Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z włącznikiem świateł (AUTO) - Signum 2007

Martin1992
 Share

Recommended Posts

Witam,

Ostatnio zauważyłem w moim Signumie problem z włącznikiem świateł mijania (posiadam bi-ksenon i włącznik z trybem AUTO). Na co dzień korzystam z trybu AUTO (mam zamontowane światła dzienne w miejsce halogenów) i czasem kiedy czujnik zmierzchu nie przełączy się na światła mijania np. przy sporym zachmurzeniu w ciągu dnia, sam je aktywuję włącznikiem. Od kilku dni jednak kiedy czujnik zmierzchu pracuje w trybie dziennym, ręczne przełączanie na włączniku nie daje żadnego efektu (nie działa nawet regulacja podświetlenia wskaźników) - zupełnie jakby włącznik nie był podłączony. Zaznaczam, że diody w przełączniku działają. Próbowałem już czyścić styki i kilkukrotnie podłączać wtyczkę, jednak nie przyniosło to żadnego efektu.

Co najciekawsze kiedy czujnik zmierzchu włączy automatycznie światła mijania, to wtedy włącznik normalnie pracuje (ręczne przełączanie świateł, światła przeciwmgielne czy regulacja podświetlenia działają).

Czy ktoś z Was miał już podobny problem i mógłby się podzielić informacją jak ten problem rozwiązać? Czy jest to uszkodzony włącznik świateł?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam 😉

• 3 weeks later...

Naprawdę nikt się nie spotkał z podobnym problemem? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Martin1992 napisał:

Naprawdę nikt się nie spotkał z podobnym problemem? Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Podłącz pod komputer, może jakiś błąd pokaże

Dnia 3.03.2019 o 16:26, Martin1992 napisał:

Czy jest to uszkodzony włącznik świateł?

Istnieje taka możliwość

• 1 month later...
Dnia 22.03.2019 o 19:30, Martin1992 napisał:

Wymieniłem dzisiaj włącznik świateł i problem się rozwiązał 😉

Jak sprytnie wyciągnąć włącznik świateł

10 minut temu, kudlatek napisał:

1 godzinę temu, kudlatek napisał:

W Vectrze C czy Signum jest dokładnie ten sam mechanizm 😉

3 minuty temu, Martin1992 napisał:

W Vectrze C czy Signum jest dokładnie ten sam mechanizm 😉

W angliku też jest odwrotnie i masz bezpieczniki po prawej ? Wraz z klapką ? ;)

4 minuty temu, Cretux napisał:

W angliku też jest odwrotnie i masz bezpieczniki po prawej ? Wraz z klapką ? ;)

Nie posiadam anglika, a filmik podałem jako przykład 😉

Natomiast według Google, w Vauxhall Vectra C bezpieczniki są w tym samym miejscu co w Oplu (po lewej stronie) - https://www.autogenius.info/vauxhall-vectra-c-2002-2008-fuse-box-diagram/

Dnia 3.05.2019 o 23:29, Martin1992 napisał:

NSSC 510HP

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

O dzięki :)

A mocowanie jakieś custom? :)

O dzięki [emoji4]
A mocowanie jakieś custom? [emoji4]
Za dużo kombinowania bez jakichś dedykowanych adapterów i zastosowałem patent widziany w internecie - po prostu odpowiednie ułożenie lampy w kratce halogenu i klej na gorąco od tyłu w miejscach styku z plastikiem.

Dnia 2.05.2019 o 23:19, Martin1992 napisał:

Nie posiadam anglika, a filmik podałem jako przykład 😉

Natomiast według Google, w Vauxhall Vectra C bezpieczniki są w tym samym miejscu co w Oplu (po lewej stronie) - https://www.autogenius.info/vauxhall-vectra-c-2002-2008-fuse-box-diagram/

niestety u mnie pokrętło nie da rady wcisnąć ani wyciągnąć w żadnej pozycji , a wygląda jak na foto..  jak w takim razie wywlec 

włącznik vectra c.JPG

Edited by kudlatek

niestety u mnie pokrętło nie da rady wcisnąć ani wyciągnąć w żadnej pozycji , a wygląda jak na foto..  jak w takim razie wywlec 
807032952_wcznikvectrac.JPG.c672a472024878f567d463d4fbaf9719.JPG
Spróbuj zdjąć tę osłonę od bezpieczników po lewej stronie i przez szczelinę sprawdź czy można włącznik lekko wysunąć lub głębiej wcisnąć. Podejrzewam, że włącznik jest w nieprawidłowej pozycji i dlatego zapadki nie mogą się swobodnie wysuwać/chować co objawia się tym, że pokrętła nie można wcisnąć. Daj znać czy pomogło.

Dnia 11.05.2019 o 23:17, Martin1992 napisał:
Dnia 11.05.2019 o 20:19, kudlatek napisał:
807032952_wcznikvectrac.JPG.c672a472024878f567d463d4fbaf9719.JPG

Spróbuj zdjąć tę osłonę od bezpieczników po lewej stronie i przez szczelinę sprawdź czy można włącznik lekko wysunąć lub głębiej wcisnąć. Podejrzewam, że włącznik jest w nieprawidłowej pozycji i dlatego zapadki nie mogą się swobodnie wysuwać/chować co objawia się tym, że pokrętła nie można wcisnąć. Daj znać czy pomogło.

Wszystko jest ok..  faktycznie pokrętło się wciska, nie sadziłem ze aż tak mocno.  Dzięki

Dnia 17.05.2019 o 20:38, kudlatek napisał:

Wszystko jest ok..  faktycznie pokrętło się wciska, nie sadziłem ze aż tak mocno.  Dzięki

Cieszę się, że udało się ogarnąć temat. 😊