Jump to content

W dniu dzisiejszym został odblokowany i oddany z powrotem do użytku garaż dla klubowiczów VKP

Znajdziecie go w menu pod nazwą Garaż lub pod linkiem:

https://forum.vectraklub.pl/garage/

Pozdrawiam Admin

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Od wymiany kompletnego sprzęgła minęły prawie dwa lata. W tym czasie przejechałem około 40000 km. Muszę od razu zaznaczyć, że od wymiany sprzęgła cały czas pulsuje pedał sprzęgła. Dodatkowo w czasie dodawania i odejmowania gazu czuć przeskok na karoserii oraz słychać metaliczne stuknięcie. W tym czasie wymieniłem łożysko pośrednie na długiej półosi napędowej, jeden przegub wewnętrzny oraz dwie dolne poduszki silnika. Nagrałem dźwięk jak dochodzi z okolicy skrzyni biegów i proszę was o radę...Jest to normalny objaw dwumasy, a może trzeba myśleć o reklamacji puki jest jeszcze taka możliwość. Pozdawiam

Posted (edited)

Jeżeli przy zgaszeniu samochodu słychać trzaskanie metalowe oraz trzepie buda to 2mas do wymiany 

Edited by malina 90

Trzęsie samochodem raz mocniej, a czasami w ogóle nie czuć. Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia. Mianowicie rano odpalam auto to strasznie wibruje  całym autem, powiedzmy na następny dzień wibracje są dużo mniejsze i tak na przemian. 

Może być również poduszka silnika bądź skrzyni. Jak wchodzą biegi ??? 

Szczerze mówiąc biegi wchodzą kiepsko, dwójka i tróka potrafi zazgrztać dość często. 

No to zbliża się wymiana 

Wymiana wymianą, ale dwumasa nie ma jeszcze dwóch lat. Trochę mnie zastanawia dlaczego ten element jest taki wadliwy. Jeszcze przed wymiana zastanawiałem się nad sztywnym sprzęgłem. Może gdybym się zdecydował założyć nie miałbym juz takiego problemu... Po weekendzie pojadę do mechanika który robił mój samochód i zobaczę co powie...

Sprzęgło było oczywiscie ze sklepu stacjonarnego, bałem się zamawiać z allegro. Właśnie z powodu ewentualnej reklamacji..

No niestety tak się sprawy mają podjedź do mechanika ale 90% będzie do wymiany. Jak będziesz to niech sprawdzi ci poduszki wszystkie 

Byłem u mechanika, uważa że wszystko jest w porządku. Byłem u innego i też powiedział, że dwumasa jest okey. Teraz byłem w Chorwacji, od około 1.5 roku gwiźdze turbo, niestety po przechaniu około 3 tys km. Auto zrobiło sie słabe i bardzo głośne. W ten sposób, że z zewnątrz silnik pracuje normalnie, ale wewnątrz słychać bardzo głośno silnik. Możliwe, że kolektor pękł, albo poprostu turbo jest w krytycznej kondycji. Stan oleju jest w normie.