Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Bicie powyżej 120km/h

blondyn
 Share

Recommended Posts

Witam.  Od października borykam się z problemem bicia/trzęsienia kierownicy powyżej 120km/h a im wyżej tym gorzej. Problem pojawił się na 16 lato lecz na 15 zima występuje dalej.. Koła były wywazone, wszystko okej, podmienione koła od innej Vectry zima i dalej to samo.. 

Byłem na podnośniku, wrzucony 2 bieg i widać było jak delikatnie przeskakuje nawet czułem to siedząc w aucie... Wymieiona została nawet lewa półoś lecz dalej to samo. Sworzeń lewy ma mały luz i bd wymieniony w sobotę lecz ty sworzeń wachacza ma aż taki wpływ? Drążki, końcówki itp w idealnym stanie nic nie lata.. 

Możliwe że wejście w skrzyni na półoś jest zje***e? Gdzie dalej szukać? Sworzeń ma luz od około 2 tyg a dzieje się tak od października.. Czuć drgania na fotelach przód oraz trzęsie trochę autem... 

Poduszki silnika? Skrzyni? Proszę o porady co i gdzie jeszcze szukać.. 

Tarcze hamulcowe jak będziesz miał krzywe, to będzie biło. Jak piasty ? Zawieszenie całe sprawdziłeś pod kątem luzów ?

Piasty z lozyskiem nie mają żadnych luzow nie latają ani ich nie slychac. 

Zawieszenie sprawdzone całe przód nic prócz sworzeń wachacza lewy

Tarcze były wymieniane w sierpniu 2018 odrazu po kupnie auta.. W sobotę wymienię sworzeń wachacza, lecz mechanik mówił że to nie miałoby aż takiego wpływu na bicie/trzęsienie kierownicy. Tarcze przekażę aby zobaczył ew kupię nowe tarcze z TRW. 

Już sam nie wiem co gdzie szukać. Albo zmienię mechanika.. 

Mam to samo. zaczyna się przy 120 na godzinę przy 140 trochę mniej ale nadal bije. Nie jest to jakieś ogromne bicie lecz czuć to na kierownicy. Tarcze i klocki mam nowe, mam nadzieję że to złego wyważenia i przy zmianie na lato będzie już okej. 

Powodem takiego bicia może być lekka zbieżność lub rozbieżność? Jak jadę szybciej to bardzo bardzo minimalnie ściąga mnie na prawo. U mnie akurat dzieje się tak w vectrze c

Szperałem trochę w internecie i ktoś miał taki sam przypadek, dopiero za trzecim razem podobno dobrze mu wyważyli wszystko i problem ustał.

Edited by Rahai

9 godzin temu, blondyn napisał:

Tarcze były wymieniane w sierpniu 2018 odrazu po kupnie auta..

Jak kiedyś brat do renówki dał nowe tarcze to pojawiło się delikatne bicie na kierownicy.Po delikatnym przetoczeniu tarcz na tokarce bicie znikło.Tak że nowe też mogą mieć wady... .

@blondyn miałem objawy jak ty, pojechałem dzis wyważyć dwie przednie opony i bicie ustąpiło. Ktoś wcześniej złe wyważył i miałem 40 gram braku.

chlop co mi to robił dzis mówił ze takie coś mogą powodować tez jakiekolwiek luzy 

Edited by Rahai