Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z deska rozdzielcza

Grzechu1515
 Share

Recommended Posts

Witam,miałem taki przypadek ze kolega wylał mi zapach samochodowy na deskę i pozostała plama ,wiec postanowiłem cos z tym zrobic,pytałem czym to wyczyścić i poradzono mi benzynę ekstrakcyjna  wiec nanosilem na szmatke i czyscilem,no i teraz jesteś jeszcze większa plama,wydaje mi sie ze chyba farbę rozpuscilo i co teraz zrobic zeby to poprawić do takiego stanu jaki powinien byc

15516265955331854097146990475616.jpg

Witam

Kto to tak koledze doradził aby wylany zapach usuwać benzyną ekstrakcyjną?, no przecież na chłopski rozum takich rzeczy się nie robi. Trzeba było użyć środka autodetailingowego APC w odpowiednim stężeniu, wyszorować dokładnie miękką szczoteczką. umyć dokładnie, a następnie zapodać jakiś dresing do plastików-kokpitu porządny nie marketowy. Często właśnie widać w autach że jego właściciele wieszają sobie na lusterkach wstecznych flakoniki z zapachami, które dosyć często  wylewając się robią taki bajzel. Koledze właśnie ostatnio w astrze h, także wywalił się ten flakonik i dosyć że zalał deskę to jeszcze ekran wyświetlacza, na którym zostały wyblakłe plamy. Moim zdaniem jak kolega pocierał tą szmatką to niestety ale wytarł politurę w tym miejscu, można by spróbować jeszcze odratować deskę, dokładnie wyszorować umyć całą miękką szczoteczką z dodatkiem płynu do naczyń, następnie wytrzeć ciepłą wodą i wysuszyć dokładnie, nanieść na całość dresing do plastików - kokpitu nie marketowy jak pisałem wyżej, być może uda się odratować jeszcze. Czernidła do opon nie proponuję używać na desce w ogóle bo nie do tego ono ma zastosowane jak sama nazwa wskazuje.

Te plamę akurat zrobił kolega,kupił sobie nowy zapach otworzył i położył na desce a ona miała gdzieś nieszczelność,zanim sie kaplismy to juz bylo Po ptokach ,a co do odnowienia to słyszałem zeby nanieść czarny kolor na to i powinno wyjść,jak myślicie ?

Dnia 3.03.2019 o 20:52, Leszek_70 napisał:

Czernidła do opon nie proponuję używać na desce w ogóle bo nie do tego ono ma zastosowane jak sama nazwa wskazuje.

Mądrego warto poczytać . Z tym czernidłem wyskoczyłem żeby kogoś sprowokować do napisania czegoś sensownego. Pozdro.

Edited by darwoj10

darwoj10

Sory że tak napisałem mogłem napisać tylko iż czernidła do opon proponuję nie używać, a resztę zdania zostawić dla siebie, i napisać bardziej coś sensownego, co pomogło by także rozwiązać ten problem kolegi (bo wszyscy wiemy do czego jest czernidło do opon), jeszcze raz przepraszam, dlatego wyszoruj deskę miękką szczoteczką z płynem do naczyń, lub środkiem APC w odpowiednim stężeniu, następnie umyj czystą ciepłą wodą i zostaw do wyschnięcia, proponuję użyć po wyschnięciu dresingu do kokpitu lub plastików wewnętrznych autodetailingowych np. firmy RRcuscoms, robią robotę, używamy z synem różnych produktów tej firmy do własnych aut. Są także inne firmy, wybór zależy od preferencji właściciela auta. Co prawda nie są one tanie w zakupie te środki ale warte swojej ceny. 

Edited by Leszek_70

Leszek_70

Ale ja się nie obrażam. Ważne , że się podzieliłeś wiedzą i doświadczeniem i problem kolegi być może zostanie rozwiązany. :ok:

Dnia 3.03.2019 o 16:24, Grzechu1515 napisał:

Witam,miałem taki przypadek ze kolega wylał mi zapach samochodowy na deskę i pozostała plama ,wiec postanowiłem cos z tym zrobic,pytałem czym to wyczyścić i poradzono mi benzynę ekstrakcyjna  wiec nanosilem na szmatke i czyscilem,no i teraz jesteś jeszcze większa plama,wydaje mi sie ze chyba farbę rozpuscilo i co teraz zrobic zeby to poprawić do takiego stanu jaki powinien byc

tą benzyną to akurat zmatowiłeś cały plastik, może teraz po całości już zmatowić jeśli nie da się tego uratować... przynajmniej nie będzie się w szybie odbijać

• 3 weeks later...

Witam,przepraszam za moja chwilowa niedyspozycje a powracajac do tematu Użyłem czarnego koloru w spray ,delikatnie na niosłem na plame a potem polerowalem krawedzie naniesionego koloru z deska aby zniwelowac roznice pomiedzy farba a deska rzeby nie bylo widac i zrobiło robote prawie nie widoczne jest,Dziekuje  za wszelkie rady i Pozdrawiam ;) 

56162819_402742693873521_9109627009205534720_n.jpg

Tutaj na zdjeciu moze nie widac tego tak ale jest troszku roznica( jak sie popatrzy pod katem) pomiedzy stara deska a nowa pomalowana bo kupilem z polyskiem i swieci sie jak psu jajca :D,ale i tak jest dobrze bo nie ktorych sie nawet pytalem czy widza cos i nie widza :D,tak ze ja jestem zadowolony z efektu koncowego :)