Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

lotusso

pokrętła panelu climatronica VC - chromowane ringi

Recommended Posts

Witajcie. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie lekka modyfikacja wyglądu pokręteł climatronica w VC. Fajnie by było mieć chromowane ringi, pierścienie, obwódki jak zwał tak zwał.

Z racji że mam inne radio 2DIN z chromowanym pokrętłem wg mnie fajnie by to współgrało. A więc potrzebuję jedno duże pokrętło i dwa małe. Wydaje się, że z tym dużym środkowym nie powinno być większego problemu bo takie oryginalne pokrętło opla z chromem było np. na radiu Antarze przedlift (2006-2010). Rozmiar raczej ten sam więc pozostaje kwestia zakupu używanego radia w sensownych pieniądzach.

Please login or register to see this image.

/monthly_2019_02/304298420_radioantara.png.80805290779451ef0da24bcd6fdb188d.png" />

Pytanie skąd wziąć te mniejsze pokrętła? Macie jakieś pomysły w jakich autach opla mogły być takie średnice pokręteł z chromami? W Antarze przedlift jest tylko jedno z chromem ale na oko jest za duże. W Antarze polift wszystko wygląda już inaczej i te pokrętła mogą być bardziej zbliżone jeśli chodzi o średnicę ale raczej by nie podeszły jeśli chodzi o konstrukcję.

Please login or register to see this link.

598260362_antarapanelpolift.jpg.db9a9275c7ae5fb44bdcd7af897924be.jpg

Kojarzycie w jakich autach Opla z tego okresu były jeszcze pokrętła z chromami, żeby konstrukcyjnie podeszły? Może w jakichś bogatszych wersjach Zafiry, Astry?

Edited by lotusso

Z astry H nie pasuje średnica tego pierścienia chromowanego. Na oko wydawało się być ok, a jednak nie do końca.. swój chrom w radiu mam pomalowany w czarny połysk. 

Please login or register to see this image.

/monthly_2017_10/20171016_170453.jpg.5c967c47b7382a754acb83e01e4a55f9.jpg" alt="20171016_170453.jpg.5c967c47b7382a754acb83e01e4a55f9.jpg" />

A więc środkowe pokrętło climatronica podpasowalo od zafiry z automatyczną klimatyzacją (pokrętło z chromem bez wskaźnika). Natomiast małe pokrętła będą od insigni. Na razie zrobiłem jedno, dzisiaj przyszło drugie, jutro założę. 

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this quote.

Dobrze to siedzi :ok:

No i już zameldowały się wszystkie pokrętła z chromem. 😎

No i elegancko siadło ;) to środkowe z zafiry z jakich dokładnie lat? Bo też zamówię i pomaluje w czerń żeby pasowało do reszty :D 

Pasuje wszystko czy trzeba przerabiać mocowanie

Posted (edited)

Jeśli chodzi o Twoje pokrętło to lepiej jakbyś załatwił sobie takie samo jak masz w radiu. To u mnie jest od astry H / zafiry B i jak widać jest głębsze / bardziej wystające. Pytanie co to za radio masz, że jest tam ten chrom? Bo w VC nie widziałem takiego. A też u mnie by bardziej takie pokrętło pasowało. 

Edited by lotusso

Posted (edited)

Niestety, trzeba chwilę porzeźbić. Wkłady na których trzymają się oryginalne pokrętła Vectry zostają bez zmian. Pokrętła od insigni łatwo obrobić od środka zwykłym tapeciakiem i dopasować, są miękkie w obróbce i trzeba się pozbyć wypustek. Po tym zabiegu trzeba nałożyć je na te środki od VC. Pokrętła od insigni to te większe od radia cd300, cd400. Potrzebne dwa panele od insigni, jakieś grosze na olx. Większe pokrętło sprawiło więcej problemów, musiałem je potraktować od środka pirografem, wypalarką do drewna. Jest ok, siedzi sztywno ale na mój gust fajniej, jakby było pokrętło od radia, takie jak ma kolega @Gucio71. Z tym musiałbym się jeszcze pobawić żeby weszło głębiej. Ale ogólnie i tak efekt przyzwoity. 

Edited by lotusso

Posted (edited)

Jak chcesz takie jak od radia to szukaj z astry h z radia. W AH były wersje z błyszczącym chromem i matowym. A całkiem mozliwe ze p&p podpasuje z klimatronika z ah lub zb

Edited by patryk-84a

Już poprawiłem to środkowe od AH/ZB. Teraz już nie wystaje, wręcz jest na równo z tymi od insigni. 

Dla zainteresowanych można się postarać żeby mieć to mniejsze pokrętło z chromem w radiu. Trochę przerobienia mocowania od środka i dałoby radę. Na pewno kołnierz do zeszlifowania żeby nie wystawalo mocno. Jest też troszkę większe ale jakby komuś się zamarzylo wymienić też to duże w radiu, np od astry/zafiry + wszystkie w climatronic to łączny efekt byłby niezły. 

Posted (edited)

Zawsze mozna wymienic impulsator na taki ze scieta oska. Ale wg mnie to z isi juz za bardzo odstaje i zaslania podświetlenie.

Edited by patryk-84a

Sprawdzałem u siebie da radę założyć na potencjometr wszystko działa poprawnie tylko zasłania całkowicie podświetlenie i zrezygnowałem z tego.

To faktycznie w takim razie nie ma sensu.