Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Słabe spryskiwacze

KingtigerVI
 Share

Recommended Posts

Witam
Jako że zostało parę pierdół do zrobienia a pogoda sprzyja chciałem zająć się kwestią spryskiwaczy. 
Problem polega na tym że zanim zaczną podawać płyn musi minąć jakieś 5 sekund. Ciśnienie samo w sobie też nie jest jakieś wysokie. Jak była zima i temperatura koło zera to nie było mowy o ich użyciu. Silniczki działały a płyn nie leciał, ewentualnie ciśnienie było tak powalające że myły tylko maskę mojej Vectry - płyn ledwo się wydobywał :) Jedynym wyjściem było pulsacyjne naciskanie spryskiwaczy to parę kropel na szybę poleciało. 
Chcę żeby płyn leciał od razu po naciśnięciu manetki.
Co może odpowiadać za taki stan rzeczy? Co muszę wymienić żeby było dobrze na przyszłą zimę?
Dodam że płynu nie ubywa, choć nie wykluczam nieszczelności
Pozdrawiam

22 minuty temu, KingtigerVI napisał:

choć nie wykluczam nieszczelności

Sprawdź najpierw przewody czy całe i dobrze podłączone

1 godzinę temu, KingtigerVI napisał:

rozumiem ze w vectrze powinien od razu po naciśnięciu iść płyn? 

Dokładnie. Nie wiem czy w VB jest zaworek zwrotny i nie trzyma płynu w przewodach, przez co płyn musi od początku iść ze zbiorniczka

• 2 weeks later...

Więc tak:
W VB jest zaworek zwrotny to raz. Dwa to problem był dwojaki. Pompka była już zbyt słaba a dodatkowo zatkany był jej filtr. Po przeczyszczeniu filtra oraz włożeniu nowej pompki spryskiwacze działają prawidłowo, Szyba jest już mokra zanim wycieraczka zdąży ruszyć, wręcz tryskają na dach, więc wszystko cacy.
W ASO za pompke chcieli 271 zł, ja kupiłem z Febi Bilstein za 36 - więc szkoda przepłacać. 
Dzięki za sugestie, mam nadzieję że rozwiązania się komuś przyda.
Pozdrawiam :)

Edited by KingtigerVI