Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wysoka temperatura

Recommended Posts

Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem VC 2.2 GTS 147 km Z22SE 2003 r.

Z góry proszę o wyrozumiałość, iż nie dałem rady przejrzeć odpowiednio forum, a problem jest pilny. Mianowicie niepokoji mnie temperatura na zegarze dochodząca do prawie 100 stopni przy temperaturze na zewnątrz około 8 stopni. Wiatraki załączają sie podczas postoju i wtedy temp spada do ok 93 stopni. Dolny wąż od chłodnicy zimny, górny gorący. Płynu nie ubywa, chłodnica gorąca. Proszę o porady. Dziękuje

Właśnie kolega mi mówił, że pompa może nie wydalać. Teraz przejechałem ok 6 km i laserowym termometrem zmierzyłem temp płynu w zbiornicznku, było około 89-90 stopni, a na wskaźniku 95

Jak masz możliwość to podglądnij chociażby ELM-em. U mnie wskaźnik troszkę zaniża, w rzeczywistości w czasie jazdy ładnie trzyma 90 (na zegarze ok. 85, 87), w korkach idzie do 99 i leci na około 90. Zacząłbym od tego, zanim wymienisz pół samochodu i nic nie ugrasz.

Niedaleko mnie facet ma warsztat i zaklada instalacje lpg podjechałem do niego żeby podłączył komputer, wskazanie na komputerze było 91 stopni gdzie u mnie wiatraki napieprzały bodaj na 2 biegu a na wskazniku bylo ponad 95. Teraz to juz calkiem jestem ciemny 

Nasuwa mi się czujnik temperatury na termostacie. Tyle, że ja kompletnie nie znam 2.2. Wypowiadam się co do 1.8. 91 stopni to jak fabryka, tylko te wiatraki zmuszają do myślenia.

Edited by grabek71

Też przez myśl przeszedł mi czujnik temp, że daje zły sygnał do sterownika i włącza wiatraki gdzie faktyczna temperatura jest prawidłowa, lecz wolałbym być pewny w stu procentach zanim zaczne grzebać

• 2 weeks later...