Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bixenon AFL nie skręcają soczewki a doświetlanie pobocza działa.


Buju20
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jakiś czas temu kupiłem Vectrę C kombi z bixenonami afl. Na desce migała kontrolka dotycząca bixenonów. Po podłączeniu op-coma wyświetla się błąd B1462-00 - Zablokowany włącznik prawego dynam. światła jazdy po łuku. Przy odpalaniu auta bixenony robią test, który czasami przechodzą (nie wyświetla się kontrolka, nie ma błędów), a czasami wywala błąd. Dodam, że błąd wyświetla się w momencie zablokowania soczewki do wewnątrz (tak zostaje i nie wraca). Niekiedy jest tak, że kończą robić test, soczewki ustawiają się odpowiednio a i tak wywala ten sam błąd. Pojechałem do serwisu lamp do Lubonia. Panowie wymienili mi silniczek do skrętu soczewki. Przechodził test, soczewki się ustawiały, doświetlanie pobocza działało do 40 km/h, ale soczewki nie skręcały powyżej tej prędkości. W czasie drogi powrotnej snop światła nie zmieniał swojego kierunku. Xenony stały jak wryte. Parę dni temu w czasie jazdy po mieście zaczęło wyłączać się doświetlanie i wywala ten sam kod błedu.

Przypuszczam, że poprzedni właściciel coś grzebał w lampach, bo specjalnie kupił sobie program. Czy jest możliwość wyłączenia funkcji skręcania soczewek, a doświetlania pobocza nie? Często Panowie piszecie że, po wywaleniu błędu afl światła przechodzą w tryb awaryjny i się opuszczają. U mnie po wywaleniu błędu tak się nie dzieje. Sprawdzałem vaux comem i mam wgrany index 001 05. To jest dobry index? Lampa najczęściej nie domaga jak jest ciepło (wywala błąd). Jak temperatura spada około 0 stopni błąd wywala znacznie rzadziej. Ale system i tak jest upośledzony bo nie działa tak jak powinien - soczewki nie skręcają. Pomożecie???

Edited by Buju20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...
UP