Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
papajec

[Z22YH] Falujące obroty na gazie

Recommended Posts

Witam

Przyjechałem ostatnio do gazownika z problemem falujących obrotów jałowych na gazie i zdiagnozowano wypadanie zapłonu, mechanik zalecił wymianę świec, po wymianie świec problem pozostał więc zalecono wymianę cewki. Obroty jałowe dalej falują a ja straciłem ponad 500zł... Nowe swiece NGK i cewka beru nic nie zmieniły. Czy jeśli na benzynie silnik pracuje idealnie to diagnoza gazownika była nietrafna? Gdzie jescze szukać?  Silnik krokowy?

Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Jak na PB chodzi dobrze, to wina gazownika, bo nie umie ustawić.

Jest sens sie kłóci o koszty wymiany sprawnych części? W ogóle mówił mi żebym najlepiej wymienił cewke GM 1620zl....

Do Direct trzeba dobra instalację i dobrego gazownika

Instalacja Zenit, przejechane trochę ponad 3tys. km także nowa instalacja autoryzowany warsztat agcentrum.

Edited by papajec

Ewidentnie masz coś z gazem, bo jak sam twierdzisz na PB pracuje idealnie. Jakie wtryski, sterownik, reduktor ? Ile instalacja kosztowała ? Daj zdjęcia spod maski, to się zobaczy jak to jest zamontowane

Cykne foty po robocie 😀😀

Parownik KME Silver

Zawór odcinający Valtek

Zbiornik STAKO

Wielozawór TOMASETTO

Wlew paliwa Tomasetto

Przewody elastyczne Parker

Elekroniczna jednostka sterująca AG Centrum ZENIT PRO DIRECT

Wtrysk HANA H2000

Filtr Certools F-782

Przepisane z faktury, koszt 4K. Jutro jadę na naprawę, dam znać co i jak. Wiecie czy mam prawo do upominania się o zwrot kosztów za złą diagnozę ?

Edited by papajec

wymienili i pomogło?

Dziwne, że na PB Ci dobrze chodzi. A świeci się check ?

no właśnie też mnie to zastanawia :mysli:

Wydaję mi się, że gazownik nie potrafi ogarnąć i tak strzela z wymianą wszystkiego po kolei. Kolega traci kasę i guzik to da.

Dzwoniłem do drugiego serwisu w warszawie i Pan powiedział żeby jeszcze faktycznie podjechać do kogos z 2.2 Direct'em z gazem i zamienić cewkami i jeśli problem nie ustapi to wyśle na hamowanie do AG centrum do radomia.

Teraz pytanie znacie kogos z 2.2 Direct w warszawie aby zamienić cewki? (Zapłacę)

Według mnie zła regulacja, albo źle zamontowane wtryski. Daj zdjęcia, tylko tak żeby było widać wkrętki w kolektorze

Zapytaj Kolegów z maz. 

Please login or register to see this link.

Edited by Cretux

Dzis prawie w auto uderzyłem na światłach bo auto na gazie szarpie i przy 800 obr. aż skacze.

Masakra. Gazownik mowil aby użyć oryginalniej cewki. A zmienię cewke za 1600zl i będzie to samo to nikt mi pieniędzy nie zwróci.

Auto chodzi na benzynie jak złe check sie nie świeci, temp trzyma a na biegu jalowym prawie nie czuje ze auto w ogóle pracuje...

Zła regulacja i tyle. Zrób dokładnie fotki jak to masz zainstalowane.

Pytanie podlaczyl ci  ktos  kompa, tylko dobry komp! najpierw jedz do kogoś kto ma kompa podlaczy ci go i cos powie bo naslepo wymieniac to nic nie da. 

W rajszewie koło  legionowa sa spoko kolesie rozkrecaja angliki plus naprawiaja +48 794 039 766 . Wiem ze.miedzy Zielanka a Markami jest jakis spec od opli ale nie znam namiarów.  Moge ci domojego mechanika namiary.dac koło Radzymina,,Mar-Service Zawady" w.necie znajdziesz bez problemów z opiniami. 

Moge gazownika dac namiar tylko nie wiem czyci pomoże   koło Legionowa Łajski502 162 738 Bo glownie swoje naprawia instalacje a.innych nie chce 

A podrugie tam gdzie montowales gaz jedź na reklamacje jesli zrobiles 3tys i cos sie sypie to niech oni szukaja jak wychodzi ze.to wina gazu. 

Pytanie drugie jak ktoś ustawiał ? Może tylko autokalibracja ;)

A pytałeś gaziarza sie czy montowali gaz to takich silników?  Bo.moj powiedział. Gaziarz ze do 1,8 122km i 140 km zamontuje mi a do innych silników  to mam sobie szukać innego gaziarza bo nie chce później problemów mniec z reklamacjami 

Bo jak kiedys znajomy audi a6 gaz założył to sie skończyło  ze po dwóch latach wyrzucił ja w diabły.  Bo nie byl nikt wstanie dojść  o co chodzi bo na gazie nie byl wstanie jeździć a na bezynie pieknie jeździła. 

Edited by wll2311

To też dobry spec. Takiemu bałbym się dać i te 1.8 do zagazowania

Tylko nie chodzi mi o to ze audi było u tego gaziarza robione tylko innego ktory twierdzi ze wszystko da sie zagazowac tylko z reklamacjami juz nie  do niego