Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C 1.9cdti 150 problem z odpalaniem

D7udi
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam problem z moja Vectra może ktoś mi coś podpowie albo doradzi. Mianowicie mam tak że po przejechaniu krotkiego odcinka drogi nie chce ponownie odpalić Ale nie dzieje się tak za każdym razem ( średnio co 1.5tyg) wchodzę po chwili do auta krece, zaczynają przygasac kontrolki ( po pierwszym razie bylem na 100%pewien że to akumulator) i nic. Po ok 2 godz podjeżdżam z kumplem z kablami ale mowie sprobuje raz jeszcze, wchodzę do auta odpalam i pyk na dotyk. Teraz już wiem że musi chwilę postać ok 1h żeby odpaliła bez problemu. Dlaczego tak się dzieje, dlaczego nie zawsze tak jest tylko co jakiś czas? Dodam jeszcze że z miesiąc temu jak były mrozy po -10st to pierwsze odpalenia poranne były bez problemu na dotyk a teraz przy +3 pali dużo ciężej. 

Przyczyn moz3 być dużo filtry paliwa czujnik położenia wału itd podepnij op-coma jak masz możliwość i zobacz czy nie ma błędów 

Nie próbowałem, ale bylem w sklepie z akumulatorami bo pierwsze co przysło mi na mysl to właśnie akumulator  i sprawdzili mój i wyszlo że jest w porządku. Ale może faktycznie jest coś na rzeczy z nim. Jutro jeszcze wybieram się do mechanika może też coś podpowie

Sprawdził bym rozrusznik, być może ma luzy na tulejkach i daje taki opór , że kontrolki przygasają. Najlepiej miernik cęgowy w rękę i zmierz pobór prądu przy rozruchu .

Sprawdził bym rozrusznik, być może ma luzy na tulejkach i daje taki opór , że kontrolki przygasają. Najlepiej miernik cęgowy w rękę i zmierz pobór prądu przy rozruchu .
Kolega podpowie gdzie mierzyć to natężenie prądu i jakie powinny być normalne wartości?

Mierzyć trzeba na kablu do rozrusznika co do wartości to nie mam pewności, u mnie wychodziło pow 250 A i tulejki w głowiczce rozrusznika prawie nie było.
Rozruszniki mają ok 2kW czyli prąd nominalny ok 165A. Tyle w teorii, ale ciekawi mnie ile pobiera naprawdę taki sprawny rozrusznik. Może ktoś regenerował i wie?

Witam wszystkich ciężko odpala mi vectra c 1.9 cdti po dziennym lub nocnym postoju od czego radzilibyście zacząć sprawdzanie w czym może być problem błędów nie ma .

Filtr paliwa wymieniałem świeczki w tamtym roku nie powinno być jakiegoś błędu jak by to były świeczki no ale sprawdzę .

A może coś z akumulatorem da się go jakoś sprawdzić zanim go wymienię na nowy bez potrzeby .

10 minut temu, MENTNY napisał:

Filtr paliwa wymieniałem świeczki w tamtym roku nie powinno być jakiegoś błędu jak by to były świeczki no ale sprawdzę .

A może coś z akumulatorem da się go jakoś sprawdzić zanim go wymienię na nowy bez potrzeby .

Podjedz do jakiegos sklepu z akumulatorami niech Ci zrobia test.Wyjdzie czy aku do wymiany. Nastepnym krokiem jaki bym uczynil to naladowalbym aku prostownikiem z dobe.Jezeli po tym zabiegu auto dalej nie bedzie palic to nie jest wina aku. Moj akumulator jest juz jedna noga w grobie a auto pali prawidlowo. Warto by bylo sprawdzic przeczyscic kostki na wtryskiwaczach i na listwie paliwowej.

Edited by matoslaw

A co myślicie o takim teście jak po niżej bo jestem za granicą i wątpię by ktoś chciał mi tu robić testy w sklepie co innego w kraju .

A i jeszcze jedno posiadam miernik  op com techa jak by to pomogło w diagnozie problemu .

Kostki sprawdzałem około 2 miesiące temu przy wymianie pompy  wysokiego ciśnienia.

Największy problem jest gdy postoi dzień i noc trzeba wykonać 2 próby odpalenia by zapalił  .

Edited by MENTNY

A u mnie dalej problem z odpaleniem Ale tylko czasami. Wcześniej po dłuższym postoju bez problemu A teraz to różnie. Stało mi się tak również u mechanika który odlączył  czujnik temp i auto od razu zapalilo! No i stwierdził że to czujnik. Wczoraj to wymieniłem A  dziś problem się powtórzył. Odlaczylem czujnik i auto odpaliło, co to może być....???? Ma ktoś pomysl??

Po odłączeniu czujnika komputer nie widzi temperatury silnika i podaje maksymalną dawkę paliwa i załącza świece. Nie zaszkodziło by sprawdzić kondycję wtrysków czyli sprawdzić korekty i test przelewowy

To nie ja  to moja kobieta zapomniałem jej powiedzieć by zaczekała aż zgasną kontrolki nie rozumie jak w największym obciążeniowe kolegi touran diesel pali na cyk od razu bez czekania a jest starszy 3 lata.

11 godzin temu, MENTNY napisał:

Tak odpala po 6 godz

A po całej nocy było by gorzej a drugi film po odpaleniu.

Nie jest zle.Akumulator daje rade.Przy odpaleniu napiecie spada do 10v wiec jest ok.Gdyby spadalo nizej to mozna by winic baterie. Z tego co widze to rozrusznik slabo kreci.Silnik Diesla potrzebuje obrotow aby sprawnie odpalic. Moze to byc wina nie tyle co samego rozrusznika a przewodow. Najlepiej przeczysc wszystkie polaczenia plusowe alternatora,rozrusznika i polaczenia masowe.Jak nie bedzie poprawy to rozrusznik do regeneracji.

A i sprawdzil bym jeszcze jak pali po odpieciu czujnika temperatury plynu.

Edited by matoslaw