Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Seba98

Sony DSX a210ui problem

Recommended Posts

Witam zakupiłem do mojej Wiki radyjko sonego (dsx a210ui) problem mam taki ze gdy podłącze telefon przez usb to wyskakuje komunikat USB NO Dev...  Próbowałem telefon (P20 lite) w trybie MTP lecz dalej ten sam komunikat podobnie z Sony XA1. Gdy podłączyłem pendrive wyskoczył komunikat DEV NO Sup. Gdy wyłączyłem z radio z trybu Android Mode. Pendrive działa normalnie. Ktoś w stanie pomóc? (Radio Nowe) 

Please login or register to see this quote.

A Kolega czytał instrukcję ? Urządzenia USB sformatowane w systemach plików innych niż FAT16 lub FAT32 nie są obsługiwane.

Witam. Z oddziału Sony dowiedziałem się że urządzenia Sony są kompatybilne i działają w trybie AOA 2.0. Zresztą podobna sprawa wygląda z Huawei p20 lite. Jestem zielony trochę w tym temacie lecz gdy podłączyłem Xiaomi redmi 4x. Telefon załapał od razu bez problemu. 

Na 19 str. jest info dlaczego może nie działać

Please login or register to see this link.

Też już sprawdzałem dowiadywalem się na ten temat i z tego co się dowiedziałem powinna wyskoczyć informacja DEV NO SUP. A mi telefonu w ogóle nie łączy. Radio zero reakcji a telefon zaczyna po prostu ładować się 

Muzę masz w telefonie czy na karcie microSD ?

Sony xperia XA1 (muzykę cała na kartę pamięci dałem) już łączy się z radiem. Ustawiłem ręcznie MTP.

Xiaomi redmi 4x działa bez karty pamięci jak i z kartą.

Huawei p20 lite nie działa w ogóle. (może być jakiś problem  ze to usb typu C??) jestem zielony nie wiem za bardzo 

Edited by Seba98

Sformatuj pendrive w systemie FAT, a nie NTFS czy exFAT. Wrzuć mp3 i sprawdź.

Mówimy przecież o telefonie żeby połączyć przez usb 

Wiem ale widocznie Twoje radio nie widzi. Pisałeś na początku, że pendrive też nie widzi, więc sprawdź jak pisałem.

Już wszystkie problemy rozwiązane został tylko z połączeniem huawei p20 lite na tym usb C i dlatego chciałbym się dowiedzieć czy to może być przyczyną bo jednak reszta telefonów na standardowe wyjście i działaja obecnie tylko ten cholerny huawei 

Huawei może być dziwny. Np za cholerę nie mogę się połączyć P10 Lite z ELM, a inne fony normalnie. Nawet P20 Lite łapie.

Trudno nic zrobić niestety nie mogę pozostaje wymienić wtyczkę Jack. Dziękuję bardzo za zaangażowanie w temat i próbę pomocy! 

Gdzie ?

Jakim cudem chcesz z jack iść na sygnał USB ? Jak Ci radio ma wykryć ? Podłącz jak się należy  microUSB -> USB

Nie zrozumiałeś. W telefonie którego używam na codzień mam uszkodzone wejście aux. Dlatego chciałem połączyć przez USB. Bo w owym radiu jest taka opcja niestety nie udało się rozwiązać problemu... Więc zostaje mi wymiana gniazda w telefonie by słuchać przez auxa 

Raczej zrozumiałem. Aux z fona do aux w radiu. Fonie masz wyjście sygnału, a radiu wejście. Jeśli chcesz korzystać z USB radiowego, to podłączasz fon microUSB i do radia USB. Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem ;)

Kolego ja nie jestem cichociemny. Mówię że muszę naprawić gniazdo słuchawkowe w telefonie bo jest zepsute przez co nie mogę słuchać przez AUX'a. Próbowałem połączyć telefon z radiem przez USB oczywiście kablem microUSB (nie działa o tym cały post myślałem że da radę coś zrobić). Niestety nie łączy mi się telefon przez USB. Więc prostszym rozwiązaniem jest naprawić gniazdo słuchawkowe w telefonie i słuchać muzyki przez aux. Niż szukać rozwiązania połączenia przez USB 

Telefon Ci siadł i szukasz przyczyny ;)

Nie wiem co teraz próbujesz mi powiedzieć?  Co Ma gniazdo słuchawkowe do portu USB-C?  Bo z tego co kolego mi się wydaje są to zupełnie oddzielne rzeczy. Jeżeli nie mam problemu połączenia telefonu do innych rzeczy za pomocą USB oprócz radia to raczej nie jest wina zepsutego gniazda słuchawkowego. Dziękuję bardzo za pomoc temat zakończony 

Staram się Ci pomóc, ale widocznie nie zrozumiałem. Z jednej strony piszesz o USB, później o jack. Zdecyduj się co chcesz i przez jakie wejście podłączyć, bo się pogubiłem

Może inaczej. AUX (fon) i AUX (radio) czy USB (radio) i (microUSB) fon ? Tak podłączasz ?

Aux(fon) aux (Radio) tak podłączyc nie mogę bo mam w telefonie zepsuty aux. 

Podłączam telefon( usb) radio (USB) i ustawiam w radiu tryb USB Android Mode <----- i tu właśnie problem ze radio nie czyta mi urządzenia jakim jest Huawei p20 lite 

Edited by Seba98

Huawei bym na razie odpuścił. W ustawieniach pewnie trzeba ustawić na HDB. Jak działa radio na Pendrive ? Nie znam Twojego radia, ale z doświadczenia wiem, że długie i dziwne nazwy folderów może być problem. Do ilu folderów radio potrafi widzieć mp3 i 320kbps potrafi ogarnąć ?