Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z silnikiem vectra c 1.8 140km

Astar
 Share

Recommended Posts

Prosiłbym o pomoc. Mam problem ze swoją Vectrą C 1.8 140km. Zacznę od początku wymieniłem uszczelkę pod głowicą poprzednio planowałem i sprawdziłem na szczelność głowicę. Auto się grzało i płyn uciekał przez zbiorniczek . Wymieniłem prawie wszystko chłodnica, chłodniczka oleju, Pompa wody, termostat, przewody wodne to nic nie pomogło . Następnie znowu zdjąłem głowicę sprawdziłem ją jeszcze raz na szczelność i było ok . Kupiłem drugą głowice i po sprawdzeniu i planowaniu założyłem nową uszczelkę victor reinz i to także nie pomogło :( . Po przejechaniu 20km auto mi gasło i po wyłączeniu silnika uciekała woda przez zbiorniczek . Zaznaczam  , że korek od zbiorniczka płynu także wymieniłem na nowy. Następnie założyłem drugi blok silnika w doskonałym stanie , następna uszczelka victora reinza i druga planowana głowica ... problem nie znikł jest to samo ! 

Jesli ma ktoś pomysł to prosze o info bede bardzo wdzięczny :) 

5 minut temu, Astar napisał:

Nie , ale przez korek nie ucieka 

To wstaw ori korek i wtedy sprawdź.

Auto Ci się grzeje ?

Edited by Cretux

Są tematy o korku, że przy uszkodzonym mogą być ubytki. Dla pewności użyj ori.

6 godzin temu, Astar napisał:

Tak

Wodę lejesz ?? Spuść ja i zalej normalny płyn jak powinno być. Pół silnika wymienił i wodę leje 😂

4 minuty temu, Astar napisał:

Tyle razy już płyn lałem i cały wyleciał 

Kolego. Spuść wodę, zalej płyn, odpowietrz układ, wkręć ori korek. Sprawdź

1 minutę temu, Astar napisał:

Zaraz pojadę po korek i płyn zobaczymy , ale  obawiam się że to może nie pomoc. Spróbuje 

Jak coś się będzie działo, to zrób foty lub nagraj film jak to wygląda

Był 3 razy składany i to mnie właśnie dziwi . Nie mam pojęcia . Głowica była sprawdzana i planowana , blok  z innego auta po przebiegu 100000 w doskonałej kondycji . Bloku nie planowałem i założyłem uszczelkę firmy victor reinz metalową . Vectra cały czas ma problem z wyrzucaniem wody przez zbiorniczek wyrównawczy . Nie wiem co dalej z tym zrobić , myśle znowu rozebrać i założyć inną uszczelkę oraz splanować blok 😕 dręczy mnie ten problem i nie ma na to fachowca 

Przed tym jednak wlałbym płyn, odpowietrzył układ, zmienił korek i sprawdził jak się zachowuje. Nagraj co się dzieje i wrzuć. Może coś ktoś podpowie.

Z tymi testami na CO2 byłbym ostrożny. Kiedyś taki kupiłem. Sprawdzałem na 4 czy 5 samochodach. W każdym pokazało CO2 a wszystkie sprawne

Zmieniłem korek i zbiornik wyrównawczy i przez około 10 km było Ok a po przejechaniu dłuższej trasy wyrzuciło prawie cały płyn chłodniczy . Co robic dalej ???

Edited by Astar