Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

USIX

Czy to uszczelka pod głowica?

Recommended Posts

Witam Panowie. 

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem z wężyka zaworu przepustnicy (

Please login or register to see this link.

pozycja 44). Zaczęło się od tego ze wężyk pękł (byl już stary, wystarczyło ściąć i się kruszył) wymieniłem wężyk na nowy a ten nadal wycieka lecz przy nasadce (dodatkowo syczy) . Próby zatamowania tego sa chwilowe. Dodatkowo po przejechaniu jakiegoś dystansu wcina mi cały plyn chłodniczy (jest na samym dnie), po odkręceniu korka plyn wraca do prawidlowego poziomu. Chcialem zapytać czy ten wyciek jest tego powodem, czy zapowietrzenie? Czy też mam obawiac się najgorszego? 

Opel signum 1.8 140KM

Silnik 18XER 

Przeprowadziłem odpowietrzanie według jednej z porad forumowiczów. Odkrecilem korek, dalem wiatraki na maxa i sprawa wyglada następująco: płyn do chlodnicy zszedł znowu na minimum po czym zaczął rosnąć do połowy zbiornika (jak na załączonym zdjęciu), nagle znowu opadł i ponownie wzrósł z tym ze ponad połowę zbiornika, usłyszałem dziwne stukanie, nie wiem konkretnie skąd bo spanikowalem i zgasilem silnik, z tym ze plyn znowu został zassany. Panowie co się dzieje!! Pomocy! 

Please login or register to see this attachment.

Gdyby to była uszczelka pod głowicą to w zbiorniczku wyrównawczym miałbyś ślady oleju, a pod korkiem od wlewu oleju biały nalot. Wygląda, że masz zapowietrzony układ.

A jak odkrecisz korek od zbiorniczka wyrównawczego masz duże ciśnienie w układzie chlodzenia tak czy nie. Oczywiście po jezdzie i jak ostygnie plyn chłodzący? 

Ja w renowce miałem tak że płyn nie uciekał mi do silnika i ani oleju w układzie chlodzenia nie było. Tylko spaliny były w układzie chlodzenia aż wężyk przychlodnicy rozerwalo wkoncu . Jak korek od zbiorniczka wyrównawczego odkrecalem po jeździe znaczy jak ostygl samochód dopiero  to wyskakiwal z ręki mi takie ciśnienie było. 

Sprawa wygląda następująco. W sobotę dostarczyłem samochód do mecha. Prawdopodobnie problem był zależny od wejścia wężyka o ktorym wspominalem wcześniej (zdjęcie nr 1), bylo one pekniete. dziś mam odebrać samochód, zobaczę jak się zachowuje po naprawie. Nie miałem majonezu pod korkiem. Zaniepokoił mnie też delikatny zapach benzyny po wyjęciu wskaźnika oleju. Po zapytaniu mechanika o to, stwierdził ze nic takiego nie czuje. Więc może się trochę przewrazliwilem po tych dziwnych akcjach. 

Please login or register to see this quote.

Co do cisnienia nie było one jakoś bardzo mocne. Odkrecalem korek, a powietrze stopniowo uchodzilo. 

A gotowal ci się w ogóle? Może jak mówisz przewrazliwienie sam wiem po sobie jak to bywa czasem. 

Miałbym to usłyszeć czy zauważyć? Szczerze nowość nie widziałem żeby się gotowal. 

Posted (edited)

Temperatury z powodu tego wycieku miałem ciągle pod kontrolą na ukrytym menu. Nie przekroczyły 107°C

Najlepiej pewnie byłoby kupic tester, hm? 

Edited by USIX

Mi renowka się grzała i to było dziwne ale wiesz zobaczysz jak odbierzesz jak będzie samochód chodził. Ale jak ci stan oleju nie podnosił się i mechanik mówi że to nie to. To nie ma coś się martwić tak mi się wydaje

Nic, dam znać po odbiorze samochodu jakie temp i jak słychać samochód. Miejmy nadzieję ze wszystko będzie ok. Tak z czystej ciekawości. Rozumiem ze u cb miałeś robiona UPG. Jakie poniosles koszta w tw przypadku? 

1,2 tys renult thalia 1.4 75 km na początku roku