Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Krischerry

AWARYJNOŚĆ POMPY WTRYSKOWEJ W DIESLU

Czy wymieniałeś(aś) lub regenerowałeś(aś) pompę wtryskową, jeżeli tak to po jakim przebiegu?  

1 567 użytkowników zagłosowało

1. 1.

• Nie
      675
    • Tak
      357

Polecane posty

Gość joachim552

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Wymieniana 250 tys km...5 tys w plecy...

Edytowano przez joachim552

Gość paulos

225 tys nie wymieniana

Witam wszystkich mam pytanko odnośnie takiej pompy, czy ktoś z was rozbierał ją sam, bo ja zaczołem i nie wiem czy łańcuch trzeba rozpinać czy też nie, może ktoś z was rozbierał i wie dokładnie jak to zrobić. Bende bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

łańcucha rozpinać nie trzeba ale pasuje poluzować górny napinacz tegoż łańcucha i odkręcić kolo zębate z wałka rozrządu wtedy powinien zejść

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Kukis

Pomóżcie mi proszę bo na prawdę nie wiem ani żaden mechanik co mojej Viki dolega. Nie chciałbym zaczynać od tak drastycznych zabiegów jak wymiana pompy bo to spory koszt :/ Może wie ktoś dlaczego dymi na biało po odpaleniu? POMOCY!!!

Wymiana uszczelniaczy, trójników i przelewów - nie ma innej opcji.

Relatywnie niski koszt w porównaniu do naprawy pompy.

Gość Kukis

A czy może mieć to coś wspólnego z tym, że przy mocniejszym dodawaniu gazu( tak do ok 3,5 - 4 tys. obrotów lub więcej) i spuszczeniu nogi z gazu gaśnie silnik po chwili??

Edytowano przez Kukis

Gość pawels9

WItam Kukis , miałem coś takiego.

Biały dym to nie jest wybranie nowego Papieża a brak paliwa w ukłądzie paliwowym, masz gdzieś nieszczelnośc. Może to być zawór zwrotny, wężyki przelewowe,trójniki tych wężyków, załamany lub przetarty przewód paliwowy, niedokręcony filtr paliwa itp. Proponuje powpisywać hasło zapowietrzanie sie twojego silnika w google.pl

Najpierw bym wymienił filtr paliwa , ponieważ objaw po butowaniu gaśnięcie to jest niewydolność filtra paliwa. Spalisz cale paliwo co jest w stanie przepuścić filtr i pożniej kręcisz aż ukręcisz ilość paliwa wystarczającą do odpalenia.

Edytowano przez pawels9

Tak jak wyżej kolega napisał, nieszczelność i jeszcze raz nieszczelność. Zainwestuj grosze zanim zatrzesz pompe i wydasz parę K

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Mały komentarz: VB diesel nie ma zaworka zwrotnego

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Widzę że kolega Kukis ma silnik Isuzu 1,7. Przy tym silniku spotkałem się z przypadkiem niedrożnych przewodów paliwowych zbiornik-filtr. Do silnika dochodziło więcej powietrza niż paliwa i objawy były dokładnie takie jak opisał Kukis.

Zrobiłem w koncu to auto.

Naprawa sterownika plus wymiana uszczelniaczy na pompie i filtra paliwa.

Koszt 2400zł

Gość Tony Speed

Nigdy nie wierzę w przebiegi w takich autach z takich roczników na poziomie 120-170 tyś. Osobiście uważam, że to wszystko jest kręcone. Przykład?

Jeżdżę tylko do pracy 3 km dziennie w dwie strony, plus wyjazdy do rodziny i na wakacje i co roku trzaskamy +- 20 tyś. Auto jest z 97, w naszej rodzinie od 2000 roku więc łatwo przeliczyć... Mam 230 tyś. przejechane, wiem bo wymieniany miałem silnik przy kupnie (w starym poszedł rozrząd). Nie obraźcie się, ale kto wierzy że ma Vectora z przebiegiem 120 tyś to...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Sami sobie dopowiedzcie.

Ok, ale do rzeczy. Moim i mojego mechanika zdaniem, najczęstszą przyczyną padaki pompy to paliwo! W moim zbiorniku był muł... Po regeneracji nie żałujcie ok. 200 złociszy i wyczyśćcie zbiornik, wymieńcie oringi i pojeździcie...

Gość Kukis

Wymiana jakich uszczelniaczy? Jaki jest koszt przybliżony wymiany tych uszczelniaczy, trójników i przelewów? Nie znam się az tak na autach... Filtr paliwa wymieniałem, przy wymianie nie był cały zalany ropą... Wymieniałem też zbiornik wczesniej i teraz niedawno przewód taki krotki od zbiornika. Reszta była sprawdzana wizualnie i wyglądało to ok. Chyba będę musiał jednak dać to dokładnie posprawdzać. Też myslałem nad nieszczelnoscia jakichś przewodów, tylko to gaśnięcie po butowaniu jest dziwne... Bo na pompę to raczej nie wyglada co?

Gość pawels9

Najpierw kup dobry wężyk i zmień go, nie uszkodź trójniczków.

pożniej sprawdz układ zasilania, z jakiegoś powodu silnik nie dostaje wystarczajacej ilosci poaliwa za filtrem i dlatego gasnie po przegazowaniu.

nie robiłem tego w 1.7 tylko w x20dth(może być drobna różnica, ale zapewne podobnie)

Wężyki przelewowe 3.2mm podłaczone obok każdego wtryskiwacza i połaczone ze sobą trójniczkami plastikowymi.

Ja miałem jeden wężyk który schodził bez większego oporu i jego najpierw zmieniłem, pomogło.

Trójniczki w salonie około 15 zł szt, nie pamiętam dokłądnie.

Gdzieś czytałem że można kupić trójnik do akwarium za 2 zł.

Wężyk to różnie, powiedzmy 20 zł metr, potrzebujesz możę pół metra i pół godziny wolnego czasu.

Edytowano przez pawels9

w 1,7 Isuzu nie ma trójników, przelewy są podłączone bezpośrednio do wtrysków. Nie ma też takich uszczelniaczy trawersów jak w 2.0. Pod wtryskiem jest tylko jedna metalowa uszczelka (wątpie żeby puściło w tym miejscu bo byłoby widać). Jeśli było robione przy przewodach zbiornika może w tym tkwi problem. Może być nieszczelność i łapie tam powietrze. Być może jest po prosu zapowietrzony.

Gość Kukis

a macie moze jakies zdjecie gdzie się to znajduje? bo zupełnie nie orientuje się które to wężyki? ile ich jest? wymieniłem teraz niedawno przewód od zbiornika taki krotki.

W Twoim silniku wężyki są z tyłu silnika. Z każdego wtryskiwacza wychądzą dwa końce i łączą się między sobą. Załóż może temat w dziale Diesel żeby już tu nie śmiecić.

Gość artemis85

Ja mam obecnie 193000 ale mogl byc zbity.Nie mam pewnosci bo w ksiazce serwisowej ostatni przeglad w niemczech byl przy 110000.

regeneracja przy 215tyś, na szczęście zrobił to poprzedni właściciel a ja mam na rok gwarancje;)koszt 2800zł!!

Gość riv11

Ja mam ok. 210 tys. Pompa nigdy nie była regenerowana i jak na razie ciągle wszystko oki.

Gość Vectra22Dti

Witam.

Mam problem z moją pompą paliwa. Podczas jazdy przy obrotach 2 - 2,5 tyś coś przerywa i delikatnie szarpnie. Gdy Vectra się bujnie to od ok 140 km/h do 160 km/h jest wszystko dobrze, a powyżej 160 km/h znowu coś przerywa. Gdy silnik jest zimny jest wszystko w porządku natomiast gdy się nagrzeje zaczyna przerywać. Natomiast na postoju przy wkręceniu na obroty gdy wcisnę pedał gazu na maxa również przerywa.

Co to może być?? czy pompa jest do wymiany??

Edytowano przez Vectra22Dti

moja vektrunia na 185 tys km i nie wymieniałem pompy (2.0 dth)

Gość sebkaz

już 200 000 i dalej bez wymiany

Gość homzic

190 000 licznikowe, Viki z 99r DTL i wymiana pompy (4 tys pln).

Jest tylko jeden problem po zmianie pompy wzrosło mi spalanie o 1,5l / 100km. Miał ktoś może taki przypadek?

Gość munich88

Witam!! Posiadam Vectre 2.2 DTI 2001- i tez roznie slyszalem o pompach- i zainteresowalem sie moja- i o zgrozo ubrudzona jest olejem - jak by sie pocila-ale tylko z jednej strony- to oznacza ze tez czeka mnie ostatecznosc(regeneracja)-czy monza temu jakos zapobiec??? dodam ze filtr paliwa jest wymieniony- w osiagach i spalaniu nie ma zadnej roznicy!!!

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Utwórz nowe...