Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Szyba się krzywo podnosi. Nie podnosi się do końca.

majowy
 Share

Recommended Posts

Witam,

Moje auto Vectra C Kombi 2007r. Szyby sterowane elektrycznie.
Dziś przy opuszczeniu szyby od strony kierowcy i próbie ponownego podniesienia spotkała mnie niemiła niespodzianka.
Szyba na wysokości jakoś 1/4 zaczynała ponownie automatycznie zjeżdzać w dół. Na początku pomyślałem, że to jakiś lód lub coś innego, ale nic z tego.
Wygląda na to, że szyba nie podnosi się od strony lusterka. Tak jakby spadła z jakiejś prowadnicy lub puścił jakiś zaczep.
Nie słyszałem żadnego odgłosu pękania czy łamania się plastiku itd.

Panowie... Koledzy... Czy ktoś miał taki przypadek? Czy możecie pomóc i podzielić się swoją wiedzą jak to do tego podejść i to naprawić?

Dziękuje z góry za odpowiedzi i pomoc!

@Cretux orietntujesz się może jakie tam jest mocowanie tego mechanizmu do szyby? Na jakieś plastikowe spinki czy jakoś inaczej?
Widziałem na YT jak typ wyciągał szybę z VC i były w niej 2 otwory.
Póki co, to kumple w pracy pomogli mi unieść szybę tak, żeby się do końca dosunęła. Wiadomo... Jest zima. Musieliśmy szybie bardzo pomagać i kombinować.

Nie podpowiem, bo nie widziałem. A VB kolega zmieniał mechanizm jak mu auto sprzedałem. Tez u mnie jedna strona się podnosiła, a druga od strony lusterka nie chciała. Trzeba było ręką pomagać. Po wymianie mechanizmu wszystko było ok. Wiem, że musiał rozwiercać nity, bo w oryginale było zanitowane i dawał śruby. Czy w VC jest tak samo, to nie potwierdzę.

Tak jak myślałem. Ramię nie pękło, bo nie było słychać żadnego dźwięku, który na to by wskazywał.
Pekła mała plastikowa spinka, która jest zatrzaśnięta na końcu ramienia i jeździ w szynie.
Może to maleństwo można wymienić. Mam taką nadzieję, bo wtedy może uniknąłbym wymiany całego mechanizmu.
Panowie @peja71 i @Cretux można znacie kogoś na forum, kto by dysponował takim mechanizmem. Nawet uszkodzonym...

IMG_20190213_183929.jpg

IMG_20190213_183957.jpg

IMG_20190213_184021.jpg

Wiem że ten ślizg jeszcze nie dawno był dostępny w ASO,ale nie wiem czy nie lepiej wymienić cały mechanizm na sprawny.Ten mały ślizg jest nitowany takim nitem zaklepywanym

Właśnie tego się obawiałem... Pomyślałem, że połowa tego ślizgu powinna być na tym końcu ramienia mechanizmu. To chyba właśnie jest tak to zrobione, że najpierw wkładali tą połówkę na tą końcówkę ramienia, a potem na jakiejś prasie zaklepywali. Super rozwiązanie... Wspaniałe... Tylko im przyklasnąć. Element taki narażony na naprężenia musi się kiedyś "zmęczyć". Chyba zostanie tylko wymiana całego mechanizmu... Ech...

Edit:

Na aukcji znalazłem taką prowadnicę i ten plastikowy ślizg na niej wygląda na cały.
Ciekawe czy ucięli tą końcówkę ramienia czy jakoś to się da zdjąć bez uszkodzenia.

fc3ce224f49b5a8ba28bdf971bd92850.jpg

Edited by majowy
Poprawka

• 1 month later...

Witam!

Odświeżę temat. Na dworze ciepło i wiosna. Wziąłem się za robotę przy naprawię mechanizmu. Próbowałem wymienić ten plastikowy ślizg. Szlifierką spiłowałem stary nit i zastąpiłem go śruba. To niestety nie zdaje egzaminu. Szyba podnosi się do końca, ale na samej górze robi się szpara. Postanowiłem kupić nowy mechanizm. Koledzy, orientujecie się w jakiej pozycji ustawić mechanizm, żeby jak najlepiej go wyjąć, a następnie w jakiej pozycji ustawić nowy, aby też jak najlepiej było go zamontować? Za cenne porady z góry dziękuję. Pozdrawiam!

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• 4 weeks later...