Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Centralny zamek drzwi tylne brak reakcji


Kubencjusz
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem z centralnym zamkiem w Viki C poliftowej. Wszystko zaczeło się od próby wymiany siłownika klapki wlewu paliwa, zdemontowałem siłownik  i próbowałem go ruszyć ręcznie po czym nacisnąłem zamykanie na pilocie, silownik wysunoł się ale po próbie otwarcia już żadnej reakcji, od tamtej pory przestały się zamykać i otwierać drzwi tylne, po rozebraniu siłownika podłączyłem na krótko pod prostownik, pobierał bardzo dużo prądu, powodował pewnie zwarcie w instalacji. W REC u brak bezpiecznika 20. Na forum wyczytałem że są wersje że bezpośrednio idzie wiazka na przekaźnik. Zdemontowałem cały ten REC na jego odwrocie wszystkie przekaźniki sprawne. Po odłączeniu cima i wypięcia Aku dalej to samo. Ma ktoś jakiś pomysł od czego zacząć. Z góry dziękuje

 

IMG_20190207_222639.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wymieniłem właśnie już na sprawny i lipa, brak napięcia na stykach a oprócz tego te drzwi tylne. Nie potrzebnie grzebałem przy tym starym, tylko się dziwię że był wpięty i nie powodował nic, a jak go ruszyłem zaczeły się cyrki. Najgorsze jest to że to auto żony i nie podoba jej się ręcznie zamykać drzwi tylne

Link to comment
Share on other sites

Bezpieczni FR20 i przekaźnik o którym wspominasz dotyczy wersji z kierownicą po prawej (tak wynika ze schematów TISa).

Dla kierownicy po lewej stronie sterowanie zamkami odbywa się przez BCM (moduł kontroli nadwozia).

Ja bym zrobił następujące kroki, żeby znaleźć winowajcę:

1. Jak masz możliwość podpiąć kompa i zobaczyć czy BCM nie wypluł błędów dotyczących zamków

2. Sprawdził czy wiązka nie jest uszkodzona (w astrze i zafirze potrafiła przetrzeć się na połączeniu nadwozie - drzwi) szczególnie, że za sterowanie bębenkami odpowiada jeden kabelek.

Połączenie BCM -> zamek wygląda następująco:

BCM PIN 78 -> złącze X1 (duże złącze pod lewym dolnym panelem przy nogach kierowcy) PIN 68 -> gniazdo z nadwozia PIN 7 (tak samo dla L i P) -> wtyczka z drzwi PIN 12 (tak samo dla L i P) -> wtyczka zamka PIN 2 (tak samo dla L i P)

Możesz przejrzeć bezpieczniki w kabinie (lewa strona deski rozdzielczej widoczne po otwarciu drzwi) F7, F9, F12 ale tutaj nie ma dedykowanego bezpiecznika do zamków.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje koledze Elbarthez, problem rozwiązany, przepalony bezpiecznik w kabinie F7. Dodam jeszcze ze nie sądziłem że akurat ten bezpiecznik ma wpływ i nawet nie luknołem. Może komuś przyda się  więcej informacji, więc  prace pozpoczołem od przewód, z BCM pin 78  -> 12 pin złącza drzwi, prawe i lewe ( oraz blokada klapki przewód czarny z czerwonym paskiem) następnie BCM pin 20 -> 11 pin złącza drzwi prawe i lewe (oraz blokada klapki przewód czarny z żółtym paskiem ) oba te przewody sterują siłownikami obu drzwi i blokady klapki paliwa. Sterowanie działa na zasadzie zmiany polaryzacji właśnie na tych dwóch przewodach. Na zdjęciu 1 Przewody BCM na 2 złacza drzwi tył i na 3 złącze siłownika klapki. 

IMG_20190210_150101.jpg

IMG_20190210_144357.jpg

IMG_20190210_144506.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP