Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ubezpieczenie AC na Vectrę/Signum

Recommended Posts

Witam. Za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie mam OC i AC, dotychczas ubezpieczalem w PZU, ale Signum z 2005r wycenili mi na 9200zł, a koszt ubezpieczenia OC i AC przekracza 2000zl. Jak to jest u Was, czy w ogóle ubezpieczacie AC? Jakiego ubezpieczyciela polecacie, żeby nie był problematyczny w przypadku likwidacji szkody, żeby wartość pojazdu była wyższa, a cena ubezpieczenia znośna.

Mam 21 lat, w pzu mi drożej wychodzi niż np w axa, ale różnica to około 300 zł. Za to porównując do innych ubezpieczalni to można się złapać za głowę, jak w ty axa za oc płacę około ~1450 zł rocznie to jak pokazali mi coś typu aviva wychodziło po 2/3 tysiące 

5 godzin temu, matoslaw napisał:

Kupowanie tak  staremu autu jakim jest VC Sig AC nie ma finansowego sensu.

Popieram aczkolwiek samemu posiadam mini AC (kradzież, szkoda całkowita). Za OC i to "AC" płacę niecałe 1100zł w MTU.

Osobiście mam Signuma w PZU pełny pakiet za 1400 z groszami tyle że mam dodana żonę jako współwłaściciela. Natomiast planuje zakup Zafirki i jak sprawdzałem składkę za całość (rocznik 2010) tylko na mnie to wyszlo taniej niż za Signuma. Wracając do tematu miałem szkodę z szybą przednią- poszło z AC ze strony PZU pozytywnie tylko warsztat się obijał bo nie dali znać że dostali szybę i żeby zgłosić się na wymianę

Ja mam dopisanego ojca, który ma pełne zniżki, zero szkód pojazdy ubezpiecza w PZU ponad 20 lat. Ogromne znaczenie ma miejsce zameldowania właściciela.

Dnia 31.01.2019 o 10:16, Gepard_G napisał:

Mini jeszcze ma jakiś sens natomiast pełne totalnie mija się z celem.

Nic dodać nic ując

1 godzinę temu, michalm83 napisał:

Raczej to każdego indywidualna sprawa. Ja mam AC i moim zdaniem nie jest to bezsensowny wydatek.

Jestem tego samego zdania, te 700 czy 800zl na rok wolę zapłacić niż myśleć, że jak nie daj Boże gdzieś przywalę i uszkodzę dwa reflektory bi-xenonowe to dopiero wtedy by nie było sensu naprawiać auta gdybym nie miał AC.

@michalm83 swoją drogą mogę wiedzieć w jakiej firmie masz ubezpieczone auto i na jakich warunkach? Ja dzwoniłem do Axa, t mogą ubezpieczyć nawet na 20k, ale później czytałem opinie, że są problematyczni przy szkodzie.

Tylko zwróć uwagę ile jeszcze składka u takiego ubezpieczyciela wyniesie. To nie działa tak, że tu zapłacisz tyle samo co tam. Tylko że tam auto wycenią na 10tys a tam na 20tys. Przy Insignii rozbieżności w wycenie auta jest nawet około 20 tysięcy (zależnie od ubezpieczyciela, nie wiem gdzie są różnice w wycenie, ale parę osób to też potwierdziło) i albo bierzesz na klatę że dostaniesz zaniżoną cenę albo dopłacasz do ubezpieczyciela który wycenia to auto na faktyczną cenę jaka na rynku jest. Tylko tutaj te najtańsze mini AC z OC kosztuje przeszło tyle co twoje pełne.

Jak ktoś chce mieć zabezpieczenie to tego nie neguję. Jednak ekonomicznie to nie jest uzasadnione w przypadku auta w tym wieku, którego część na rynku wtórnym najwyższe nie są.

Edited by Gepard_G

• 4 weeks later...

Myślę, że dużo tutaj zalezy od wartości samochodu. Sam ubezpieczam aktualnie swoje auto, bo jest to raczej nowszy model. Ale jak jeździłem starym, którym raczej nikt by sie nie zainteresował to nie ubezpieczałem. Uważam, ze warto jest wykupić ubezpieczenie ac dla swiętego spokoju. Może się wydawać drogie, ale w porównaniu do innych krajów ue w Polsce ubezpieczenie nie jest tak dramatycznie drogie. O wiele droższe są ubezpieczenia na przyklad w UK. 

Ze swojej strony polecam Compensę  https://www.compensa.pl/ Duże towarzystwo, nie robi nigdy problemow przy wypłacie odszkodowania. 

Edited by bit1

W zeszłym roku płaciłem 920zł za OC+mini AC. W tym roku wziąłem już samo OC i wyszło mnie 590zł 🙂

Lublin, 30lat, prawko od 12lat, jedna szkoda 4 lata temu. Żadnych współwłaścicieli.

W tym roku Link4.

Signum 2008r

Nie jest źle 🙂

Przeszedłem do Warty, za OC+AC+NNW assistance do 100km zapłaciłem niespełna 1200zł. Auto ubezpieczone na 15 tysięcy, bez udziału własnego, ochrona zniżek z OC do 5 tysięcy.

Mazowieckie, 25lat, prawko od 7lat, jedną szkoda z AC 5 lat temu, tata jest współwłaścicielem.

Dorzucę kilka moich groszy do tej dyskusji...Mój sig ubezpieczony jest w ergo hesti, OC + AC+ NNW + assistance + szyby + opony.... i płaciłem koło 1700 pln (2006 rok prawie 300 tyś przebiegu) ( 12 lat prawko, żona, dziecko, brak zdarzeń, dodatkowe ubezpieczenie na życie i mieszkania też w Ergo)

Jak czytam, że "AC" nie ma sensu to biję się w czoło... swojego życia czy mieszkania/domu też nie ubezpieczacie? cóż z tego, że ubezpieczyciel wyliczył wartość mojego auta na 14 tyś... jak w przeciągu ostatnich lat wsadziłem w niego dużo dużo więcej?(fakt moja decyzja ale nie jestem jedyny co doinwestował w taki sposób samochód) Chyba, że wasze fury tylko tankujecie a innych kosztów nie ponosicie i macie wyrąbane na to czy po dzwonie pójdzie na złom i nie dostaniecie żadnej złotówki. Co gorsza jak nie z waszej winy ktoś przywali i ubezpieczyciel wyceni auto do kasacji bo wartość naprawy przewyższy wartość auta.... i dostaniecie 3 tyś (bo reszta to wartość pojazdu tfu złomu)

I chcecie mi powiedzieć, że dostaniecie (o ile dostaniecie) np. 3 tyś za swoją furę i co z ta kasą zrobisz? kupisz kolejną vectre/sigum? przecież za to ciężko będzie seicento kupić a co dopiero  vectre/siga w sensownej kondycji... a i tak na start pewnie z 5 tyś do wsadzenia...

Przykładowo walę bocznie w drzewo bo omijam łosia albo z racji zamyślenia wymuszam komuś pierwszeństwo i wali mi w bok.... to przyjemniej "odzyskam" jakikolwiek grosz poza "cena złomu". Nie mam możliwości trzymania auta pod blokiem i sprzedawania go na śrubki aby jak najmniej stracić na tym "interesie".... a na pieniądze ciężko pracuje i „utrata 20 tyś” z budżetu domowego jest dla mnie odczuwalna.

Płacąc samo OC przykładowo za te 800 zł  vs  OC + AC 1600, Wychodzi na to, że płacąc 800 zł  i zakładając się z ubezpieczycielem o to czy w ciągu roku nie będziecie mieć stłuczki/wypadku  daje Wam gwarancje, że po stłuczce dostaniecie np. 8 tyś zł chyba opłacalny zakład? nawet w STS takich zysków nie ma....

A oszczędzając te 800 zł w skali roku czyli te 67 zł miesięcznie chyba nie warto nie mieć nic vs 8 tyś w razie niemiłego zdarzenia  Ludzie więcej na fajki czy alkohol wydają....już nie wspominając o naszych kobietach na kosmetyczkę czy perfumy/kosmetyki... :)

W dzisiejszych czasach gdzie "pieniądz rządzi światem" trzeba go bardzo szanować i to bez względu na to czy ledwo wiążesz koniec z końcem czy z miesiąca na miesiąc kupka rośnie….bo dziś jest a jutro może go nie być.... uważam, że wydawanie pieniędzy na ubezpieczenie to nie jest strata pieniędzy lecz inwestycja na moment w którym będzie nam ciężej.

Bo jak to mówi stare przysłowie...."wszystko jest dobrze, póki jest dobrze, a jak trwoga to do Boga"

Jeżeli kogoś uraziłem – nie miałem takiej intencji. Po prostu jestem osobą myślącą, która woli przepłacić parę zł a nawet je stracić lecz spać spokojnie i żyć w świadomości, że w razie problemów/zdarzeń losowych dostanę rekompensatę za utrate mojego mienia.

Ja za OC+AC+NW+SZYBY+HOLOWANIE BEZ LIMITU KILOMETRÓW 1670 w PZU ( kombi 176 tys. 2005 Warszawa). I się nie martwię jak coś się stanie, tylko dzwonię. I to jest ten plus. 

To mało płacisz, mi wyliczyli 2192 w PZU. 2005r, 195 tysięcy. Na jaką wartość pojazd masz ubezpieczony?

Edited by adrian_-_

Na około 13tys tylko ja mam wszystkie zniszki. Ubezpieczalem w lipcu tamtego roku.

To faktycznie trochę  więcej ale jak ja to mówię ubezpieczysz i śpisz spokojnie taka moja opinia. Ja mam dwa samochody i zawsze raz w roku laweta mi się przydaje bo coś się zepsuje. Odpukać Vectrunia jeszcze nie potrzebowała i niech tak zostanie. 

Gust, zdanie i cztery litery każdy ma swoje. Pieniądze (z zasady) też ma swoje i to indywidualna kwestia co z nimi robi. Co jest racjonalne a co nie jest to też indywidualna gestia. Tym bardziej uzasadnianie tego typu argumentów na podstawie aut które nie mają wysokiej ceny. Tak samo bez sensu porównywanie ubezpieczenia domu do AC auta, gdzie wartość tego pierwszego jest X razy wyższa.

• 2 months later...

Ja zgodzę się z @Leszek__J w 100%. Mam jakiś full pakiet w AXA - wychodzi 1900/rok. Samochód jest wyceniony na 13k - ja wyceniam go na 20k. Mam ponad 300kkm i to bardzo zaniża wycenę ubezpieczalni, ale w przypadku szkody zawsze jest to 13k, a nie 20k w plecy. A ~100/msc nie robi wielkiej różnicy w przypadku szkody całkowitej. Pomijając ile pieniędzy pakujemy w swoje samochody z dnia na dzień :)

A propos AXA, to chyba nie czytałeś opinii o tej firmie. Właśnie ja szukając ubezpieczyciela wpisałem swoje dane w jakiejś porównywarce i to właśnie z Axa zadzwonili do mnie jako pierwsi i mieli super oferty, signum z 2005r mogli mi ubezpieczyć na 18k. O kwocie składki dokładnie nie pamiętam, ale nie chciałem podejmować od razu decyzji i poprosiłem o telefon na drugi dzień, a w międzyczasie poczytałem opinie. I to jest chyba a jedna z gorszych firm na tym rynku jest wiele negatywnych opinii o problemach z wypłacaniem i zaniżaniem odszkodowań. 

Opinie z internetu trzeba traktować z dystansem. SzukasZ info o Axa narzekają na Axa. Szukasz o PZU ludzie narzekają na pzu itd. Świeci słońce ludzie narzekają . Pada deszcz ludzie narzekają. Ja w axa już 2 razy korzystałem z ubezpieczenia i jestem zadowolony. PZU 7000 zaniżyło mi wartość auta. Hestia 7 PLN/h zwrotu za opiekę.