem. 2 minuty i już oglądaliśmy pokój. Najśmieśniejsza była cena, w przeliczeniu jakieś 80 zł za duży, 3 osobowy pokój z klimą tv i dużą łazienką plus taras.

W porównaniu w CRO rok temu za identyczny standard płaciliśmy 70 Euro za dobę 😑

Szybkie rozpakowanie, i idziemy na miasto coś zjeść. I tam kolejna ciekawostka, smacznie i TANIO a obsługa bardzo miła, nie ma problemu z dogadaniem się po rosyjsku czy angielsku.

Menu fajne, dużo sałatek i potraw mięsnych czyli to co lubimy 🙂

Piwo tanie, 2-3 lewy, tj ok 5 zł. Najbardziej popularne to Kamieniec, Szumensko i Tuborg. Smaczne ale dość słabe procentowo.

Jest jeszcze wcześnie, słońce grzeje więc lecimy na plaże. A tu standardowo, piasek, czysto, woda bardzo ciepła choć nie tak czysta jak Adriatyk.

Całość psuły fale które powodowały wyciągnięcie przez ratowników żółtej lub czerowonej flagi co nie pozwalało poszaleć w wodzie. Cóż, koniec sierpnia i czuć trochę jesień.

Wieczorami standardowo, jest gdzie wyjść, co zjeść i się napić. Pogoda cały tydzień dopisywała.

W drogę powrotną wyruszyłem w sobotę o 8 rano.

Na granicy BG-RO zeszło się ok godziny, Rumunia w dzień dużo gorzej niż w nocy za to przejazd kanionem w dzień i widoki trochę zrekompensowały trudności drogowe.

Przed granicą RO-H  postój na pózny obiad i wieczorem wjechałem po 10 minutowym postoju na granicy wjechałem na Węgry.

Tutaj droga minęła ekspresowo, dwie godziny i byłem na Słowacji, tam kolejne półtora i nareszcie Barwinek czyli Polska. Mieliśmy iść spać ale fajnie się jechało i po kolejnych 6 godzinach czyli ok 6 rano byłem w domu w Siedlcach. Czyli ok 22 godziny jazdy z krótkimi postojami.

Podsumowując wyjazd udany, za rok na pewno się wybiorę ale minimum na 10 dni żeby zwiedzić inne miejscowości. A może Turcja.... tym bardziej że do granicy było już blisko 🙂

Uważam że Bułgaria to bardzo dobra alternatywa dla Chorwacji.

Cała trasa wyniosła ok 3400 km, spalanie wyszło 5.7 a Vectra po raz kolejny spisała się na 6 🙂

Polecam wszystkim i  z chęcią poczytam Wasze opinie.

Edited by krzysiek16v

Pewnie się cieszy, ale samolotem

Please login or register to see this image.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Please login or register to see this quote.

Samolotem można wszędzie, wiadomo, wygoda.😉 Ale jak ktoś lubi jeździć to taka trasa to nic wielkiego. 

Zawsze można po drodze zajechać i zobaczyć co nam się podoba 😉

mi samolotem było tam ciężko lecieć, a ty objechałeś tam vectrą :D szacunek.

Mi jednak szkoda byłoby czasu i sił na taką ekspresową wyprawę. 

Taka wyprawa daje najwięcej radości

radości może i tak, ale gorzej z wypoczynkiem 😜 

Jestem zapalonym karawaningowcem i tu masz całkowitą rację bo przygoda zaczyna się już w momencie wyjazdu z własnego podwórka. Na razie zwiedzam nasz piękny kraj a jest tego mnóstwo. Coraz bardziej kusi mnie podróż do Rumunii  i Bułgarii ale to już wypad na co najmniej 3 tygodnie. W przyszłym roku mam zamiar jechać do Norwegii z przyczepą (4-5tygodni) na Nordkapp ale już zaczynają się schody bo zmieniam robotę i kasa potrzebna na inne wydatki.

Krzysiek16v wypad do Bułgarii super :ok:

damon88 zazdroszczę i powodzenia :ok:

Wiem,że temat trochę stary ale...

17 godzin do Złotych Piasków jadąc przez Rumunię... SZACUNEK...

Ale na przyszłość polecam trasę przez Serbię... Jak na Słowacji wpadasz na autostradę to dopiero zjeżdżasz  w Bułgarii pod Burgas...

Tylko trasa przez Góry w Rumunii (ja kiedyś jechałem przez przełęcz Bicaz) Jest widokowo niesamowita... Ale stan dróg i ich oznakowanie w tym kraju to porażka...

To tak porada dla potomnych... Pozdrawiam...

Dzięki, właśnie zastanawiałem się nad trasą ponieważ będę jechał w tym roku do Bułgarii jak wirus pozwoli :D

Z ciekawości dokąd?

Ja Ostatnio byłem na zadupiu zwanym Carewo Dokładniej Arapia... Fakt trochę daleko bo na południu wybrzeża, ale było spokojnie, bez tłumów i kwaterka nawet znośna.

Edited by oriencik

W poprzednie wakacje tam byłem i co ważne paliwo (w moim przypadku LPG) praktycznie kosztowało coś koło tego jak w PL. Wyjątek Węgry... Drogo ale taniej niż benzyna... Jechałem przez Szeged. Trzeba się nastawić na chwilkę czekania na granicy Serbskiej.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...