Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

marcin0977

Szarpanie na zimnym silniku

Recommended Posts

Witam, pacjent vectra C 1.8 140 (z18xer) b + lpg. Problem jest taki, że po odpaleniu silnika po długim postoju występuje szarpanie, jadę na pierwszym biegu, przeczucam na drugi, daje gazu i go dławi, jest tak przez około 5 minut później wszystko w porządku. Jest jeszcze jeden problem który ukazuje się sporadycznie, od pół roku miałem 3 takie przypadki, że viki w trakcie jazdy straciła moc i utrzymywało się to przez resztę drogi, ciężko miała wkręcić się na wyższe obroty, do 2 tysięcy było spoko lecz to było już maksimum, przy tym zjawisku występował też dźwięk jakby „dziurawego tłumika”. Dodam tez ze mam do wymiany termostat, nie wiem czy to ma jakiś wpływ na cokolwiek? Gdyby ktoś miał jakieś pomysły, lub miał taki problem i go rozwiązał to byłbym wdzięczny za wskazówki. Pozdrawiam 😊

Kiedy był sprawdzany luz zaworowy? Ile zrobione na gazie? Błędów żadnych nie ma? Próbowałeś przejechać 50km na benzynie?

XER-y też mają czujnk temperatury powietrza w przepływce? Tyle że u mnie parskał tylko na ssaniu przy określonych temperaturach zewnętrznych. Od czasu do czasu pojawiał się check że niby za bogato jest.

Mają, ale jeśli jest gaz to tutaj szukałbym problemu. Te silniki są wrażliwe na regulację.

Pytam, bo spora różnica w cenach jest.

Please login or register to see this quote.

Nie mam pojęcia, ale miałem to w planach, luz zaworowy sprawdza każdy mechanik czy są od tego jacyś specjaliści? gaz założony 90 tyś km temu. Tak, co jakiś czas robię ok. 100km na benzynie. Viki w posiadaniu mam od pól roku i nie wiem jak była traktowana przez poprzedniego właściciela :/ a no i błędów brak, jedynie ten od termostatu

Edited by marcin0977

Sprawdza każdy kto ma chęć. Niczym nie różni się od sprawdzenia luzów w polonezie czy maluchu. Regulacja toninna sprawa. Radzę nie czekać bo może być za późno. Po takiej przejażdżce na benzynie nic się nie poprawia? Co ma mieć na celu taka cykliczna jazda na benzynie?

okej, sprawdzę w jak najbliższym czasie i dam znać. Co do problemu z szarpaniem na zimnym to nie, lecz w sumie zapomniałem wspomnieć, że z tym drugim problemem kiedy to w czasie jazdy traci moc, to po przełączeniu na benzynę jest znaczna poprawa jazdy.  A co do celu to w sumie znajomy polecił co jakiś czas zrobić parę km na benzynie, żeby się coś tam przeczyściło (nie jestem obeznany w temacie), Dzięki za odpowiedź btw

Ja się pytam czy po przejechaniu tych 100km na benzynie problem ustępuje. Nie słuchaj tego znajomego bo jedyne co przeczyści to portfel. Wtryski benzynowe wystarczająco przepłuczą się po odpaleniu

Witam ponownie, luzy zaworowe zostały sprawdzone, tylko jeden miał jakiś lekki odchył od normy. Tyle, że okazało się, że mam podobno wysokie ciśnienie oleju (4 bary na biegu jałowym) a niby powinno być coś około 1.3 bara. No i błędy z kołami chyba faz rozrządu P0011, P0014. Podobno te koła mają coś wspólnego z olejem i czy to możliwe, że powodem złej pracy tych kół jest olej jaki aktualnie jest wlany (gm 10w40) a powinien być 5w30/5w40? Czy jest taka opcja, że sama zmiana oleju pomoże czy raczej te koła będą do wymiany? Przy okazji dodam, że rozrząd był robiony wraz z kupnem samochodu czyli jakieś 10k km temu, więc wstrzymać się z tym do kolejnej zmiany rozrządu czy to raczej niebezpieczne? Z góry dzięki i pozdrawiam

Olej do wymiany na prawidłowy, rozrząd do sprawdzenia

Jak będziesz wymieniał olej to zrób sobie przy okazji płukankę. U mnie to tak oczyściła wszystko że samochód śmiga jaka nowy.

A jaką płukankę użyłeś? Tą z LM??

Nie, nie. Płukanka z tec2000 jest zdecydowanie mocniejsza i robi o wiele  lepszą robotę.

O widzisz to muszę kupić i spróbować tego teca  bo mi coś strasznie dużo oleju spala ten mój sprzęt. Dzięki

Witam ponownie, vectra przeszła już płukankę, wymiana oleju na zalecany, koła ZFR wymienione, luzy zaworowe wyregulowane, nadal gdy silnik jest zimny dusi na benzynie, gdy osiągnie wyższą temperaturę lub przełączy się na gaz to problem znika, ktoś ma jakiś pomysł? Pozdrawiam. 

Gaz do regulacji.

U gazownika byłem w trakcie występowania problemu, wymienił filtr, podłączył kompa i zaktualizował sterownik, ustawił mieszanki i powiedział, że wszystko jest prawidłowo 🤔 

- nieszczelności (lewe powietrze) 

- świece ( zużyte) 

- puszczanie wtrysku gazu (podlewanie) 

- syf w baku ( zapycha pompę) 

- filtr paliwa 

- przepustnica

- przepływaka 

- filtr powietrza 

Pojeździć na benzynie parę kilometrów. 

Raczej z instalacją gazową to nie ma nic wspólnego skoro tylko na zimnym. Gaz się załącza zazwyczaj gdy silnik osiągnie około 30st.

Jak rozwiążesz problem nie zapomnij się pochwalić na forum co było przyczyną. 😜

Ustawił? Jak ustawił? Ile przejechał po drodze na regulacji?

Nie pisz głupot jak nie wiesz

To mnie oświeć.

Można to bardzo szybko sprawdzić zakręcając dopływ lpg. 

Jeżeli na samej benzynie też będzie nierówna praca silnika to co ma wspólnego z tym instalacja gazowa? 

Wiesz, nie jestem specjalistą, już nie pamietam dokładnie, ale mówił coś o górnej i dolnej, że jednej było za dużo, drugiej za mało, teraz podobno jest dobrze. A co do ostatniego to mógłbyś sprecyzować? Bo gazownik nie jechał wcale, ja od regulacji gazu zrobiłem jakieś 10 tysięcy, ale problem był cały czas 

Czyli poklikał coś na pałę. Nie dziwne że nie chce poprawnie jeździć. Jedź do kogoś komu będzie się chciało regulować, a nie zgarnie kasę za to że nic nie zrobi

Czyli poklikał coś na pałę. Nie dziwne że nie chce poprawnie jeździć. Jedź do kogoś komu będzie się chciało regulować, a nie zgarnie kasę za to że nic nie zrobi