Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

kuba 82

Samoistne podnoszenie obrotów po odpaleniu

Recommended Posts

Witam,mam problem ze zwiększaniem się obrotów zaraz po odpaleniu.Obroty od razu po odpaleniu zwiększają się do około 1800 obr/min,po czym opadają do właściwej wartości.Świece nowe, błędów brak, nieszczelności w układzie dolotowym nie stwierdzono,przepływomierz podmieniany na inny ,profilaktycznie mój został wyczyszczony. Może ktoś ma  jakieś sugestie,co by warto jeszcze sprawdzić?Dzieje się to rano, gdy silnik zimny,wtedy obroty podbijają,gdy jest ciepły objaw występuje ,lecz obroty podnoszą się do około 1500obr)min.

Zobacz tu

Posted (edited)

Niestety u mnie są inne objawy, bo obroty rosną tylko po odpaleniu,później jest spokój. Wstawiłbym bym filmik ,ale ma on ponad 20 MB i forum go odrzuca.Juter zmniejsze rozmiar pliku i wrzucę film z porannego odpalania.

Edited by kuba 82

Posted (edited)

A jak zgasisz auto i zostawisz na 5 minut po czym odpalisz na nowo to również masz problem z obrotami przy odpaleniu ? 

Edited by mmagikk

Posted (edited)

Wiesz ja mam 1,8 xe +lpg tak jest zawsze na zimnym jak u ciebie na filmie. Bo jak już silnik rozgrzeje się to tak nie mam. I mi się wydaje że tak ma być oczywiście mogę się mylić. I to jest moim zdaniem sanie. 

Edited by wll2311

W inych Vectrach widziałem , że obroty po odpaleniu od razu ustalają się na około 1100 obr/min.Gdy silnik jest ciepły jest lepiej ,ale i tak podbija obroty.

Jak będę za tydzień  w domu do nagram opalanie i wstawię, i porównasz. 

Ok, czekam ,a w tzw międzyczasie wyczyszczę przepustnicę i zresetuję sterownik.

Oki ale przypomnij mi się w  piątek wieczorem. 

Please login or register to see this quote.

Odpalenie na ciepłym silniku 

Odpalenie na zimnym silniku (od czwartku wieczora nie ruszania) tak po 5 s obroty spadły jak na pierwszym filmie. 

Odpalenie na zimnym silniku (od czwartku wieczora nie ruszania) tak po 5 s obroty spadły jak na pierwszym filmie tylko wyłączyłem kamerę. 

I Ty się tym przejmujesz ? U mnie podobnie. Na zimnym też obroty pójdą wyżej na parę sekund i się uspokaja. Myślę, że przepływka, ale olać jak wsio działa.

Dzięki kolego za filmiki,  przepływkę teoretycznie wymyłem(użyłem benzyny ekstrakcyjnej, nie wiem czy to odpowiedni środek) ,ale wyczyszczę jeszcze przepustnicę,jeżeli to nie pomorze , to zostawię to tak jak jest.Jeżeli uda mnie się usunąć te objawy, to oczywiście niezwłocznie podzielę się tym na forum.Pozdrawiam i dziękuje.

Ja przepływke na początku roku wymienialem na oryginalna. 

mycie raczej nic nie da to nie jest element mechaniczny raczej szedł bym w strone wymiany albo zbadać czy dobre wartości podaje

To w jakim celu produkuje się i wprowadza na rynek preparaty do czyszczenia przepływomierzy ?:mysli:

a co ci da mycie cieniutkiego drucika

Nie chce mi się rozpisywać na temat przepływomierza :D może poczytaj 

Please login or register to see this link.

Kolego Harry,wiesz może jak przepływomierz sprawdzić? Chętnie bym go zdiagnozował.