Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podwyższone obroty Vectra C 2.2 16v 147km Z22SE

wacek22111
 Share

Recommended Posts

Witam. Panowie taka sytuacja. Wyczysciłem przepustnice( syfu dużo) i teraz auto przy dojezdzaniu np do skrzyzowania po wcisnieciu sprzęgła utrzumuje podwyzszone obroty ok 1300-1500 do momentu zatrzymania sie, potem obroty spadają i jest git. 

Pomysły jakieś?

Przeczytałem ten temat i wychodzi na to że adaptacji nie potrzeba po czyszczeniu...

A orientujecie sie jaki jest numer uszczelki pod przepustnice bo nie moge znalesc. A po rozebraniu była tylko taka ala oring w gniezdzie w kolektorze...coś takiego

eb744c0bc41d2214med.jpg

Zastanawiam sie czy wogole potrzebny ten emulator egr-a. Może wystarczy założyc zaślepke i założyc spowrotem wyczyszczony egr, podłaczyć go i niech sobie pracuje normalnie a poprostu zaślepka fizycznie nie przepuści spalin do dolotu...

Nowe spostrzeżenia w sprawie podwyższonych obrotów przy dojezdzaniu do świateł...dzieje sie to gdy jest załączona klimatyzacja, gdy klima jest wyłączona obroty odrazu spadaja na okolo 700 i tak sie utrzymują...zrobiłem nawet próbe na drodzę, rozpędziłem auto dałem na luz i gdy włączałem i wyłączałem klime obroty same rosły i obniżały sie bez dodawania gazu...

Czy według Was to normalne? Macie jakieś swoje obserwacje?