Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
TomiZiel

Drżący drążek zmiany biegów

Recommended Posts

Posted (edited)

Drżący drążek zmiany biegów po wymianie dwumasy i po "regeneracji" skrzyni F40. Co może być nie tak...? Drążek rusza się tylko na biegu 3 i 4 podczas jazdy, po wciskaniu sprzęgła i puszczaniu sprzęgła. Rusza się również po wrzuceniu wstecznego i puszczaniu sprzęgła gdy się cofa. Dodam, że linki wyregulowane... Czyżby skrzynia zaczynała odmawiać posłuszeństwa? a może coś poszło nie tak dla mechanika przy montażu....hmmmm co to może być?

Edited by TomiZiel

Regeneracja tzn co było wymieniane ?

To wygląda jakby był luz na łożyskach.. Nie powinien tak drążek się ruszać.

Przy okazji wymiany dwumasy powiedziałem dla mechanika żeby wysłał skrzynie do regeneracji - bo tak robią. W skrzyni ciężko wchodziła dwójka. Skrzynie wysłał do regeneracji i rzekomo  w warsztacie gdzie regenerują skrzynie powiedziano mechanikowi, że wszystko jest ok. Skrzynia przed "regeneracją" tak nie działała,..a drążek tak nie skakał.

Edited by TomiZiel

I co doszedłeś o co chodzi? Bo u mnie też tak się dzieje tylko ze jak dodaje gazu i puszczam to lata lewarek zmiany biegów i to nie na wszystkich biegach.

skrzynie f40 są na tyle dobre, że rzadko się słyszy, żeby coś potrzebowało w nich regeneracji. 

Wklejam link do filmiku gdzie na początku są podobne luzy. Sprawdź czy masz takie luzy u siebie. 

U mnie jest skrzynia m32 i patrzylem czy na tym plastiku jest luz i go nie ma akurat na tym

Kolczyna89 a robiłeś coś z dwumasą/sprzęgłem itp.? może to wybierak na skrzyni (tam gdzie linki się wczepia pod maską )?

Edited by TomiZiel