Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Montaż CA i dobór elementów VC kombi- budżet 3500zł

Hemi
 Share

Recommended Posts

Na wstępie napiszę, że czytałem cały post Nazara o Car Audio. 

Wgłębiłem się również w temat wygłuszania drzwi(w poprzednich samochodach zawsze to wykonywałem) i możliwości fabrycznych radioodtwarzaczy w Vectrze C FL.

Do rzeczy- kupiłem Vectrę C kombi FL 2006r ze słusznym silnikiem 2.0T. Fabrycznie siedzi radio cd mp3 ale udało mi się kupić komplet tj.radio dvd90 z wyświetlaczem, car pass oraz kratkami i kablem rgb. Dzisiaj zacząłem się zastanawiać, że chyba nie tędy droga ponieważ spędzam w aucie codziennie prawie 2godziny i uwielbiam muzykę(poprzednim autem była Alfa 159 Ti z nagłośnieniem Bose, które niestety słabo grało) a przecież zabieram się za wygłuszenie całego auta poza podsufitką i podłogą pod fotelami. 

Mając budżet 3500zł co można sensownego zaadoptować do VC kombi FL aby muzyka rockowa i popowa brzmiała dobrze z mocniejszym basem niż z fabrycznego car audio. Warunkiem dla budżetu 3500zł jest wymiana radia, jeśli nie ma takiej potrzeby to co jest wymogiem dla poprawy brzmienia z radiem dvd90 i wygłuszonymi drzwiami? 

Skrzynie basowe nie dedykowane, które zajmują miejsce na powierzchni użytkowej bagażnika odpadają.

Wysłucham każdej opinii i pomocy w tym temacie.

w boczek bagażnika spokojnie możesz włożyć małą skrzynke i do niej głośnik 10" który uzupełni brakujące pasmo (doda basu mocniejszego niż fabryczny) a nie będzie szybami trząsł

napisałeś że auto przygotowane do grania (wygłuszone) ale nie napisałeś jaki chcesz mieć system - 2 drogi, 3, aktywnie czy pasywnie

Zacznę od wygłuszenia- pedantycznie podchodze do tematu i wygłuszam sporą część auta.

Obecnie mam rozkręcony przód i wyklejam od wewnątrz błotniki i nadkola, następnie idzie tył czyli boczki bagażnika i podłoga bagażnika , tylna klapa i wszystkie 4 drzwi wraz z doklejeniem mat w nie wygłuszonych częściach między słupkiem A a ścianą grodziową.

Zostało mi sporo mat z pianką po poprzednim projekcie dlatego z takim rozmachem wygłuszam obecną Vectrę.

Ale wracając do tematu audio, chcę dobrego systemu 2-drożnego. Niestety NIE MAM BLADEGO pojęcia co zrobić z radiem które kupiłem i jakie elementy najlepiej dobrać do dużej kabiny Vectry. Trochę chaotycznie zakupiłem dvd90, którego nawet nie zamontowalem jeszcze. Z pewnością użytkownicy forum przerabiali swoje VC pod CA i chciałbym zaczerpnąć wiedzy z Waszych doświadczeń bo budżet 3500zł to żadna rewelacja i gdybym miał auto oddać do profesjonalnej firmy, pewnie niewiele by zostało zmienione na lepsze z takimi pieniędzmi.

Istotne jest dla mnie teraz czy iść w stronę dvd90, dosztukować wejście RCA i aux i montować skrzynie basową oraz wzmacniacz do napędzenia skrzyni i frontów. Jeśli nie jest to dobra droga to chętnie sprzedam dvd90 ale muszę też wiedzieć jakie radio obsłuży całkowicie komputer, klimatyzacje, kolorowy wyświetlacz i sterowanie z kierownicy i przy tym będzie miało lepszą jakość dźwięku.

Stąd właśnie temat na forum Vectry a nie car audio gdzie mało instalatorów miało podobne dygresje.

Odpiszę jutro lub wieczorem jak znajdę chwilę. 

3500 to już wystarczający pieniądz żeby zrobić sensowne granie. 

Można z fabrycznego radia wyciągnąć optyka i wtedy dochodzi koszt procka np alpine h800 bo można to stroic z laptopa za pomocą programu z ich strony. Tylko nie wiem czy procek będzie w stanie aż tak polepszyć i dostroic to co dostanie od dvd90 (sygnal). Ja poszedłem w 1 din (alpine 9835) plus 3 drogi i nie szkoda mi bylo bo jest opcja zachowania sterowania z kierownicy za pomocą sterownika z pewnej strony - jedynie w ukryte menu nie mogę wejść ani przestawić zegara ale za tym nie płacze.  Na co wydać budżet nie podpowiem bo x lat temu zaczynałem od systemu clariona potem był powerbass więc w sumie amatorka pełnym pyskiem. Od jakiegoś czasu mam 3 way od udima i słucham na tym wszystkiego ale cały czas w tym dlubie i coś dostrajam więc ta kwestię zostawiam do podpowiedzi dla grk  - jak już wspomniano wie więcej :)  Dokupiony wyświetlacz i kratki normalnie zamontujesz i klima plus pozostałe opcje będą działać- u mnie siedziało cd 70 navi które obecnie lezakuje na półce. Klima nada pracuje tak jak i sterowanie nawiewow czy nawet komunikaty o zbliżającej się rezerwie czy spalonej zarowce

Najważniejsze dwa pytania aby zacząć zabawę - czy sprzęt musi być nowy czy mogą być używki oraz czy masz kogoś w okolicy kto może Ci pomóc zrobić słupki. 

Przy takich pieniądzach jeśli chodzi o nowy sprzęt to raczej 2 drogi, w używce można się pokusić o 3 drogi. 

Ja przez długi czas miałem 3 drogi postawione na nowym Morelu tempo ultra 6, średniaki CDM 54, wzmacniaczu hifonics Zeus i radiu najpierw Pioneer deh 80prs potem alpine cde 192bt i oryginalnej zwrotnicy 3way Morela z zestawu nie pamiętam 😛

Także te dwa pytania są kluczowe. 

Nigdy wcześniej nie orientowałem się czy ktoś w okolicach Kędzierzyna-Koźla lub Prudnika wykonywał elementy pod car audio. Nie wiem nawet czy ktoś z tego forum ma znajomych z moich okolic, którzy podejmą się tematu. Co do sprzętu to mogę kupić używki ale tylko od kogoś pewnego, kto nie sprzeda mi głośników na wykończeniu a radia z wymienionymi końcówkami mocy na chińskie.

Pewny a używany sprzęt- owszem. 

Natomiast radio musi pozostać 2 din. Nie chcę żadnego radia 1din ponieważ konsola będzie wyglądać okropnie. 

Jak rozwiązać temat skrzyni basowej kiedy sam jej nie wykonam, są jakieś gotowe, które mieszczą się w kieszeni bagażnika?

Dodam jeszcze, że na maty i pianki do mojej Vectry wydałem 1300zł więc chciałbym aby audio było porządne i dawało mi radość ze słuchania. Nie chcę żadnego dudnienia na zewnątrz a jakość w kabinie.

Słyszałeś jak gra opera? Daleko jej pewnie do sprzętu o którym pisze Tomek, ale jest bez porównania lepsza od dvd90. Gra dużo czyściej, ma lepsze basy. To taka opinia amatora, ale też nie wiem czego oczekujesz. Może takie radio Ci w zupełności wystarczy i tylko wygłuszysz co trzeba, dasz lepsze głośniki i będzie dla Ciebie ok.

Nigdy nie miałem obycia z Operą, robił ktoś porównania np. z kombajnami 2din?

Fajnie byłoby spotkać się z kimś kto przerabiał audio w Vectrze C bo sporo doświadczeń mógłbym wykorzystać, jestem często na weekend w Katowicach i ktoś ze Śląska mógłby mi pomóc z nowym system audio?

@HemiNo to trzeba było pisać od razu, że na Śląsk przyjeżdżasz. Teraz to się nowe możliwości otwierają. 

Trzeba było na spota do nas wpaść w sobotę to byś posłuchał - @Curtis Ci może co nie co powiedzieć jak może grać 😁spoty Car audio na Śląsku też prężnie działają, w Krapkowicach mam znajomego z ekipy.

Mam kumpla w Bytomiu który ogarnie ci słupki i nie tylko bo i cały montaż - sound Art Michał Wadowski - zobacz sobie na Facebooku. 

Chodź pw. To dogadamy szczegóły 😉

Ja sam na DVD90 nie narzekam a mam dość bogatą przygodę z CA, na pewno pomogę zamontować i coś doradzić, niestety do poziomu @G.R.K. nie doszedłem i nie mialem planu dochodzić ale wysiadać się nie chce - serio.

Opera gra dla mnie wysoko, jak Alpine (chyba każdy).

Bawiłem się z audio na seryjnym radiu jak i na bogatej jednostce.Mialo być głośno, mocno i czysto ;)

Wpadnij przy okazji na spota to się pogada.

Jak już wyżej chłopaki opisali, najlepiej wpaść na spota pogadać osobiście i posłuchać co nieco :)

U siebie np mam ori radio opere, wyciągnięte z niego RCA, podpięty wzmak helixa, przedni zestaw 2 drożny infinity, tył seria. Na wiosnę jest plan to ładnie w drzwiach wygłuszyć i jakąś małą również skrzynkę w bok wrzucić dla podbicia basu delikatnie :) 

Także każdy z Nas ma coś innego więc konsensus się znajdzie na pewno :ok: GRK tutaj mocno siedzi w temacie CA więc na pewno konkretnie pomoże. 

Dlatego napisałem żeby napisał na pw i na spota wpadł, daleko nie ma. Na spoty CA do Krapkowic też jeździmy także zapraszam jak coś, na pewno coś dobierzemy. 

Myślę że nawet nowy sprzęt - coś z Morela byśmy byli w stanie zmontować.

Panowie to też nie jest tak, że to ja sam ogarniam, ja mam mentora wicemistrza i mistrza Europy w klasie pure passive, który z kolei ma nad sobą mentora z Gliwic. Ten ostatni to guru nad wszystkimi innymi. Nawet do DLS'a pisał że mają błąd we wzmacniaczach i brał udział w ich ponownej budowie 😁 

Także ja dużo słucham rad i staram się to wykorzystać samemu ale finalnie i tak mentor to weryfikuje 🙂 u guru z Gliwic samo strojenie systemu to koszt 3k na dzień dobry 🙂 

6 godzin temu, G.R.K. napisał:

Panowie to też nie jest tak, że to ja sam ogarniam, ja mam mentora wicemistrza i mistrza Europy w klasie pure passive, który z kolei ma nad sobą mentora z Gliwic. Ten ostatni to guru nad wszystkimi innymi. Nawet do DLS'a pisał że mają błąd we wzmacniaczach i brał udział w ich ponownej budowie 😁 

Ja pozostałem przy termosie z kawą, godzinami spędzonymi na forach i własnym dłubaniu :D 

49 minut temu, Curtis napisał:

Ja pozostałem przy termosie z kawą, godzinami spędzonymi na forach i własnym dłubaniu :D 

Przy tym poziomie i startach w zawodach, budowaniu zwrotnic to byłbym dalej w głębokim lesie 😛 a taka pomoc jest nieoceniona 

No i teraz jest sensownie to omówione :D Z czasem jest u mnie słabo ale chętnie w któryś weekend spotkam się w Kato lub okolicach ew. w Krapkowicach.

Powiedzcie mi tylko czy mam zostawić radio dvd90 lub kupić coś nowego 2din? 

Przy zmianie słupków jest diametralna różnica w dźwięku? Sceptycznie podchodzę do takich zmian i chyba aż takim audiofilem nie jestem ale wysłucham każdego argumentu.

Można zostawić dvd 90 i wyciągnąć z niego rca. 

Natomiast ja bym proponował porządne 1din 

Co do słupków to są to delikatne zmiany, nie kulfony na pół szyby 😉 no chyba że chcesz accutone które mają prawie 15 cm głębokości montażowej 😅

DSC_0801.JPG

różnica jest i to spora mając słupki bo masz dźwięk ukierunkowany odpowiednio i scena jest lepiej odwzorowana, fabryczne głośniki gdzie są to wiesz więc wystarczy sobie porównać gdzie (w którym kierunku) grają teraz

8 godzin temu, G.R.K. napisał:

Co do słupków to są to delikatne zmiany, nie kulfony na pół szyby 😉 no chyba że chcesz accutone które mają prawie 15 cm głębokości montażowej 😅

DSC_0801.JPG

Twoje słupki są mega! Nie chcesz ich sprzedac? :D Chętnie posłuchałbym takiej konkretnej instalacji ale jeszcze waham się jeszcze co do radia. Napewno zostanie 2din, nawet kosztem gorszej jakości.

• 2 months later...
Dnia 23.03.2019 o 11:45, G.R.K. napisał:

DSC_0801.JPG

Twoje słupki są mega! Nie chcesz ich sprzedac? :D Chętnie posłuchałbym takiej konkretnej instalacji ale jeszcze waham się jeszcze co do radia. Napewno zostanie 2din, nawet kosztem gorszej jakości.

Temat umarł jakiś czas temu ale w końcu kupiłem jakieś granie do auta.

Nie bawem założę temat z moją Vectrą gdzie opiszę zmiany.

Kupiłem:

Wzmacniacz Audio System M75.4

Głośniki na przód Audio system M165 Evo

Subwoofer Audio system hx08 sq  w oryginalnej obudowie( po wycięciu wzmocnienia w boczku bagażnika prawej strony, wejdzie w sam raz)

Okablowanie Hollywood + kable głośnikowe 1,5mm do drzwi i 2,5mm subwoofer 

Radio zostawiłem- dvd90 z rca i remote

Uruchomię całość i napiszę jakie są moje odczucia co do jakości.