Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

radio, problem z 12V po stacyjce

bydluck
 Share

Recommended Posts

Zauważyłem że mam problem z 12V po stacyjce w kostce ISO. Kiedy nie jest nic podpięte utrzmuje się napięcie 12V. Kiedy podpinam CDR2005 radio uruchamia się, popracuje sekundę i gaśnie, ponownie się uruchamia i tak  w kółko. Zauważyłem że przy gaszeniu radia następuje spadek napięcia zasilaniu po stacyjce z 12V do 5-6V i po chwili znowu wskakuje na 12V.
Ale idąc dalej, mam drugie radio CDR2005 które podpiąłem i o dziwo ten egzeplarz pracuje poprawnie.
Następnie wziąłem trzecie radio Pioneera które również pracuje bez problemu natomiast kiedy chciałem podpiąć wzbudzenie wzmacniacza w plus po stacyjce to radio gaśnie momentalnie.
Wziąłem czwarte radio na Androidzie i chodzi bez problemu.
Przy ostatnim piątym radiu, które również jest na Androidzie, odtwarzacz nawet nie startuje. W kostce ISO z 12V spada do 2V i tak się utrzymuje. 
Podejrzewam że natężenie prądu w Amperach jest zbyt duże przy radiu pierwszym i piątym dlatego takie spadki (piąte radio pobiera aż 620mA). Pytanie w jaki sposób rozwiązać ten problem, gdzie szukać przyczyny? Przepalona stacyjka?

Zero błędów. Jak się okazało przewód ma przekrój 0,35mm2 i nie nadaje się do dużych obciążeń. Pozostaje doprowadzenie plusa z innego miejsca lub wstawienie przekaźnika. Ew. może spróbuję wymienić ten przewód na nowy. Ma ktoś schemat gdzie leci ten przewód 12V po stacyjce?