Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

SWAP czy remont silnika Z2.2SE Vectra B Zender

L3itoPL
 Share

Recommended Posts

Witam , to mój pierwszy post na grupie więc proszę o wyrozumiałość :D. A więc potrzebuję porady kogoś bardziej doświadczonego w oplach. Mianowicie zakupiłem Opla Vectrę B Zender z silnikiem Z22SE nadającym się do grubszego remontu ( podejrzewam uszczelke pod głowicą i zapieczone pierscienie) silnik od nowości w samochodzie(240k przebiegu)a slyszalem , że 2.2 Zender to rzadkość. Zastanawiam się czy remontować czy zrobić swapa na 2.0 lub 2.5. Chciałbym się dowiedzieć  jak tam z kwestią skrzyni od 2.2 i łap silnika , czy ktoś tak robił i czy ma to w ogóle sens. Z góry dziękuję za porady ;)

Jestem wyrozumiały i zwracam uwagę, żebyś nie pisał tych samych tematów. Jak ktoś będzie wiedział, to się odezwie. A co do SWAP, to warto zapytać Kolegę @Rafalg O Zender'a pytaj Kolegę @sokoli_majster

Czwgo nie zrobisz bedzie swoje kosztowalo, najlepiej naprawic silnik ktory jest oryginalnie.w aucie

5 godzin temu, Cretux napisał:

O Zender'a pytaj Kolegę @sokoli_majster

Ooooo... dziękuję za przypomnienie :D czuję się wyróżniony

W kwestii silnikowej to zgadzam się z kolegą Rafałem, remontować to co się ma. W końcu te 147 koni (jak będą żywe) fajnie jeżdżą. Co do kwestii Zendera to owszem wychodziły z takimi silnikami. Swego czasu jak szukałem na niemieckim portalu to same takie Zendery były. Z tego co się orientuję, wersji Zender nie było tylko z silnikiem 1.6

Jeszcze nie było zenka z conajmniej 3 silnikami benzynowymi w oryginale X18XE X20XEV X25XE i X17DT 😉.

Robić czy nie robić silnika koszt zawsze jakiś będzie,jakiej opcji nie wybierze,pytanie czy auto dla siebie na lata?czy zrobić i sprzedać?

Jak auto na lata i dla siebie,to bym się pokusił na 2.5😁 więcej roboty ale można kupić dawcę i przeszczepiać tylko warunki jakieś potrzebne.

Wiadomo remont obecnej jednostki jest najrozsądniejszy.

Co uznasz za słuszne to zrobisz.

Ja bym proponował remont, bo sprawne 2.2 jedzie przyzwoicie, a 2.5 fajny silnik, ale tyłka nie urywa, a znaleźć zdrową jednostkę w rozsądnej cenie graniczy z cudem. Szczególnie że jedną osobę swap na 2.5 tutaj już pokonał i jego auto.