Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problemy z turbiną

DamianMce
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam problem z turbo, wymieniłem zawór turbiny, wykasowałem błąd, i turbo działa zarówno benzyna jak i gaz, ale wczoraj przy 130km/h przy przyspieszeniu poczułem taka pustkę i turbo padło. Dziś odpalam jadę i jest turbo po czy po chwili znów nie było, ktoś wie gdzie szukać przyczyny. Przewody ciśnieniowe sprawdzone i są dobre, nie uszkodzone. Dodatkowo wywala błąd sondy lambda oraz położenia wału korbowego, a na dodatek błąd doładowania ciśnienia powietrza . Pozdrawiam.

Hejka. Do mojego wątku dodam jeszcze że dziś na kompie mechanik sprawdził jakie są błędy, pierwszym był błąd przepływomierza powietrza. Ktoś wie coś więcej w tym temacie?

Jak jest turbina garret, to do sprawdzenia zawór upustowy. Do sprawdzenia zaworki sterujące zaworem upustowym i wastegate. Auto jest po jakimś programie?

Błąd sondy lambda na benzynie też występuje, czy tylko na lpg?

Auto nie jest po programie, tak lambda daje błąd na LPG i na benzynie. Dziś zamówiłem nowy zawór powietrza jutro montaż więc napiszę co jest, turbinka nie wiem jakiej firmy, autko dopiero co kupione, we wrześniu wymiana butli z gazem, więc dopiero rozkminiam OV.

Dodatkowo wywala błąd wypadania zaplonu.

Edited by DamianMce

Wypadanie zapłonu może być powiązane w czujnikiem położenia wału. Może być on wadliwy, ale może być też źle rozrząd ustawiony.

Który zawór powietrza zamówiłeś?

Co to za błąd z tej lambdy i z której?

Sonda lambda wywala błąd emisji spalin.

A jeśli chodzi o przepływomierz powietrza to ten na zdjęciu. Tak powiedział mechanik 😞

IMG_20190308_202145.jpg

23 godziny temu, DamianMce napisał:

Sonda lambda wywala błąd emisji spalin.

A jeśli chodzi o przepływomierz powietrza to ten na zdjęciu. Tak powiedział mechanik 😞

IMG_20190308_202145.jpg

Przepływomierz powietrza wymieniony, teraz jazda na benzynie a potem gaz, ale wywaliło błąd wypadania zapłonu 😕