Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Cześć

Od jakiegoś czasu przy obrotach 1500-1700 trzęsie mi całym autem (szczególnie przy jeździe pod górę). Mam diagnozę mechanika o luzie na prawej półosi (strona pasażera)

Mam pytanie czy objawy potwierdzają taką diagnozę i jeśli tak to szukam rozsądnego zamiennika półosi w mojej Vectrze (2006 1,9 CDTI  150KM automat)

VIN W0L0ZCF3561133350

Pomóżcie proszę w wyborze.Pozdrawiam

Mariusz

Sprawdziłem po orginale i w katalogach inter cars, inter parts nie zamienia

Dzięki za zainteresowanie tematem. Czyli zostałaby używka bo nowa w serwisie Opla to ponad 4000.  Dzisiaj mechanik przysłał mi namiar na zamienniki z firm: Löbro  (304875)   i SKF-a (VKJC1431), ale nawet na wygląd są różne bo w Löbro przegub wygląda na krzyżowy a w SKF-kulowy.

Nadal jestem w kropce może ktoś jeszcze się wypowie w tej kwestii.

Wczoraj wyjmowalem silnik z automatem 1.9.150 2008r i jka cos mam ladna polos do tego rodzaju skrzyni

Jeśli nie ma luzów i gumowe fartuchy są całe jesyem zainteresowany. Zrób proszę zdjęcie i podaj cenę. 

Tel. 694211451

Witam,

Jak ktoś ma na pozbyciu dobre półosie (obie strony) to też poszukuje do VC 1,9DTH automat. Nie interesują mnie "chińczyki".

Tak też mam problem z telepaniem całym autem. Pierwotnie wskazywało na lewą stronę wymieniłem na nowego chińczyka po 10k km mam obie do wymiany. Chyba, że ktoś ma namiar na dobre zamienniki.

mam oryginaly dobre, jak cos priv

Witam serdecznie . Mam podobny obiaw w mojej VC 3.2 przy prędkości powyżej 60 km zaczyna się telepanie samochodem. Dodam że najbardziej jest to odczuwalne podczas dodania mocno gazu.czuć ze te coś z lewej strony . I tak kola napewno są ok . Nowe tarcze hamulcowe. Wiec pozostaje albo półoś albo przegub. Jakieś porady jak to sprawdzić? 

Witam, u mnie diagnoza mechanika polegała na sprawdzeniu ręcznie luzów na półosiach na podnośniku. Luz na prawej był zdecydowanie większy niż na lewej. Objawy były bardzo podobne. Po wymianie półosi   koniec problemów.

Witam sprawdziłem luz na polosi i faktycznie z lewej strony jest wyczuwalne większy niż z prawej a więc pozostaje mi wymiana polosi. I teraz moje pytanie jaka półos należy kupić do VC 3.2 automat ? Czy półos np od 1.9 czy 2.2 będzie taka sama ? Będzie pasować?  Na co zwrócić uwagę?  Będę wdzięczny za wszelkie informacje .