Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Chaos kontrolek w Vectrze

Sweetener
 Share

Recommended Posts

A mianowicie, na wstępie dodam że jestem osobą nową, totalnie nie znającą się w dziedzinie samochodów. A więc tak od czasu wykonania przeglądu na stacji diagnostycznej, w mojej Vectrze zaczęła się palić kontrolka trakcji, przez jakiś czas było to ciągłe, ale od pewnego czasu, Opel ma humory i kontrolka świeci się głównie przy pokonywaniu zakrętów no i nie gaśnie, po odstaniu dajmy tam nocy wyłącza się i znowu to samo. Jakieś dwa dni temu sporadycznie i na jakiś czas, zaczyna świecić się kontrolka z kierownicą i wykrzyknikiem, po pokonaniu dajmy na to 4-5 kilometrów gaśnie. Dodam jeszcze, że jestem specem od kontrolek, bo w między czasie, Vectra jak ma humor również potrafi sobie zapalić kontrolkę z autem i wykrzyknikiem. Przejazd po mieście, zgaszenie motoru sprawia, że kontrolka nagle się nie świeci, dziś odbyłem krótką wizytę u mojego mechanika, sprawdził błędy i stwierdził że nie są one stałe, aby już stwierdzać jakieś usterki, jeden błąd dotyczył modułu CIM, z którym jest niby ograniczony kontakt. Jeżeli chodzi o objawy, żadne nie występują, nie tracę wspomagania, kierunki i takie tam działa jak należy. Moje pytanie więc, czy ktoś z Was może przeżył taką interesującą opowieść o naszpikowanej elektryką Vectrze? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę, no i proszę jeszcze raz brać poprawkę na moją osobę i wiedzę, opisałem to wszytko tak, jak wygląda, a jeżeli coś tłumaczyć, to jak prostemu chłopu na roli. :) Opel Vectra C Kombi, cdti 1.9 150km rocznik 2004. 

Objawy CIM, ale przydałyby się nr błędów. Między czasie możesz poczytać

57 minut temu, Cretux napisał:

Objawy CIM, ale przydałyby się nr błędów. Między czasie możesz poczytać

Jasne, w najbliższym czasie postaram się ogarnąć te numery błędów i wtedy dałbym znać. Dzięki wielkie.