Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

prośba o wycenę stłuczka

Grau
 Share

Recommended Posts

Proszę o wycenę. Szkoda z oc sprawcy

lampa zaczela parowac, zderzak walniety i blotnik zarysowany, zderzak z czujnikami parkowania

51585708_530385814036689_8533428705173700608_n.jpg

48 minut temu, Grau napisał:

Proszę o wycenę. Szkoda z oc sprawcy

Czytałeś inne tematy n/t wyceny jak to wygląda ?

jak poleci z aso to sprawca nie będzie chciał tyle zapłacić. Wtedy poszkodowany będzie musiał uderzać do ubezpieczyciela, a oni tym bardziej tyle nie zapłacą od ręki, bo samochód już od dawna nie był w aso serwisowany (to moje założenie). I skończy się sądem. 

Chcesz zarobić robisz sam po kosztach nie chce ci się bawić robisz bez gotówkowo w warsztacie jak będą chcieli oczywiscie. Tak jak ja ostatnio thali 2002 bez gotówkowo robilem błotnik i bok. Bo szkoda całkowita była jak bym sam robił  to bym się najezdzil  za częściami itp. i ledwo co by starczyło znajadz życie. Zabacz po ile błotnik po ile są czujniki ile zderzak malowanie itp. Podlicz to czy sam jestes wstanie zrobić czy musisz do kogoś wstawać. I zastanów się co wolisz czy jeździć i kombinować czy zakład i nic cię nie interesuje . 

3 godziny temu, chalabala napisał:

jak poleci z aso to sprawca nie będzie chciał tyle zapłacić. Wtedy poszkodowany będzie musiał uderzać do ubezpieczyciela, a oni tym bardziej tyle nie zapłacą od ręki, bo samochód już od dawna nie był w aso serwisowany (to moje założenie). I skończy się sądem. 

Jak oddajesz do aso to już twój ubezpieczyciel martwi się ściąganiem pieniędzy z ubezpieczenia winnego

Dnia 10.02.2019 o 13:10, Rahai napisał:

Jak oddajesz do aso to już twój ubezpieczyciel martwi się ściąganiem pieniędzy z ubezpieczenia winnego

a to nie jest to przypadkiem uzgadniane z ubezpieczycielem sprawcy kolizji (oc sprawcy)? 

Przed chwilą, chalabala napisał:

a to nie jest to przypadkiem uzgadniane z ubezpieczycielem sprawcy kolizji (oc sprawcy)? 

Nie wiem jak we wszystkich ubezpieczalniach ale w PZU miałem zagwarantowana naprawę w aso chyba ze byłaby to szkoda całkowita.

mysle ze wszędzie tak jest, a jeżeli ubezpieczyciel sprawcy nie będzie chciał zapłacić to wtedy twój ubezpieczyciel się sądzi a nie ty

Jest tak możesz  samemu i ubezpieczyciel wypłaca ci pieniadze i sam naprawiasz gdzie chcesz i jak lub wstawiasz do warsztatu i robisz bez gotówkowo a czy to jest ASO czy nie to nie ma nic to gadania. I w tym drugim przykładzie zakład który naprawia urzera się z ubezpieczycielem o wypłatę kasy dla siebie. Jest jeszcze jeden przykład jak sprawca idze do sądu że to nie jego winna a masz AC możesz robić na swoje ubezpieczenie a jak sprawa pozytywnie się skończy twój ubezpieczyciel występuje o zwrot kosztów do tamtego ubezpieczyciela. Coś jeszcze chcesz wiedzieć??? 

Może być taki problem, że jak odda auto do warsztatu, auto naprawią, a kasy nie dostaną, to auta mogą nie wydać, dopóki nie otrzymają przelewu. Nie wiem jak w tej chwili to wygląda, ale w przeszłości słyszałem o takich przypadkach.

A interesuje nas jak masz zawartą umowe na jakie części czy zamiennik lub oryginał. A czy to będzie ASO czy nie to ma znaczenia! Po drugie czy masz udział własny w naprawie bo czasem też tak jest. Wszystko zależy od warunków umowy! 

1 godzinę temu, Rahai napisał:

Nie wiem jak we wszystkich ubezpieczalniach ale w PZU miałem zagwarantowana naprawę w aso chyba ze byłaby to szkoda całkowita.

mysle ze wszędzie tak jest, a jeżeli ubezpieczyciel sprawcy nie będzie chciał zapłacić to wtedy twój ubezpieczyciel się sądzi a nie ty

A twojego ubezpieczyciela nie interesuje nic tak naprawdę jeśli to nie jest twoja winna. PZU reklamowa Lo się kiedyś że jak masz OC unich to możesz zrobić samochód  jak nie jest twoja winna. Ale jest chaczyk i trzeba czytać OWU dokładnie. Naprzyklad  Link 4 przy AC masz udział własny nawet 1,5 tys i  powyżej tej kwoty ci zwrócą jak zgłosisz szkodę a jak zmiescisz w tej kwocie to sam zapłacisz i zniżki poleca taki bajer. 

Edited by wll2311

Ja w tamtym roku robiłem na bez gotówkowo lipiec i kasę dostali w grudniu dopiero. To jest twój samochód i to ich interes żeby kasę dostali a nie twój. 

Jeszcze pytanie jak długo możesz być bez samochodu, bo według mnie to szybciej będzie znaleźć w kolor lub dać do lakiernika i samemu wymienić lampę..