Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Uszczelka pod wtryskiem?

Artz
 Share

Recommended Posts

Hej,

najpierw poczułem spaliny w samochodzie, pod maską zauważyłem że pod pierwszym wtryskiem z lewej strony wydobywa się cichy świst i mały dym.

W sklepie kupiłem pokładki miedziane - miedziane podkładki termiczne pod wtryski, tak Pan powiedział że one tam są i trzeba jedną wymienić - kupiłem dwie 7,5PLN za sztukę, taniość. Choć wydawało mi się że mają małą średnicę, ale że nigdy nie widziałem wtrysków na żywo to zaufałem Panu.

W domu odkręciłem uchwyt wtrysku i z mniejszymi problemami wyciągłem wtrysk, ale tam żadnej uszczelki, miedzianej lub innej nie było, te podkłądki które kupiłem oczywiście są za małe.

Jest sobota niehandlowa, więc umyłem wtrysk w benzynie, dość dużo jakiegoś pokruszonego nagaru było, wsadziłem wszystko, dokręciłem mocno i jest lepiej ale nie "dobrze".

Panowie, co tam powinno być? Jakaś uszczelka? Ale dlaczego jej nie miałem?

1.9 ZDTH rocznik 2005.

Edited by Artz

Jestes pewien ze nic nie bylo ? Nie "przykelila" sie do wtrysku? Lub nie zostala na dole w gniezdzie?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jak jest na dole to ją podgrzej mocno np. lutownica gazowa tak żeby się "zglejowała" i włóż razem z wtryskiem.

Jakby nie było to od zawsze by dymił lub przepuszczał ropę 

ok jutro wyciągnę wtrysk jeszcze raz, ale czego mam szukać - gumowej uszczelki, czy jakiejś miedzianej ?

Nic takiego nie mogę znaleźć w internecie, allegro też nic nie podpowiada.

Edited by Artz

Ok, wszystko jasne. Myślałem że będzie tam wyżej, i chyba jednak kupiłem właściwe.

Aktualizacja:

Dziękuję za pomoc. Kupiłem właściwe podkładki miedziane, starą znalazłem głęboko w gnieździe. Była tam wklejona, trochę wygnieciona, lekko zdeformowana.

Założyłem nową i jest idealnie.

Jeszcze raz dziękuję.

Edited by Artz
Aktualizacja.