Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bicie kierownicy

fru9o
 Share

Recommended Posts

Cześć. Mam problem z "drgającą" kierownicą jadąc po dziurach. W sumie drgająca to mało powiedziane bo niekiedy to z rąk wyrywa. Oczywiście nie piszę tutaj o dziurach na 10cm tylko każdą malutką nierówność czuć na kierownicy, w zasadzie to cały czas jak jadę wiem nawet kiedy była nierówność drogi 1cm (poważnie).

3 razy byłem u mechanika, nie ma luzów, wycieków z maglownicy itp itd... krzyżam sam wyciągałem i nie wyczuwałem jakiegokolwiek luzu.

Ktoś ma pomysł gdzie jeszcze zajrzeć ? Bo jazda powinna sprawiać przyjemność a nie być męczarnią..

VC 1.9 Cdti GTS. Koła 18 (na mniejszych zimowych to samo), amory sachs, generalnie mc pherson kompletny niedawno wymieniany. 

Nie wydaje mi się żeby półosie miały coś wspólnego z telepaniem kierownicy 😯

• 2 weeks later...

U mnie jest takie wrażenie że koła żyją własnym życiem, trzymam kierownicę oburącz i czuję luz że latają na boki. Dodatkowo gdy ja puszczę na prostej prędkość ok 60km/h to widzę jak lata prawo lewo na ok 0.5cm. 

Stwierdzono luz na przekładni, na postoju jak szybko ruszam prawo lewo to czuć i słychać stuk. 

48 minut temu, tomascor napisał:

Stwierdzono luz na przekładni, na postoju jak szybko ruszam prawo lewo to czuć i słychać stuk. 

Zanim zabierzesz się za maglownicę to sprawdź dokładnie drążki i końcówki oraz krzyżak.

53 minuty temu, tomascor napisał:

U mnie jest takie wrażenie że koła żyją własnym życiem, trzymam kierownicę oburącz i czuję luz że latają na boki. Dodatkowo gdy ja puszczę na prostej prędkość ok 60km/h to widzę jak lata prawo lewo na ok 0.5cm. 

U mnie to zdiagnozowali luz na kolumnie kierowniczej. Niby na tym lozysku

15 minut temu, wigo napisał:

Zanim zabierzesz się za maglownicę to sprawdź dokładnie drążki i końcówki oraz krzyżak.

Jak sprawdzić krzyżak??

U mnie czuć stuk aż na kole. 

1 minutę temu, tomascor napisał:

Jak sprawdzić krzyżak??

To bym wyeliminował. Przy wyłączonym silniku i kręcąc kierą słychać czy stuka. Jak Kolega @wigo pisał, sprawdzone są końcówki ?

11 godzin temu, wigo napisał:
11 godzin temu, Cretux napisał:

To bym wyeliminował. Przy wyłączonym silniku i kręcąc kierą słychać czy stuka. Jak Kolega @wigo pisał, sprawdzone są końcówki ?

Na wyłączonym silniku nie słychać szukania. Tak raczej magiel?? Jutro podjadę na stację żeby od spodu zerkneli.