Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Błąd P0302 i P0136

saper135
 Share

Recommended Posts

Przepięte z oddział Śląski , morze ktoś wyciągnie jakieś inne wnioski

1 - Witam. Mam takie pytanie odnośnie podanych błędów jak w temacie, czy jest możliwość sprawdzenia cewki przed zakupem nowej. Jestem z Rudy Śląskiej, jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosiłbym o radę Vectra C 1.8 silnik Z18XE

2 - Op-com wykazał błędy P0302 i P0136, co nie jest do końca pewne. Osobiście wymontowałem cewki i wykręciłem świece, i tu zaskoczenie świece suchutkie w pięknym jasnym kolorze, jak nowe. Dzisiaj sprawdzę cewki na krótko zobaczę czy i jaka jest iskra na poszczególnych świecach. Martwi mnie jeszcze ta sonda za katem, co tam za chochlik siedzi, ewentualnie sterownik komputera zaczyna dawać o sobie znać. Morze wtrysk nie domaga, ale w takim przypadku pewnie wyskoczy odpowiedni komunikat. Poszukam dam znać jak toczą się moje boje

3- Problemów z odpalaniem brak, obroty dzisiaj sprawdzę jak silnik będzie zimny i po rozgrzaniu, to samo odnośnie pracy silnika.  Przyznam, że samochodem jeździ żona i dostaje zawsze rozgrzany silnik do sprawdzenia .Uprzedzając pytanie o świece to podmieniłem je miejscami i problem jest dalej ten sam i na tym samym cylindrze. Nie mam gdzie wyszarpać sprawnej cewki, co rozwiałoby wszelakie wątpliwości po sprawdzeniu, sama cewka faktycznie morze już być słaba i dostaje czkawki

4 - Jakie wnioski, silnik zimny brak błędów. Dzisiaj jeszcze jedna kontrola świec, świece jaśniutkie, jak nowe, kontrola cewek pod kontem przebić i zaśniedzenia styków wszystko przemyte odtłuszczone. Po nagrzaniu silnika autko zaczyna szarpać na biegach przy niskich obrotach. Widocznie ECU zaczyna żyć własnym życiem