Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

WaFel1985

Wycieraczki nie działają w pewnych funkcjach

Recommended Posts

Witam. Mam problem od jakiegoś tygodnia i przeglądając sieć nie znalazłem opisu pasującego. Otóż z dnia na dzień przestały działać mi spryskiwacze i pewne funkcje wycieraczki przedniej. Nie działa manetka w dół-tzn póki trzymam to wycieraczki pracują ale jak puszczę to stają gdziekolwiek. Czasowe działają cały czas, 2i3 bieg działają. Spryskiwacze nie działają ani przód ani tył. Żadnych innych objawów. Zauważyłem że włączając tylna słuchać jakby coś pyklo w kabinie, włączając przód tego nie słychać. Wcześniej dało się usłyszeć. Patrząc na opisy-nie posiadam r1 ani r2. Silnik Z22SE. Co ciekawe-ruszajac przekaźniki i bezpieczniki w komorze silnika teoretyczny brak reakcji. Tyle że czasami zadziałała i wszystko jest git ale to tak na 20km i potem znowu brak reakcji na spryski. Ciągnąć manetke do siebie - brak reakcji, próbując włączyć tylne spryski wycieraczka tylna pracuje ale płyn nie leci ani nie słychać pompki. Naczytalen że przekaznik albo rezystor. Tylko że wtedy chyba wciąż by nie działały a u mnie losowo. Brak oocomma niestety. Foto skrzynki z przekaźnikami mogę wrzucić po 14 jakby była potrzeba. Najbardziej boli brak spryskow. Wczoraj wieczorem wszystko git, dzisiaj rano również. Po 20km już nie działają. No ręce opadają normalnie z tym wszystkim 

Mialem kiedys podobny problem, wycieraczki zatrzymywaly sie gdzie chcialy i u mnie akurat faktycznie byl rowniez winny przekaznik, moze wez podmien w skrzynce bezpiecznikow przekaznik napewno jest jeszxze taki sam jeden od czegos innego i wlz go w miejsce tego od wycieraczek

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

A który to dokładnie? Bo na różnych forach spotkałem się z różnymi odpowiedziami 

A spryski ci działały? 

Wuesz co to bylo z dwa lata temu nue pamietam juz, jesli pamietam to byl brazowy kolor ale najlepiej sprawdz w spisie bezpiecznikow , zamienilem z innym na probe i wtedy nowy kupilem. Ale z tego co pamietam spryski mialem

No właśnie dlatego sądzę że mój problem jest dość nietypowy 

Ale sprawdz najpierw najprostrze rzeczy , jesli nie pomoze bedziesz dalej szukal, zamienic przekaznik nic nie kosztuje

Oki. Po pracy popatrzę 

Wychodząc z pracy odpalam i co? Działają i działały cały czas. I jak tu coś sprawdzic/zdiagnozować... Ehhh